Gönderen Konu: BU SIKINTIYI NASIL ÇÖZDÜNÜZ????  (Okunma sayısı 3568 defa)

Çevrimdışı sefer

• Profili Görüntüle
BU SIKINTIYI NASIL ÇÖZDÜNÜZ????
« : 31 Temmuz 2015, 19:26:19 »
Arkadaşlar mrb. golf 4 pacific aracım var. bu aralar klimayı actığım zaman yolda gaza bastığımda acayip bi mekanik ses geliyor sanki rulmanı dağılmıs bişey gibi bilmem anlatabildim mi? sanayide klimacıya gösterdim. klima kompresörü değişecek diyor ama klima çokta güzel üflüyor ve soğutuyor. bu komresörün rulmanı değişmiyor mu adam bakmadan değişcek dedi pahalı bi parça üstelik bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: BU SIKINTIYI NASIL ÇÖZDÜNÜZ????
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2015, 21:55:37 »
sadece klima açıkken ve sadece gaza basınca mı oluyor? klimanın kaçıncı kademede üflediği fark ediyor mu?
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2015, 09:46:47 »
Arkadaşlar mrb. golf 4 pacific aracım var. bu aralar klimayı actığım zaman yolda gaza bastığımda acayip bi mekanik ses geliyor sanki rulmanı dağılmıs bişey gibi bilmem anlatabildim mi? sanayide klimacıya gösterdim. klima kompresörü değişecek diyor ama klima çokta güzel üflüyor ve soğutuyor. bu komresörün rulmanı değişmiyor mu adam bakmadan değişcek dedi pahalı bi parça üstelik bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

Klima nın çalışmasını sağlayan komresörün rulmanı  iki taraflı dönmesi gerekirken tek taraflı döndüğünden bu ses geliyor klima acılınca.Ben fabiayı aldığımda da vardı değiştirttim. Sorun çözüldü.Komprösörün rulmanı değişecek büyük ihtimalle
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2015, 09:49:04 Gönderen: brkdmr38 »
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2015, 16:58:56 »
Klima çalışsana çalışmasada rulman ise eğer hırıltı yapar. Sorun oldu ben şarj dinamosundan şüphe etmiştim ama kayışı söküp klima kompresörünün kasnağını çevirince iş çözüldü.

Gaz boşaltıldı,
Kompresör söküldü,
Rulman söküldü,

Aynı rulman sıfırı ile değiştirildi.

Gaz basıldı. İşlem bitti.

Fiyat: 200 TL (Bana biraz fazla gelsede sağlık olsun artık)

Not: Rulmanın asıl fiyatı 10 TL civarı.

Çevrimdışı sefer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2015, 20:56:46 »
Sikinti klima acikken yapiyor normalde yok.hangi kademede olursa olsun. Gazi zaten 60-70 liraya basiyolar sok tak normal aslinda artik ustalar ustaliktan cok fazla para alıyor. Ben bu sikintiyi klima ciya anllattim adam bakmadan bana degisecek diyo alttarafi 10 liralik rulman yani. Bakalim bi usta bulup degistircem artik baska bi yerde.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2015, 11:52:15 »
Hocam bazı şeyler de bizim gözümüzde çok basit gözükse de işçiliğe hiç değer vermeyen müşteriler de var.Tabi bazı uyanık ustalar da yok mu fiyatı yüksek tutan...Çoookkk, güvenmediğiniz ustaya zaten bişey yaptırmayın ama işçiliği de çöpe atmayın ;)

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2015, 19:26:36 »
İşçiliğe lafım yok ama vw veya avrupa araba görünce fiyatlar ne hikmetse artıyor bence.

Çevrimdışı buzel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2015, 11:54:29 »
biraz önce bir klima sorunu daha okudum, akünün alt kısmında bulunan fan rölesi değişmiş, 45 dk'da halledilmiş. 200TL maliyet çıkarılmış.
Bu VW'ı görünce fiyatları yukarı çeken adamlar bunun hesabını nasıl verecek bilmiyorum.  İnsanlar gün boyu çalışıyor, gün boyunca bile 200 lira kazanamıyor!!! el insaf diyorum.