Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: baskı balata değişimi ve bakımı  (Okunma sayısı 11983 defa)

baskı balata değişimi ve bakımı
« : 07 Kasım 2008, 12:13:28 »
arkadaşlar dün baskı balata değişimi ve bütün filtre ve bujileri değiştirdim buna istinadende fiyat bilgisini size bildirmek istiyorum

baskı balata seti sach marka 170 ytl
polen filtresi 10 ytl hava filtresi 15 ytl yağ filtresi 12 ytl benzin filtresi 10 ytl bujiler 20 ytlbunlar orjinalleri sol aynam çatlamıştı oda yan sanayi 20 ytl orjinali 55 ytl ısıtmalısı ama kıyamadım o paraya yağ çubuğunun girdiği kısım kırılmıştı oda değişti 15 ytl bide arkadaşlar bende sis vardı orjinal olsun diye normal düğmesini geri çekince yanıyodu onuda değiştirdim bitane yan sanayi dörtlü sinyal düğmesi aldım ona bağladım süper oldu tabi bu arada motor yağınıda değiştirdim yani anlıyacağınız arabam süper oldu işçilik olarakta çok sevdiğim ustama 150 ytl verdim bütün günüm öldü ama değdi bilgilendirmek istedim herkesi

Ynt: baskı balata değişimi ve bakımı
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2008, 13:52:58 »
Tesekkürler paylasım için.

« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2008, 19:28:51 »
işçilik sadece 150 ytl mi?
ben en son motor bakımı yaptığımda tamamen aynı parçalar değişti işçilik olarak 30 lira alındı

bir süre sonrasında bir bakım daha gördü aracım ondada triger setiişarj dinamosu,ön arka fren balataları (orjinal 125ytl) , çakmak.kol dayama,tavan lambası,akü sigorta tablası,akü vs...
işçilik 50 ytl
şimdi benimkimi az seninkimi fazla acaba?

« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2008, 22:09:22 »
işçilik sadece 150 ytl mi?
ben en son motor bakımı yaptığımda tamamen aynı parçalar değişti işçilik olarak 30 lira alındı

bir süre sonrasında bir bakım daha gördü aracım ondada triger setiişarj dinamosu,ön arka fren balataları (orjinal 125ytl) , çakmak.kol dayama,tavan lambası,akü sigorta tablası,akü vs...
işçilik 50 ytl
şimdi benimkimi az seninkimi fazla acaba?
sayın hocam kol dayama ve çakmakta hangi işllemleri yaptırdınız?

« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2008, 23:58:17 »
ankarada özel servise nisan 2008 de benim ödediğim fiyatlar :

hava filtresi :25
yağ filtresi :10
polen filtresi :18
benzin filtresi :15
motor yağı :90
baskıbalata + bilya: 280
ayrıca triger değişimi + baskı balta değişimi + bakım işçiliğine toplam 250.

triger kayışı da değiştirmiştim ama onun parça fiyatlarını yazmayacağım  >:(

bıraktım zaten orayı..

« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2008, 00:23:32 »
sayın hocam kol dayama ve çakmakta hangi işllemleri yaptırdınız?
çakmak arızalıydı değişti, kol dayamanında kilidi değişti
hayırdır neden sordun

« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2008, 17:07:59 »
selam şu kol dayamanın kilidi bendede kırık benimki krem lekli bulma imkanım varmı
bende geçen gün işlem yaptırdım anlatayım
almanyadan getirtiğim sisli ön far talımım vardı elimde. geçenlerde aküm nany oldu ve elektirikçiye gitmeye mecburdum ve akü aldım taktırdım sonra kapı kilidindeki swicim çalışmıyordu yenisini değil ama çalışan bir çıkması takıldı çünkü yenisini bulamamışlar ki usya güveniyorum çünkü benim ustamın kendi elektirikçisi
bildiğiniz gibi ön farları sökmek için bütün tamponun inmesi gerekiyor ki benimkinde bir de far yıkama var onu hallettiler ve eskisindeki farların bir kacını kullanıp kısa ve sis farlarını yenisini ve daha güçlüsünü taktılar harika oldu ama inanın çok hoşuma gitti toplamdada 200 lira verdim işçilkik akü ve ampüller dahil.
xenon taktırmaktı niyetim sisleri oraya mercekli oldukları için ama akü masrafı çıkınca vaz geçtim ama xenon fiyatına bir sürü ihtiyacımı giderdim

« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2008, 18:22:53 »
nasıl yani aynı parçaları derken baskı balata değişicek ve 50 ytl alınıcak imkanı yok zaten baskı balata değişimi için bi motorun sökülmediği kalıyo hangi ustaya sorsan aynı parayı alır diğer parçaların değişimi saten basit ama yinede uğraştırıyo yani bence gayet normal fiyat

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2008, 18:37:06 »
baskı balatayı ben 285 liraya değiştirdim. baskı balata ( LUK ) 185 ytl + işçilik 100 ytl.
neredeyse yarım günüm serviste geçti baskı balata değişimi için.

« Yanıtla #9 : 08 Kasım 2008, 23:11:34 »
g_vg adlı arkadaşım motor bakımına 30 lira vermiş akü sigorta çakmaklık gibi ıvır zıvır şeylere 50 lira vermiş sonrada balata değiştiren arkadaşıma cok para vermişsin galiba demiş bence sen atmışsın be arkadaşım kusura bakma :)

« Yanıtla #10 : 09 Kasım 2008, 01:14:27 »
g_vg adlı arkadaşım motor bakımına 30 lira vermiş akü sigorta çakmaklık gibi ıvır zıvır şeylere 50 lira vermiş sonrada balata değiştiren arkadaşıma cok para vermişsin galiba demiş bence sen atmışsın be arkadaşım kusura bakma :)

aynı parçalardan kastım motor bakımıydı bildiğiniz filtreler yağ vs... baskı balata değil
cesimoğlu iyi okumadın galiba ıvır zıvır dediklerinin içinde triger seti şarj dinamosu ve ön arka fren balatalarıda var
bu arada  konu baslığını açan arkadasınkinden tek eksik baskı balata
birşeyler yazdıysak hepiniz gibi paylaşım amaçlıdır,şurda 2 yalan atayımda yazmış olayım değil
sanki cebimize 3 kuruş para girdi
isteyene faturanın resmini çekip yollayabilirim
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2008, 01:16:42 Gönderen: g_vg »

« Yanıtla #11 : 10 Kasım 2008, 08:14:07 »
arkadaşım belki ifade agır olmuş banada bahsettiğin miktarlar normal değil dışarıda bile en ufak yağ değişimi bile 50 lira nerede ise biraz aşağı yada yukarı ama bu civarda kalsınki dediğn işçilik bir para değil bende pek matıklı gelmedi ustan ile dosluğunuz yok ise.

« Yanıtla #12 : 10 Kasım 2008, 12:51:19 »
Kol dayamanın kilidi bende de kırık arkadaşlar. Söz konusu kilidi İzmir de nerede bulabilrim ?

« Yanıtla #13 : 10 Kasım 2008, 17:42:00 »
evet ya birisi şurda-burda vardesin