Gönderen Konu: ÖN KAPUT DEĞİŞMESİ SORUN OLUR MU?  (Okunma sayısı 33759 defa)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
Ynt: ÖN KAPUT DEĞİŞMESİ SORUN OLUR MU?
« Yanıtla #28 : 19 Mayıs 2011, 15:58:22 »
konu hort

Çevrimdışı serhat_74

• vw bora
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 19 Mayıs 2011, 19:50:48 »
arkadsım bende 2001 bora aldım yaklaşık 1 5 yıl olcak cam altı boyalı aldım ancak kapı içlerinde saselerde tavnda vs boya yok ancak gel görki ufak bi park halinde önden vurmalrı sonucu panelin tırnakları kırıldı sağ taraftan bende kaskom oldugu için dogus otoya bırak tutmuş aracın panelini komple degiştirmişler :) ancak motor temizliği benim için ön plandaydı  şimdi benim aracım tıranagım kırıldı diye panelim değişmiş oldu ama cok şükürler olsun aracımı severek biniyorum bi masrafımda olmadı ufak tefekler dısında 102 binde aldım 115 km anca geldim hani diyecegim baktıgın arac 10 yasında saselerde oynama olmadıktan sonra alabilirsin emin ol ben ankarada temiz golf bulamadım egerki arac içine siniyorsa alabilirsin bora golf passat araclarımz degerlerini koruyorlar çok büyük kaza bela takla atmadıkdan sonra umarım içine sinen bi araca sahip olursun....

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 20 Mayıs 2011, 11:35:49 »
arkadaşım bir yorum da ben yapayım istedim. bende bundan iki üç ay evvel bir kaza yaptım aracımın tampon ve çamurluğunun değişmesi gerekiyordu serviste değiştirdim fakat ön kaputta küçücük bir ezilme vardı iki çekiçle düzeltilecek kadar basit bir ezilmeydi fakat servis bunu değiştireceğiz dedi ben de sigorta nasılsa parasını verecek diye değiştirilmesini istedim. eğer sen bu aracı alacaksan aracın kaza fotoları varsa iste gör yoksa aracın kaputu nerde nasıl değişmiş onu araştır. dışarda değişmişse satıcının lafına pek inanma ne olduğu belli olmayan bir şeye yanaşma ama servis kayıtlarında varsa öğren öyle al derim
kerim_dikmen

Çevrimdışı rbaydug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 21 Mayıs 2011, 11:03:27 »
şükür ki o aracı almadım! o fiyatın üstüne Bin lira daha koydum hatasız-boyasız güzel bir araç aldım. O aracın km. si orjinal değilmiş. Servise götürdüğümüzde motorunun biraz masraf istediğini falan söylediler. Allaha şükür şimdi çok memnunum aracımdan, bir sene oldu alalı 25bin km. yaptım. Bakımı dışında tek kuruş masraf ettirmedi bana... Aaraçtaki hatalar bir bütün. Kaput değişmiş, çamurluklar işlem görmüş.. hepsine eyvallah ama aynı aracın içi deforme olmuş, araç yorulmuş, motoru - yürüyeni de sıkıntılı olunca kaçmak farz olur. Kaportası düzgün olan her aracın yürüyeni kusursuz değildir ama, riski en aza indirmiş olursunuz. Babam kaportacı olduğu için biliyorum, motordaki sıkıntılar; zamanla parayla çözülebilir belki ama, kaportası kötü yapılmış bir arabayı eski haline getirmek neredeyse imkansızdır. Arkadaşın dediği gibi, "Alırken nazlı olmak lazım".... Golf olsun çamurdan olsun deyip en uygun fiyatlı arabayı alan, başına gelenlerden sonra, golften de arabadan da soğur...  :)