Gönderen Konu: Baskı balata  (Okunma sayısı 16902 defa)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
Ynt: Baskı balata
« Yanıtla #28 : 01 Aralık 2008, 23:28:11 »
araç sürekli şehir dışı kullanılıyorsa, uzun km ler dayanabilir.
sürekli şehir içi kullanılıyorsa sık vites değişiminden dolayı daha az km gidecektir.
tabi birde kullanıcı hataları var, takıldığı gün debriyaja elveda denilebilir.
benim çevremde gördüğüm kadarıyla, düzgün bir kullanımda 100.000km rahat gidiyor.

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 01 Aralık 2008, 23:48:49 »
baskı balatanın km si olmaz.  :)

Zamanla belli ediyor dedim ya :D ehhe ... Zaman artı km :D

Çevrimdışı ILLUSIONIST

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 10 Mayıs 2011, 12:40:43 »
Arkadaşlar bundan iki hafta önce aynı sorundan dolayı çok iyi bir ustaya götürdüm aracımı (golf 4 pasific 2004) adamın yaptığı tek şey arabaya 3 kişi bindik ve Allah ne verdiyse kökledi gaza araba 2. viteste 95'e geldiğinde kesiciye girdi ve aracın herhangi bir baskı balata sorunu olmadığını sadece yukarıda kavradığını  söyledi.Bunu yapmasının nedeni devir saatinde gördüğü değere göre aracın hızlanmasını kontrol etmek. Gerçekten baskı balata kaçıran bir arabada eğer devir saati sona doğru geldiğinde bile km fazla çıkmıyorsa o araba balata kaçırıyor demektir. Birde baskı balata yukarıda kavrama olayı var buda sadece balata yukarıda kavrıyor şuan için herhangi bir yok ama ileride değiştirmek gerekir anlamına geliyor.Bu iki şeyi birbirine karıştırmamak gerekiyor. Ayrıca baskı balatanın bitik olup olmadığını anlamak için en kısa işlem 3 pedal yapmaktır bilenler bilir zaten.
Farklı Olmak Böyle Birşey Olmalı

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #31 : 10 Mayıs 2011, 12:53:37 »
3 Pedal nedir açıklar mısınız ben bilmiyorum.?

Baskı balatayı değiştirince araba sıfır km arabalar gibi oluyor çok keyifli bişey.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı mehmetcevahir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 10 Mayıs 2011, 15:21:46 »
üç pedal dediği şey sol ayağınızı debriyajdan çekerken sağ ayağınızla hem fren hem gaza basmaktır. debriyaj balatası iyi durumdaysa kaçırmadığı için motoru zorlayıp stop etmesini sağlayacaktır aksi halde hem fren hem gaza bastığınız halde motor devirleniyorsa araba zorlanmıyorsa balata sıyırıyor demektir.

Çevrimdışı Ghog

• .........
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 12 Mayıs 2011, 00:39:02 »
Benım debriyaj yukarda kavrıyo uyuz olmaya basladım servıse goturdum pım kesıcaz dedı zamanım yoktu Bu ıslemın zararı varmıdır bı de ne kdar surer bu ıslem bılen varmı
.............

Çevrimdışı ØSîRîS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 14 Mayıs 2011, 13:12:39 »
arkadaşlar bende değiştiricem 350 tl feln gider dediler normalmidir ?

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 14 Mayıs 2011, 14:48:26 »
Arkadaslar merhabalar gecen gün savas kardesimle beraber arabaları götürdük gösterdik ustaya bende trigiyer felan degiştirdim benim baskı balatanın kacırdıgını soyledi ve 2 vitesde 100 km hıza ulasması gerektigini soyledi sizce boyle birsey mümkün mü ?? 2 vitesde 80 i gördü araba 5.5 devire geldi
valla bizim arabanın baskısı bitik şu anda 2.ci vitesde 100üde goruo zorlasan 120 ye yolu var kesici girer devreye ztn alakası yok onla baskının arabayı zorlarsn saglam olan baskının omrunu yersın :) iyi usta  biner el frenini ceker 1 e takar arabayı kaldırmaya calısır stop ederse baskın iyi olması lazımdı etmıosa gıdıktır dıe hatırlıorm

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 14 Mayıs 2011, 14:54:26 »
3 Pedal nedir açıklar mısınız ben bilmiyorum.?

Baskı balatayı değiştirince araba sıfır km arabalar gibi oluyor çok keyifli bişey.
genelde bmwciler kullanırlar :) 3 pedal yapıp yuklendıgınde akrobasiler:d cıkar ortaya bıde ustalar kullanır:D debrıyajı olcmek ıcın

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 17 Mayıs 2011, 23:23:38 »
VW GOLF 4 1.6 (AEH-AKL-APF MOTOR) SACHS DEBRÄ°YAJ SETÄ°  06A 198 141 A  [3000 822 601] | SACHS DEBRÄ°YAJ Å�ANZIMAN | OtoSuperMarket.com

arkadaslar bu ilandakini alıyorum. ruhsatta AKL motor yazıyor ve 1.6 zaten.
Uygundur değil mi? Ayrca birde luk marka buldum ama rulmansız yazıyor ne demek yani bu.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2011, 23:24:27 Gönderen: hakkihakan »
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı Bradley

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 20 Mayıs 2011, 10:41:27 »
benimkide bitik sanırım yukardan kavrıyor ve araba arada bir basmıyor ama bazende gayet normal gidiyor.

aracım 2003 pasific 1.6 16 v. bbc motor. internetten istetecem ama markada kararsızım sizinn bi öneriniz var mı ?