Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: buzzer denen uyarı hoparlörü  (Okunma sayısı 60095 defa)

Ynt: buzzer denen uyarı hoparlörü
« Yanıtla #14 : 20 Şubat 2012, 11:01:21 »

burdaki höparlör
genelde üzerindeki naylon kısım bozulduğu için cızırtı yapıyor.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 11:05:44 Gönderen: bennecyim »

« Yanıtla #15 : 20 Şubat 2012, 11:07:55 »
eğer göstergeyi sökersen. gösterge takılı değilken sakn kontağı açma. airbag hatası veya imbobilizer hatası alabilirsin.

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
« Yanıtla #16 : 20 Şubat 2012, 12:37:05 »

mavi işaretli olan yer hoparlör.

resimler ve linkler görünmüyor :S
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

« Yanıtla #17 : 20 Şubat 2012, 12:43:27 »
pardon sonradan açıldı

« Yanıtla #18 : 20 Şubat 2012, 12:46:49 »
eğer göstergeyi sökersen. gösterge takılı değilken sakn kontağı açma. airbag hatası veya imbobilizer hatası alabilirsin.

uyarın için teşekkür ederim. ancak benim sorunum o naylon patlaklığından dolayı olan cızırtı değil. öyle olsa ses sürekli olur ama cızırtılı olur. ama bendeki normal öterken sonradan bi kısılma kesilme boğulma oluyor. ilginç bir durum sökmeden anlaşılmaz herhalde. hoparlörü değiştirmek için o arka siyah kapağı sökmek gerekiyor değil mi? sökmeden hoparlöre ulaşamayız

« Yanıtla #19 : 20 Şubat 2012, 13:11:43 »

burdaki höparlör
genelde üzerindeki naylon kısım bozulduğu için cızırtı yapıyor.

burda hoparlör görünüyor. kapağı sökmen lazım.

« Yanıtla #20 : 20 Şubat 2012, 13:42:48 »
:tamamdir. teşekkür ederim ilgilendiğin için

« Yanıtla #21 : 20 Şubat 2012, 13:45:30 »
:tamamdir. teşekkür ederim ilgilendiğin için
rica ederim kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 13:45:46 Gönderen: bennecyim »

« Yanıtla #22 : 20 Şubat 2012, 15:21:44 »
tork anahtarı olmadığı için normal ve yıldız tornavidalar ile denedim ama başarılı olamadım. düz tornavidamın ağzı geniş geldi vidanın içine girmedi yıldızlar ise küçük geliyor. bi tork anahtar takımı almam lazım sanırım. aracın başka yerlerine de lazım oluyor. torpidomun altından bir vida düştü o da tork yerine sıkmak için ona da lazım.

ama buzzer ile ilgili aklıma şu geldi. benim bu buzzer sorunu aracımın teybini değiştirdikten sonra oldu bi alakası olabilir mi? aracı aldığımda üzerinde sony bi cd çalar vardı cd çaları bozuk olduğu için ben roadstar ın şu sadece usb ve sd kart çalanlarından aldım 50 tl ye onu bağlattım. soketi uyuyordu fakat her kontağı açıp kapatmada teyp ayarlarını sıfırladığı için sokette bi kesme işlemi veya ses bağlantılarında mı ne bi ters bağlama işlemi filan yapıldı. hem önceki sony cd çalar bağlıyken hemde bu teybi bu işlemler yapılmadan direk soketini bağladığımızda anahtarı kontaktan çektiğimde (sanırım ses sisteminden arabanın orjinal bi özelliği bu tam bilmiyorum sizin araçlarda var mı?) dırıdıt dırıdıt diye bi uyarı sesi geliyordu o işlemler yapılınca kayboldu. bu buzzer sorunu da burdan tetiklenen birşey olabilir mi acaba?

« Yanıtla #23 : 08 Mart 2012, 19:12:25 »
arkadaşlar rica etsem göstergenin nasıl söküldüğünü anlatan bi video yada resim yada ayrıntılı anlatım yaparmısınız? benim arabamın gösterge panelinin sol tarafının ışıkları yanmıyor.bazen yanıyor ve tüm fonksiyonları çalışıyor ama çoğu zaman sol taraf ( hız göstergesi yatafı yanmıyor).arabam 99 confortline

« Yanıtla #24 : 08 Mart 2012, 23:45:11 »
arkadaşlar rica etsem göstergenin nasıl söküldüğünü anlatan bi video yada resim yada ayrıntılı anlatım yaparmısınız? benim arabamın gösterge panelinin sol tarafının ışıkları yanmıyor.bazen yanıyor ve tüm fonksiyonları çalışıyor ama çoğu zaman sol taraf ( hız göstergesi yatafı yanmıyor).arabam 99 confortline

http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?71119-Spor-G%F6sterge-Paneli-Modifiyesi-VW-Golf4-Bora-Passat-B5&p=1036706&viewfull=1

burda nasıl söküleceği var. panel çıktıktan sonra arkada 4 adet vida var onları çıkarınca hoparlörü görürsün ancak elektronik bilgisi olmayanlar için sakıncalı olabilir. hoparlörü değiştirmek için lehim yapılması lazım.

konuyu baştan beri okuduğuna eminmisin. bak bu mesajda bi link var orda nasıl söküldüğü anlatılıyor. ama onu okudun da hala anlamadığın bir nokta varsa direk o noktayı sor.

« Yanıtla #25 : 09 Mart 2012, 00:00:12 »
rica ederim kolay gelsin.

bennecyim kardeşim sonunda söktüm ben geçen hafta gösterge panelini. arkasını da açtım. çıkarmışken önce içinin temizliğini yaptım camını ve tozlanan iç siyah kısmını temizledim. daha sonra hoparlöre baktım. elimle yokladım hoparlörün üzerindeki naylon kısımda en ufak bir deforme yırtılma yada delik gibi birşey yok. daha önce senin bahsettiğin 4 bacaktan da yan yana olan ikisinde kıl kadar ince 2 adet bağlantısı var onlarda sağlam görünüyor diğer 2 bacak boş zaten sadece dayanak herhalde. kıl gibi olan bağlantıların sanırım kopmasın diye de üzerine bal mumu gibi bir damla yapılmış. neyse bu kablolarda sağlam görünüyor. aslında elektrik verip kontrol edebilirdim ama akşam olmak üzere olduğundan çok vakit kaybetmemem gerekiyordu o yüzden deneyemedim. neyse topladım geri yerine taktım. hani daha önce ötüyor ama sesi kısılıyor diyordum ya. şimdi hiç ses yok :) sence ne oldu?

« Yanıtla #26 : 09 Mart 2012, 11:33:02 »
eyvallah kardeşim sağolasın.sormak istediğim bi çok soru var ama konu başlıklarını okuyup orada konulup konuşulmadığına bakmak istiyorum.tekrar tekrar sorup sizide meşgul etmek istemem.

« Yanıtla #27 : 09 Mart 2012, 11:39:46 »
tamam kardeşim bak bulamazsan yine sor yardımcı olmaya çalışırız