Gönderen Konu: BİJON ŞİFRESİ YOK YARDIM  (Okunma sayısı 9874 defa)

Çevrimdışı fatih_arikan_06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF MK4
BİJON ŞİFRESİ YOK YARDIM
« : 27 Kasım 2014, 10:02:23 »
İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR YENİ GOLF 4 ALDIM VE DÜN AKŞAM KIŞLIK LASTİKLERİ TAKTIRMAK İÇİN GİTTİĞİMDE HER JANTTA BİR TANE ŞİFRE OLDUĞUNU GÖRDÜM AMA BİJON ŞİFRESİ ARAÇTA YOK ALDIĞIM KİŞİNİN BU DURUMDAN HABERİ BİLE YOK AMCA DEDİM BİJONUN ŞİFRESİ NERDE O NEY LA   :D  DİYE BİR CEVAP ALDIM ARAÇTA OLMASI İHTİMAL HER YERE BAKTIM AMA YOK

SORUM ŞU BİRAZ BAŞKA FORMLARDAN ARAŞTIRDIM KAYNAK İLE ÜZERİNE NORMAL BİJON İLE SÖKÜLEBİLİYORMUŞ AMA ARACIN BEYNİNE ZARAR VERDİĞİNİ YAZANLAR VAR KAFAM KARIŞTI NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM TECRÜBESİ OLAN YADA BİLGİSİ OLANLAR YARDIMCI OLSUN LÜTFEN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
Ynt: BİJON ŞİFRESİ YOK YARDIM
« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2014, 10:53:38 »
Akü kutup başı sökülü olarak bijonu kaynakla çıkarttırabilirsiniz, (bu arada teyp şifresini de hesaba katın.)
jant boyasına zarar vermeyecek bir usta bulabilirseniz tabii...kolayı ve masraflısı ise şasi no yu vererek o şifre halledilebilir servis tarafından...
sonrasında şifresiz, normal bijon takarsınız, jant hırsızlığı pek kalmadı artık, şifreye gerek yok bence...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2014, 11:31:03 »
KUTUP BAŞI SÖKÜLDÜĞÜNDE ZARAR GÖRMEYECEKSE ARAÇ TEYP ŞİFRESİ KOLAY İŞ 20 TL YE HALLEDERİZ SERVİS İLE  UĞRAŞAMAM TEŞEKKÜR EDERİM

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #3 : 27 Kasım 2014, 13:09:38 »
Matkapla bijonun ortasini delin kafasi kopsun bijonun lastik ciktiktan sonra bijon gevsiycek pense gibi birseyle bijonu sokun basit ve temiz is jant zarar gormesi beyin zarar gormesi gibi bi durumda olmaz

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #4 : 27 Kasım 2014, 15:25:08 »
Beyinle bijonun ne alakası var.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Kasım 2014, 19:13:45 »
Bende saskinlikla takip ediyorum. Bijonun oradan beyne giden bir soket, kondansator veya bir kablo hicbirsey yok. ABS fisi var, balata sensoru var o kadar. O kadar da akilli degil araclarimiz. AUDI son modellerde dahi yok boyle kilit bijon korumasi :) Yani mekanik olarak varda elektronik olarak......
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2014, 19:14:41 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #6 : 27 Kasım 2014, 19:59:44 »
Arkadaşlar ben kaynakçıyım bijona kaynak yapılırsa beyin hasar görür demiş arkadaş. Ben 1 trilyonluk makinalarda kaynak yapıyorum beyinlerine filan birşey olmuyor. Kaynak sadece şarj dinamosuna zarar verir o da araba çalışır vaziyette kaynak yapılırsa zararı olmaz  :tamamdir

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #7 : 27 Kasım 2014, 20:39:26 »
Bende saskinlikla takip ediyorum. Bijonun oradan beyne giden bir soket, kondansator veya bir kablo hicbirsey yok. ABS fisi var, balata sensoru var o kadar. O kadar da akilli degil araclarimiz. AUDI son modellerde dahi yok boyle kilit bijon korumasi :) Yani mekanik olarak varda elektronik olarak......
kaynak için şaseye bi kablo takılıyor ya hani. kaynak yaparken beyne zarar verme ihimali var. o değilde matkapla dediğim gibi yapsanız ne janta nede beyne zarar verme gibi bi riskiniz olur gayette basit bir yöntem.

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Kasım 2014, 16:12:59 »
HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM TECRÜBESİ VE FİKRİNİ PAYLAŞTIĞI İÇİN YARIN O LANET ŞİFRELİ BİJONLARDAN KURTULMAK İÇİN SANAYİYE GİDECEĞİM TORNACI BİR ARKADAŞIM YARIM SAATLİK BİR İŞİMİZ OLUR BEN HALLEDERİM DEDİ YÖNTEMİ VE SONUCU BURADAN PAYLAŞACAĞIM  ;)

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2014, 18:08:25 »
Sorunu çözdüm matkap falan nafile malum alman malı çıkaramadım en Son çare tornacı kaynak ile kutup başlarını sökerek çıkarttı hepsini teyp de çalışıyor şifre istemedi

Çevrimdışı zulfikar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Aralık 2014, 14:30:20 »
o bijonlar benimde canımı yakmıştı bir zamanlar. yeni aldığımda ustaya bıraktım aracı ,ben işteyken aradı ,bijon şifresi var nerde biliyormusun diye. bilemedik tabi. tornacıya götürdü ve hallettirdi kendisi. daha sonra araştırdım ben şifreyi. bagajda ecza dolabı gözündeki ecza çantasının içine koymuşlar. hadi geçmiş olsun dedim artık  :) olan 90 tl ye oldu bizim. 120 dedi de tornacı 90 'a anlaşabildik. sizinki de oralardan biryerden çıkmasın  ;D

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Aralık 2014, 10:28:40 »
YOK BEN ARABADA BAKMADIK YER BIRAKMADIM HİÇ BİR YERDE YOK BEN ARACI YENİ ALDIM LASTİKLERİ 6 AY ÖNCE TAKTIRMIŞ ALDIĞIM KİŞİ BÜYÜK İHTİMAL LASTİKLERİN TAKILDIĞI YERDEKİ ARKADAŞLAR TEKRAR TESLİM ETMEDİ AMCADA DURUMU BİLMEDİĞİ İÇİN FARKINDA BİLE DEĞİLDİ BEN ÇOK ŞANSLIYIM O ZAMAN TORNACI 50 TL DEDİ 30 TL VERDİM HALLETTİ  :D