Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: buzzer denen uyarı hoparlörü  (Okunma sayısı 60099 defa)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
Ynt: buzzer denen uyarı hoparlörü
« Yanıtla #56 : 08 Mayıs 2012, 22:11:43 »
bu işlemlerden farklı olarak daha öncede belirttiğim gibi benim gösterge camının alt kısmı kendiliğinden açılmış olduğu için ordan devam ettirip (malesef resimlerde de görülen çatlaklara sahip oldum :( ) gösterge camını açtım ve meguiars plastx ile çizik çizik olan camı sıfır gibi yaptım. ayrıca gittigidiyordan temin ettiğim krom gösterge çerçevelerini de taktım. işlemler sonrası fotolar...

Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

« Yanıtla #57 : 08 Mayıs 2012, 22:17:21 »
gündüz görüntüsü de çok güzel. fotolarda flaş olduğu için bi acayip görüntü oluştu ortam karanlık olduğu içinde flaşsız pek güzel foto olmadı. çıplak gözle gündüz ve gece görünüşleri çok güzel oldu...

« Yanıtla #58 : 09 Mayıs 2012, 10:35:39 »
eline sağlık güzel olmuş. kıskandım...

« Yanıtla #59 : 09 Mayıs 2012, 10:45:21 »
teşekkür ederim kardeşim. sende yaparsın bi ara. seninde elinden geliyo işler. ama camı çatlatma nolur çok üzülürüm. ben çok dikkat etmeme rağmen biraz aceleci davrandım daha kısa kısa mesafelerde kastırmam gerekirken uzun bi mesafeden kanırttım o yüzden çatladı. küçük çatlaklar çok önemli değil de büyük olan çok canımı sıktı.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #60 : 09 Mayıs 2012, 11:30:01 »
teşekkür ederim kardeşim. sende yaparsın bi ara. seninde elinden geliyo işler. ama camı çatlatma nolur çok üzülürüm. ben çok dikkat etmeme rağmen biraz aceleci davrandım daha kısa kısa mesafelerde kastırmam gerekirken uzun bi mesafeden kanırttım o yüzden çatladı. küçük çatlaklar çok önemli değil de büyük olan çok canımı sıktı.

Camı değiştirme imkanı yok mu, bulunmaz mı, onu da değiştirsen

« Yanıtla #61 : 09 Mayıs 2012, 12:14:54 »
aslında bende güzel şeyler yaptım. iç tavan lambaları beyaz. plaka lambaları parklar beyaz. zanon far. iç ayak aydınlatması beyaz led yaptım. aynalara sinyal yaptım. aynalar çok uğraştırdı 1 gün uğraştım sırtım tutuldu. aynayı sökmek için kapıları komple söktüm. ama emeğime değdi. ledleri çocuklar çalıyor diye aynaların içine montaj ettim. ayna plastiğini delip ledlerin ucunu dışarı verdim. sökülmesi imkansız.  sis farı yerinde led sis (beyaz) yanındada led sinyal var (kırmızı). dışardan çok güzel bi görüntü oldu. caddede herkesin dikkatini çekiyor. bi ara videosunu koyarım.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2012, 12:49:25 Gönderen: bennecyim »

« Yanıtla #62 : 09 Mayıs 2012, 13:11:13 »
Camı değiştirme imkanı yok mu, bulunmaz mı, onu da değiştirsen

imkansız hocam ya. çerçeveyle birlikte bulunabilir belki. onu da sökmeye kalksan onu da çatlatma riskin var. çerçeveyle birlikte kullanayım kendi göstergemin içini ona takayım dersen de krom çerçevelerden vazgeçeceksin. gerçi koray arkadaşımızın ki gibi hız ve devir göstergelerindekiler olabilir. diğerleri camı sökmeden çok zor bi işlem. ona uğraşırdım aslında ama benim alt tarafı zaten kendiliğinden açıktı oradan ufak ufak devam ettirince baktım iyi gidiyo devam ettim ama çok daha küçük küçük yapmam gerekiyormuş demekki. köşeye geldiğimde iki köşede de çatlak oluştu. onlar sorun değil ama soldaki köşeden devam ederken o çatlağı geçemeyince biraz daha fazla kastım büyük çatlak meydana geldi. küçük kromlar yapıştırma değil de geçmeli olsa işlem daha kolay olur camı sökmeye gerek kalmaz ama işte çift taraflı bantla yapışıyo o yüzden çk zor. önce çerçeveye yapıştırıp sonra oraya denk getireyim dersin ama dokunduğu yere yapışıp kalıyor. ben birde meguiars plastx almıştım cam da çizik çizik di önceki temizleme için açışımda da temizleyecem derken içini de çizmişim asıl sökmeyi isteme nedenim buydu. camı temizlemek

