Gönderen Konu: !!!Baskı Balata ve yağ değişimi yardım acil!!!  (Okunma sayısı 8190 defa)

Çevrimdışı seyhur

• Profili Görüntüle
!!!Baskı Balata ve yağ değişimi yardım acil!!!
« : 02 Eylül 2009, 19:08:14 »
arkadaşlar 2003 Golf 1.6 16V sahibiyim ve debriaj artık çok yukarıda kavrıyor. yağ değişimi de geldi ikisini  birden halletmeyi planlıyorum. bugün kocaeli sanayide bir tur attım liste aşağıda

Baskı - Balata (saachs) - 215
5 lt yağ (GM diye bir marka çok tavsiye etti satıcı) - 45
yağ filtresi - 10
Hava filtresi - 20
polen filtresi - 8 (filtreler orjinal)
hepsinin işçiliği 170

toplam 468 tl ediyor. fiyat hakkında yorumlarınızı bekliyorum bu aralar yaptırmam gerekli. Bir de Kocaeli ve İstanbul'da bildiğiniz tanıdığınız daha uygun fiyatta olabilecek yer biliyorsanız lütfen yazın..

şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
Ynt: !!!Baskı Balata ve yağ değişimi yardım acil!!!
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2009, 22:08:23 »
gm ye okey
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2009, 23:46:04 »
gm castrol shell hangisi en ii acaba?

Çevrimdışı seyhur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2009, 00:08:18 »
yetkili servisi aradım merak edip castrol kullanıyoruz dediler...

arkadaşlar konuyu saptırmayalım lütfen yardıma ihtiyacım var :)
teşekkürler

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2009, 10:48:42 »
vereceğin ücretler bence çok makul ben castrol kullanıyorum bildiğim kadarı ilede vw öncelikli olarak castrol öneriyor castrolde zaten 60 tl 15 tl için bence değmez

Çevrimdışı seyhur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2009, 02:01:35 »
Arkadaşlar arabamı bugün yaptırdım.

Parçalar toplam: 300 (benzin filtresi de değişti. o da dahil)
işçilik : 130 (başka bir yer buldum yaptırdım)

Toplam 430 TL tuttu. Üzerimden bir yük kalktı.
Çok da güzel ilgilendiler sağ olsunlar. Kocaeli'de servis arayan varsa mesaj atabilir.  Biraz araştırmam oldu.

:tamamdir
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2009, 02:03:27 Gönderen: seyhur »

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2009, 13:53:04 »
Benim debriyaj da 3 senedir yukarıda kavrıyor ama ben alıştım artık.

Çevrimdışı seyhur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2009, 23:20:37 »
Vala beni rahatsız etmeye başladı yukarıda kavrama olayı. Yolda kalmaya korktum o yüzden değiştirdim. Yalnız baya bi değişiyor kullanım falan. Araba hemen toparlıyor. Tavsiye ederim yani.  :tamamdir

Çevrimdışı red_bull_29

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2009, 16:51:41 »
Bende bu aralar aynı bakımı yaptırıcam arkadaşlar aşağı yukarı fiyatlar seyhur kardeşin dediği aralıkta geçiyor.Yanlız benim merak ettiğim bi konu var.Baskı balata ,benzin filtresi,yag,buji değişimlerinden sonra arabada bariz bi çekiş farkı oluyomu.Ben arabamın performansından pek memnun değilim ve götürdüğüm ustalarda yukarıda saydığım değişimlerden sonra çekişin düzeleceğini söylediler.Yeni bakım yaptırmış arkadaşlarınyorumlarını bekliyorum bu konuda.Keyifli sürüşler

Çevrimdışı zay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Eylül 2009, 00:37:56 »
Kesinlikle Castrol 10-40 Magnatec al, zaten servis de onu tavsiye ediyor, kesinlikle yağ ile birlikte yağ filtresini de değiştir...

Çevrimdışı seyhur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Eylül 2009, 23:01:20 »
Bende bu aralar aynı bakımı yaptırıcam arkadaşlar aşağı yukarı fiyatlar seyhur kardeşin dediği aralıkta geçiyor.Yanlız benim merak ettiğim bi konu var.Baskı balata ,benzin filtresi,yag,buji değişimlerinden sonra arabada bariz bi çekiş farkı oluyomu.Ben arabamın performansından pek memnun değilim ve götürdüğüm ustalarda yukarıda saydığım değişimlerden sonra çekişin düzeleceğini söylediler.Yeni bakım yaptırmış arkadaşlarınyorumlarını bekliyorum bu konuda.Keyifli sürüşler

Kesinlikle araçta değişiklik oluyor. Ustam sağ olsun elinin ayarı iyiymiş. Arabam direk kendini toparladı. Çekişi ve hızlanması arttı. Hazır baskı balatayı değiştirirken tekrler sökülünce frenleri de göz kontrolü yaptık. Bir problem yok. Baskı balata değişince ilk başlarda bikaç kez stop ettiriyor insan arabayı ama sonra alışıyor :) .  Debriyajı yukarıda kavrayan arkadaşlara kesinlikle değiştirmelerini tavsiye ederim. İstanbul'da oturan forum üyeleri için nakres arkadaş yardımcı oluyor sağ olsun. Ben istanbulda oturmadığım için nakres den sadece bilgi alabildim fakat kendi servisi olduğu için güzel indirimler ile yardımcı oluyor. Bir mesaj atarsanız karınıza olur.