Gönderen Konu: kuş sesi  (Okunma sayısı 2290 defa)

Çevrimdışı sevket_06

• Profili Görüntüle
kuş sesi
« : 28 Nisan 2014, 18:56:12 »
Herkese merhaba. geçen gün farkettim aracı duvara paralel götürdüğümde ön lastiklerin ordan kuş sesi gibi bir ses geliyor iki taraftan da. Frene bastığımda ses gidiyor acaba bilyelerde falan bir sıkıntı mı var?
Bir de arabayı kaldırıken el freni inik olmasına rağmen el freni çekik gibi arka pısıyor arabayı sanki zorlayarak kaldırıyormuşum gibi oluyor el freninin takılı kalması gibi bir durum olabilir mi

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Ynt: Ynt: kuş sesi
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2014, 19:32:29 »
Giderken herhangi bir zorlanma hissediyor musunuz, yada balatalarinizi yeni mi degistirdiniz ?

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2014, 20:36:37 »
Kuş sesi diyice benim de aracı aldım alalı bir problemim var ama bundan dolayı bi terslikle karşılaşmadım.Kendi problemimden de referansla mesela bu sesi boşta yapıyor mu giderken ya da motor ısındıktan sonra mı yapıyor.Ben sesi kesemedim ama farklı şeyler olabilir.akla ilk gelen balatalar, diskler :/

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sevket_06

• Profili Görüntüle
Ynt: kuş sesi
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2014, 07:05:17 »
Giderken herhangi bir zorlanma hissediyor musunuz, yada balatalarinizi yeni mi degistirdiniz ?
Aracı yeni aldık balatalar değişmiş mi bilmiyorum ama ben ön takımla arka tabla fişeklerini değiştirdim sanki zorlanma bundan sonra başladı gibi

Çevrimdışı sevket_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2014, 07:07:35 »
Kuş sesi diyice benim de aracı aldım alalı bir problemim var ama bundan dolayı bi terslikle karşılaşmadım.Kendi problemimden de referansla mesela bu sesi boşta yapıyor mu giderken ya da motor ısındıktan sonra mı yapıyor.Ben sesi kesemedim ama farklı şeyler olabilir.akla ilk gelen balatalar, diskler :/

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

boşta yapıyor mu denemedim, araç vitesteydi ses geliyordu ayağımı gazdan çektiğimde de devam etti daha sonra frene yavaş yavaş basarken ses azalmaya başladı ve frene bastıkça ses kesildi

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2014, 21:37:01 »
boşta yapıyor mu denemedim, araç vitesteydi ses geliyordu ayağımı gazdan çektiğimde de devam etti daha sonra frene yavaş yavaş basarken ses azalmaya başladı ve frene bastıkça ses kesildi
bende mesela viteste ve ayağımı gazdan çektiğimde yapıyor..bir de motor ısınınca başlıyor,çözemedim  :( 
frene bastıkça kesildiyse sanki disk ve balatalardan olabilir gibime geliyor,bi ara da başka bi ustaya sormuştum kendi sorunumu akstan olabilir mi diye.akstan olsa boşta da yapar dedi.sen boşta da bi dene bakalım  :-\