Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Başımıza gelen sorunlar ve bulduğumuz çözümleri paylaşalım LÜTFEN ÖNEMLİ  (Okunma sayısı 5590 defa)

arkadaşlar kendi başımıza gelen sorunları ve bulduğumuz çözümleri burada paylaşırsak eminim ki birbirimize hem maliyet hem tedbir açısından çok yardımcı oluruz benim başıma gelen bir şeyden önce ben başlayım

düz yolda seyir halindeyim birden ama aniden direksiyon ağırlaştı ekranda akü uyarısı yandı aynı anda, sanki araba stop etti ama çalışıyordu kaputu açıp baktığımda altarnetör kayışının  yerinde olmadığını kopup düştüğünü anladım, kayışın temas ettği bir bilye var adını söyleyemediğim o bilye dağılmış ve kayışı fırlatmış, esas sorun şu altarnetör kayışı koptuğunda ne olur???
bazı araçlarda motor soğutma suyu devir dayim popasını bu kayış çalıştırır su devir dayim olmassa motora su gitmesse nolur çok kötü olur hararet olur değilmi ama golf sahipleri hiç korkmayın bizim araçlarda devir dayim alternetör den güç almaz o yüzden o kayış kopsada devir dayim çalışır, ancak kayış kopmasından şöyle etkileniriz, direksiyon hidroliği iptal olur ama bu aracınız kullanmıyacağınız anlamına gelmez birde en önemlisi altarnetör kayışından beslenen şarj dinemosu artık işlevini yerine getirmediğinden motor ve araç içindeki diğer aksesuarlar (teyp,far, elektrikli camlar, klima ) elektrik gücünü direk olarak aküden alır, bu durumda motordan başka hiçbişey çalıştırmadan bir kayışçı bulunur ve uygun kayış yerine takılır, akünün dayanabildiği yere kadar gidersiniz

Allah başımıza böyle şeyler vermesin sadece bilginiz olsun istedim buna benzer sorunlar aşayan arkadaşlar lütfen yazsın ve biz önlemimiz ona göre alalım

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
arkadaşım büyük geçmiş olsun,Allah birdaha yaşatmasın..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
     benim başımdan geçen talihsiz bir olayı anlatayım size,birgün benzin almak için girdiğim petrolde aracımın kontağını kapattıktan sonra cd çalar açık kalmıştı bende önemsemedim açık kalsın dedim,daha sonra pompacı arkadaşla sohbete daldık yaklaşık 15-20 dk sohbetten sonra aracıma bindim ve aracım çalışmadı,ekranda hiçbir gösterge de yanmıyordu,amfi 15 dk da bütün aküyü sömürüvermiş,daha sonra itelim çalışır dedik,iterken de sağ ön akisi kırdık,akis başlarını tutan civataların altısını da kırmışız,
     sizlere tavsiyem araç çalışmıyor durumdayken sakın müzik çaları açmayın,,, akü zayıfsa ve çalışmıyorsa saıkın iteklemeyin..(gecenin bi yarısı servis geldi ve toplam 400 ytl ye  patladı..)
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

geçmişler olsun

benim başımdan geçen talihsiz bir olayı anlatayım size,birgün benzin almak için girdiğim petrolde aracımın kontağını kapattıktan sonra cd çalar açık kalmıştı bende önemsemedim açık kalsın dedim,daha sonra pompacı arkadaşla sohbete daldık yaklaşık 15-20 dk sohbetten sonra aracıma bindim ve aracım çalışmadı,ekranda hiçbir gösterge de yanmıyordu,amfi 15 dk da bütün aküyü sömürüvermiş,daha sonra itelim çalışır dedik,iterken de sağ ön akisi kırdık,akis başlarını tutan civataların altısını da kırmışız,
     sizlere tavsiyem araç çalışmıyor durumdayken sakın müzik çaları açmayın,,, akü zayıfsa ve çalışmıyorsa saıkın iteklemeyin..(gecenin bi yarısı servis geldi ve toplam 400 ytl ye  patladı..) 

arkadaşım sanada büyük geçmiş olsun bak bu konuyu daha önce açsaydık derdim itmeyin arabayı bizim arabalar vurdurarak çalışmaz triger kayışlı araçlar vurdurarak çalışmaz eğer denersenizde mutlak zarar vermiş olursunuz
[/b]

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
eksoza anahtar saklamayın :D
arkadaşlarla denize gittik.. bütün eşyalarımızı arabanın (toyota corolla) içine kitledik.. benim sivri zekam nedeniyle anahtarıda eksozun içine sakladık.. geri döndüğümüzde anahtarı alalım derken susturucuya kadar gitti.. ne telefon ne para ne kıyafet.. her şeyimiz ekzosun içinde kaldı :)
gecenin saat 2 sine kadar yarı çıplak vaziyette kör bi demir testeresiyle eksozu keserek anahtarı aldık :) ayrıca eksozun içinden kapıların kumandasına bassanızda almıyor.. bilginize.. :)
nereye dönersen dön, ..çın hep arkada kalır..

arkadaşlarla denize gittik.. bütün eşyalarımızı arabanın (toyota corolla) içine kitledik.. benim sivri zekam nedeniyle anahtarıda eksozun içine sakladık.. geri döndüğümüzde anahtarı alalım derken susturucuya kadar gitti.. ne telefon ne para ne kıyafet.. her şeyimiz ekzosun içinde kaldı :)
gecenin saat 2 sine kadar yarı çıplak vaziyette kör bi demir testeresiyle eksozu keserek anahtarı aldık :) ayrıca eksozun içinden kapıların kumandasına bassanızda almıyor.. bilginize.. :)

ahahaha süper yaaa valla koptum buna hiç aklıma gelmezdi egzoza anahtar saklamak ilahi salman  ;D :D

Salman alemsin ya sivri zekalıgın basına iç açmış hehe:D