Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Beygir gücünü yükseltme  (Okunma sayısı 79244 defa)

Ynt: Beygir gücünü yükseltme
« Yanıtla #14 : 18 Haziran 2009, 13:16:24 »
Amerika dahil olmak üzere birçok ülkede en sağlıklı sonuca dyno testleri ile ulaşılmaktadır. Dyno da bildiğiniz üzere araç hareket halindedir ve ürettiği verilere net bir şekilde görülür. Araca bilgisayar gibi teknik cihazlarla bağlanarak görülen veriler çokta yeterli olmayabiliyor bu sebeple aracı direkt olarak dynoya bağlarlar. Bu arada ben de "dynosuz chip olmaz yada dyno verilerine göre hazırlanır" sözünüze katılmıyorum çünkü böyle bir söylemim yok! Yanlış okumuşsunuz ya da yanlış yorumlamışsınız.

Benim sözüm:
"Oysaki en iyi verimi almanın yöntemi aracı dinamometreye koyup ürettiği gerçek değerleri tespit edip araca uygun çip programının uygulanmasıdır."

Gördüğünüz gibi en iyi verim den basetmişim, sizin dile getirdiğiniz gibi "dynosuz çip olmaz" demedim. Dyno dan alınan veriye göre müşterinin isteği bir araya getirilip en uygun ayar yapılması sağlanır. En sağlıklı veri de pofesyonel olarak yapılacak olan dyno testi verisidir.

İstanbul'da kendi çip programını uygulayanlardan biri Ohannes Tatonyan (onno usta) dır. Kendi ürettiği programını kullanmaktadır.

Ayırca ben genel bilgi olması amacıyla bu konuya yazı yazdım. Sizin uyglamalarınıza yönelik bir yazım değil bu sebeple yazınızda belirmiş olduğunuz:

bizim gibi yazılımları kendi modlayan kaç kişi var ??

3-5 kişi ya var ya yok

hazır yazılımlar dediğiniz gibi belli değerler artırıp öyle bırakıyorlar...
oysa biz aracın durumana göre ve müşter odaklı çalışıyoruz...

gibi düşüncelerinizi ne amaçla yazmış olduğunuzu anlayamadım?

« Son Düzenleme: 18 Haziran 2009, 13:21:56 Gönderen: racedriver »

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
« Yanıtla #15 : 19 Haziran 2009, 01:29:22 »
Real Time Mapping yapıyoruz Yük Dyno su üzerinde...

dileyen buyursun...

Dastek Türkiye
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2009, 01:30:22 Gönderen: Suti »

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #16 : 19 Haziran 2009, 02:35:42 »
Ben de diyorumdun nerdesin diye. :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #17 : 09 Ekim 2009, 11:37:14 »
1999 tdi 90 bg golf
gücünü artırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz
ve tavsiyeniz var mı

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #18 : 09 Ekim 2009, 12:11:23 »
1999 tdi 90 bg golf
gücünü artırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz
ve tavsiyeniz var mı

en düşük maliyetle en yüksek verimi almanız için chip tuning öneriyorum. Yalnız beyin yazılımını işi yi bilen birine yaptırın, referansları sağlam olan birine... Yoksa olması gereken verimi alamazsınız.

« Yanıtla #19 : 09 Ekim 2009, 23:45:32 »
teşekkü :tamamdir

Çevrimdışı acarkan

• Efsaneler Bitmez Sadece Şekil Değiştirir
« Yanıtla #20 : 15 Ekim 2009, 14:35:04 »
bu beygir gücü yükseltme otamatik viteslerde işe yarıyor mu

« Yanıtla #21 : 30 Ekim 2009, 22:24:43 »
ankarada ostimde teknocar elektronik var o arkadaş chip tuning yapıyor benzsinli araçlarda gayet güzel verim alınabiliyormuş.

« Yanıtla #22 : 10 Kasım 2009, 02:07:21 »
Konu çok önemli bir konu neden bu kadar az yorum var acaba :(

Bende 1999 model 1.6 golf comfortline var buna o dediğiniz işlemleri yapsak beygir kaça yükselir?

bir de bu yapılan işlemlerin araca yan etkisi var mı yakıtını falan ne kadar etkiler arabaya kafayı falan yedirtir mi? :)

Çevrimdışı golfburak58

• Otomobil
    Golf Mk4
« Yanıtla #23 : 10 Kasım 2009, 02:56:57 »
bende bu sekilde düşünüyodum ki aracına chip uygulanan bi kaç kişiyle görüşmüştüm evet verim var ama aracın motor ömrünü nasıl etkiliyor biriside bu konudaki gerçekleri dile getirsin lütfen

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #24 : 10 Kasım 2009, 18:16:49 »
Otomobillerin tamamı fabrikadan kapasitelerinin %70-%80'i kadar güç üreterek çıkar. Chip tuning'in temel amaçlarından biri de motorun bu potansiyelini değerlendirmektir. Zaten boşuna yazmıyorlar %25'e varan güç artışı vs diye. Yazılımla, motorun üretim kapasitesini arttırarak %90-%95 gibi değerlere getirildiği taktirde zaten edilen vaatlere tekabül ediyor  :) Kısacası motorun üretim kapasitesi %70'lerden %90'lara çıkar ve bu da motorun ömrünü kısaltır fakat güç ve tork artışı sağlar. Olabildiğinca basit anlatmaya çalıştım  ;)

Çevrimdışı ferhattt

• GOLF 4 SEVER
« Yanıtla #25 : 11 Kasım 2009, 15:46:28 »
 :) CVP LAR İÇİN TŞK.LER.BİDE MALİYET ORTALAMA NE KADAR BENZİNLİ ARABADA
GOLF 4-SEVER

Çevrimdışı golfburak58

• Otomobil
    Golf Mk4
« Yanıtla #26 : 12 Kasım 2009, 00:16:30 »
Benim beygir yüksetmeyle ilgili merakım kapak taşlanması.bilgisi olanlar bizi de aydınlatırsa memnun olurum şimdiden tsk

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #27 : 12 Kasım 2009, 13:14:31 »
:) CVP LAR İÇİN TŞK.LER.BİDE MALİYET ORTALAMA NE KADAR BENZİNLİ ARABADA

Chip, filtre, komple egzoz dersek (kalitesine göre değişir) 800-1000 liraya kaliteli parçalar yüklü ve güzel yürüyen bir golfün olur  ;) daha düşük rakamlara da gelir daha yüksek rakamlara da gelir. Biri var sadece yazılım ve chip'i 1000 liraya yapar, bazısı var hazır ECU'yu 1000 liraya verir, bazısı chip'i ve yazılımı 500'e verir vs vs orası sana kalmış.