« Yanıtla #63 : 09 Mayıs 2012, 13:15:24 »
aslında bende güzel şeyler yaptım. iç tavan lambaları beyaz. plaka lambaları parklar beyaz. zanon far. iç ayak aydınlatması beyaz led yaptım. aynalara sinyal yaptım. aynalar çok uğraştırdı 1 gün uğraştım sırtım tutuldu. aynayı sökmek için kapıları komple söktüm. ama emeğime değdi. ledleri çocuklar çalıyor diye aynaların içine montaj ettim. ayna plastiğini delip ledlerin ucunu dışarı verdim. sökülmesi imkansız.  sis farı yerinde led sis (beyaz) yanındada led sinyal var (kırmızı). dışardan çok güzel bi görüntü oldu. caddede herkesin dikkatini çekiyor. bi ara videosunu koyarım.

tavan lambalarını iç lambaları plaka lambalarını beyaz yapmakta birşey yok da ayna sinyali ve sis deki sinyal olayı ilginç olmuş. bi foto paylaşabilirsen güzel olur. aynanın altındaki iki vidayı sökünce arka kapağı çıkmıyormuydu. neden aynayı komple söktün...

« Yanıtla #64 : 09 Mayıs 2012, 17:09:40 »
tavan lambalarını iç lambaları plaka lambalarını beyaz yapmakta birşey yok da ayna sinyali ve sis deki sinyal olayı ilginç olmuş. bi foto paylaşabilirsen güzel olur. aynanın altındaki iki vidayı sökünce arka kapağı çıkmıyormuydu. neden aynayı komple söktün...

videosunu ekledim. aynanın altındaki vida kırıldı sökemedim. bi de elektiriği rahat alayım diye komple söktüm.
http://www.youtube.com/watch?v=UhHpwxvdy54

« Yanıtla #65 : 09 Mayıs 2012, 19:23:16 »
valla çok güzel olmuş. eline sağlık. aynadakiler 5 mm mantar led mi? sis kısmındaki sinyallerde turuncu yada sarı işte herneyse ondan olsa daha güzel dururdu gibi sanki. ordaki sis ve sinyal ledleri de mi kendi işiniz yoksa onlar hazır sistem mi?

« Yanıtla #66 : 09 Mayıs 2012, 20:25:23 »
Ölçüsünü bilmiyorum elektronikcide gördüm aldım sislerdeki bildigimiz sıralı Led ler kesip yapıştırılan cinsten. 10 cm kadar 6 adet Led e denk geliyo kesip bağladım. Aynadakilerde Led ama yapışmalı olanlardan değil

« Yanıtla #67 : 10 Mayıs 2012, 02:15:13 »
Ölçüsünü bilmiyorum elektronikcide gördüm aldım sislerdeki bildigimiz sıralı Led ler kesip yapıştırılan cinsten. 10 cm kadar 6 adet Led e denk geliyo kesip bağladım. Aynadakilerde Led ama yapışmalı olanlardan değil

ikisininde kablolarını ön farlardaki sinyal bağlantılarından mı aldın.

« Yanıtla #68 : 10 Mayıs 2012, 09:04:04 »
Evet ordan

Çevrimdışı yavuzozer28

« Yanıtla #69 : 03 Ocak 2018, 18:22:11 »
aynı sorun bendede var kendim yapayım dedim ama anlatımdaki resimleri göremiyorum neden acaba  :-[