Gönderen Konu: GOLF4 Nasıl yükseltilir???  (Okunma sayısı 17476 defa)

Çevrimdışı telekomcu44

• Profili Görüntüle
Ynt: GOLF4 Nasıl yükseltilir???
« Yanıtla #14 : 01 Temmuz 2008, 20:28:46 »
Dostum ben malatya da kullanıyorum benim makineyi üztelik köye gidiyorum köy yolu son derece dağlık bir stabze yol ama dikkatli kullanırsan vurmuyosun altını
Büyük imza...

Çevrimdışı adalmaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Temmuz 2008, 23:22:54 »
bende arastirdim bu konuyu araci yükseltmek golf  keyfini bozar hakkaten bence en iyi çözüm arkadaşlarin dedigi gibi lastik ebatini kontrol et 14 cant icin 175*80*r14 olmali mutlaka metal karter koruman olamli ve son olarak amortisörlerini kontrol ettir çok eskilerse araba hem çöker hemde fren veya çukur durumlarında yere yapişir arkadaş tiposununkileri değiştirdi abartisız 3 cm yükseldi ve sertleşti adam şimdi cip niyetine geziyor :)
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 09 Eylül 2008, 11:01:48 »
Dostum öncelikle aracın km sini yazmamışsın, fazla kmde  yıpranmaya bağlı olarak helezonlar alçalabilir, ayrıca helezonların oturduğu kasnaklar var, onların kontrol edilmesi lazım, bizim yollar bozuk olduğundan yıpranmış olabilir. Bu arada 14 jant küçük kalır golf4 te ideal konfor ölçüsü 15 janttır, yanak genişler rahatlığı belirgin hissedilir. Kartel koruyucu  mutlaka taktırılmalı, ben 1.kalite çelikten taktırdım, bir defasında belkide hayatımızı kurtardı diyebilirim, uzun yolda önümüze 20x20 cm taş çıktı, riskli olacağından direksiyon kırmadım 80-85 km hızla çarptık, duyduğum sesi asla unutamam, eyvah gitti motor dedim, ama durup baktığımda çelik koruyucu 2 cm kadar içine çökmüş onun dışında hiçbirşey olmamış bütün darbeyi çelik emmişti..

Çevrimdışı dave123

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 10 Eylül 2008, 14:15:53 »
ben de ankarada taktırdım 80 YTL, golflerde gerekli bişey bence...

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 12 Eylül 2008, 09:21:40 »
Arkadaşlar aracımın 4 helezon yayı ve yayların araca temas yerinde bulunan takozları değiştirdim serviste, araç normal yüksekliğine döndü, yükseklik  yol tutuşunda  inanılmaz farketti. Benim jantlarım 15 olmasına rağmen alçak olması ve forumlarda altını vurma problemini yaşayanların çok az olması gibi durumları da gözönüne alınca kesinlikle teknik bir problem var diye düşünmüştüm, nihayet sorunu bulduk ve çözdük. Sonuç olarak 15 veya 16 jant olupta düzgün kullandığınız halde  altını  vuruyosanız mutlaka helezon yayaları ve bunların arasındaki  takozları kontrol ettirmek gerekliymiş, yaşayarak öğrenmiş olduk. Yardımları için tüm arkadaşlara teşekkürler..

Çevrimdışı as5338

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 12 Eylül 2008, 17:49:46 »
kaça mal ettin bu işlemi parça ve işçilik olarak söylersen sevinirim birde orjinalmi taktırdın yoksa spor olarak bir yay mı tercih ettin

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Eylül 2008, 19:27:15 »
Ben sürekli orjinal parça kullanıyorum, yaşadığım şehirdeki diğer özel sevislerin işçiliği konusunda kötü örnekler duyduğumdan arabama bişey olmasın korkusuyla yetkili servise götürüyorum, tabi rakam da yetkili servise göre oldu:950 ytl...

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 12 Eylül 2008, 19:28:02 »
Söylemeyi unuttum, tamamı orjinal parçalar, spor değil yani.