Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: bakım hakkında önerileriniz  (Okunma sayısı 3914 defa)

bakım hakkında önerileriniz
« : 29 Ağustos 2007, 08:52:21 »
slm uzun zamandır yoktum özledim bilgisayarım gitmişti, neyse kavuştum sizlere.
önümüzdeki aydan itgibaren aracıma zaman ve para ayırmaya başlayacağım ve bakımnı yapacağım
__ilk sorunum kasislere girdikten sonra ön taraftan ses geliyor sanki boşluk varmış gibi metal bhareketinin sesi geliyor           yolda gelmiyor önerileriniz nedir.
___ sonrada aracımı bilgisayata sokup motorla ilgili bir ihtiyaç varmı yokmu diye bakacağım yakıt ve çekiş değerleri ile ilgili
___ yağ zamanı geldi nasıl bir yağ kullanayım , hava ve yağ filitrelerini değiştirmeyi düşünüyorum tavsiyeleriniz ne olur
___ bir bujileri değiştireyim diyorum nedersiniz .
 :-\ :-\ ve sizlerinin önerileriniz :-\ :-\
bunların hepsini yavaş yavaş yapmayı düşünüyorum paran nispetinde sıralama olarakta yardıma ihtiyacım var.

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
Ynt: bakım hakkında önerileriniz
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2007, 22:18:57 »
Önce sağ ön taraftan gelen sese baktır. Aracını lift kaldırıp alt takımlara bakarlarr zaten usta biliyorsa işi anlar. Benim arabamdan kasislerde küt küt ses geliyordu ve o da direksiyona vuruyordu. Tıkırtı burcu diye düşünmüştük fakat liftte anladık ki salıncakları tutan lastikler çürümüş ve boşlukyapmış. Çok basit bi aparat ve basit bir parça. Deiştirmen sıkıntı yaratmicaktır. Daha sonra hava filtren ve bujilerini değiştirebilirsin.
Bilgisayara bağlayıp hata veriyormu bakarlar. Sensör hatası var ise o da gidişini yavaşlatır. Yağını değiştirebilirsin eksiltiyormu diye bakabilirsin. Aklıma bunlar geliyor..

« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2007, 08:06:48 »
eyvallah öntaraf hakkında bende öyle düşünüyorum.
fakat direksiyona yansıyan bir durum yok ama lastik bağlantılarda olaması muhtemel sağol

« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2007, 07:57:34 »
bu gün yağ bakımını yaptıracağım bizimki  yağ filitresi ile hava filitresini değiştireceğim benzin filitresine gerek varmı nedersiniz birde masrafa göre bide rota sokup soruna baktıracağım hayırlısı olsun diyelim
haberdar ederim sizleri

« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2007, 22:54:57 »
selamun aleyküm diyerek başlamak istiyorum söze.vw ailesine yeni katıldım .büyüklerime saygılar sunuyorum.tanışma faslını uzun tuttum kusra bakmayın.5 ay önce golf 4 aldım bakım peryotları nasıl oluyo elimde hiçbi bilgii yok hangi bakımlarının yapılıp yapılmadığı hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum.
peyzaj mim.