Gönderen Konu: AVANS MOTOR DEVİR AYAR BOZUKLUĞU  (Okunma sayısı 33691 defa)

Çevrimdışı dave123

• Profili Görüntüle
Ynt: AVANS MOTOR DEVİR AYAR BOZUKLUĞU
« Yanıtla #28 : 25 Mayıs 2009, 14:37:43 »
hıııım, o parçayı biliyorum, zaten vag'ı bağlayınca onda da hata verdi, önce hava akışmetre bozuk değişecek dedi usta sonra sağlamını taktı hala hata veriyo, beyni söküp temizledi kabloları falan elden geçirdi, o hata düzeldi.  kelebeği de temizledi ve hiç hata kalmadı, hemen ertesi gün yine kelebekten hata veriyor makine...

durum böyle,

araba şimdi çok kötü durumda, yolda giderken gaz yemiyor, kesik kesik çalışıyor, acaip sarsılıyor belli gaz devrinde

Çevrimdışı avci78

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 25 Mayıs 2009, 20:15:52 »
MAF sensörü arızalı olsa bilgisayarda arızalı olarak gözükür sanmıyorum bilgisayarda böyle bir arıza vermiyor benim araç.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #30 : 25 Mayıs 2009, 22:17:06 »
Bir arkadaşımın MAF sensörü yüzünden Golf'ü yokuşta gaz yemiyordu, arıza da vermiyordu.
Sensör değişti problem çözüldü :)

Sonuçta parçanın düzgün çalışmadığını söyleyen de elektronik bir devre.
Arıza vermiyor olması arızalı olmadığı anlamına gelmeyebilir.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı zekkiii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 26 Mayıs 2009, 16:35:05 »
arkadaşlar bezdeki transporter tirger kayşi eskidiginden avansı bozmuş kışın çalıştırmayaçalıştık oda ısıtma bujileri patlattı bize bir tirger 250 liraya mal oldu >:( onun için tek bir sevise gitmeyin iki veya üç sevise gidin aracınızı gösterin derm

Çevrimdışı dave123

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 27 Mayıs 2009, 10:38:51 »
ben iki ustaya da gösterdim çözüm aynı: kelebek değişimi.

Artık bende inandım ve mantıklı geldi, çünkü: dün gittiğim yerde kelebek yine arıza verdi, dışarıdan başka bir kelebeği getirip kabloları ona bağladı ve araba hatayı düzeltti, sonra kabloları tekrar benim kelebeğe taktı ve araba düzeldi. Yani beyni başka bir kelebek sinyalleriyle kandırdı. Ama bu geçici çözüm dedi, kısa zamanda tekrar bozulur, kelebek değişimi şart dediler.

Bakalım ay başında değiştireceğiz mecburen

Çevrimdışı acarkan

• Efsaneler Bitmez Sadece Şekil Değiştirir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 29 Mayıs 2009, 14:40:10 »
lambda sensörünü değiştirin
ısrar ediyorum bu tür arızalarda birincisi lambda sensörü diğeri hidrolik direksiyon müşürüdür

Çevrimdışı avci78

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 29 Mayıs 2009, 15:30:22 »
ama arkadaşlar bende problem sabahları zor çalışması ve titremeli çallışması ayrıca motordan patlama sesi geliyor 1 yada 2 kere patlatma yapıyor.

Çevrimdışı Ekrem

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 04 Haziran 2009, 15:45:06 »
Arkadaşlar slm,
Sizlerde olduğu gibi bende de bu rolanti - devir ayarsızlığı canımı sıkıyor; işin kötü yanı, bu sorunu ortadan kaldırmak için bakılacak tek bir yer yok, sorun çok çeşitli sebeplerden kaynaklanabiliyor, ben sizlerden gelen bilgilere göre sorun merkezlerini şu şekilde belirledim, eksik yada yanlış varsa düzeltelim,

1. Boğaz kelebeği temizlenmesi gerek - yok temizleme artık yemiyosa değişmesi gerek
2. Yakıt filtresi değişmeli
3. Benzin regülatörü temizlenmeli
4. Lambda sensörü değişmeli
5. Manifold da çatlak olabilir, Allah Korusun
6. Bujiler değişmeli - (inşallah sorun budur)
7. MAF sensörü değişmeli
8. Hidrolik direksiyon müşürü değişmeli
9. Enjeksiyonlar temizlenmeli - Carbon Clear (bu nası bişidir hiç bilmiyom)
10. Triger kayışı yıprandığı için avans ayarını bozmuş olabilir

benim şimdilik aklıma gelenler bunlar, bu sorunun sebebini elbette burada bulamayız, görüyoruzki arabadaki bu hastalık birçok etkenden kaynaklanabiliyor, Ali'nin arabada boğaz kelebeğindendir, Veli'nin arabada buji değişimi ile giderilebilir, ama kanımca bu paylaşımlarda son derece önemli oluyor,  iş sadece arabayı iyi ve güvenilir bir ustaya götürmekte kalıyor. umarım herkes sorununu en sağlıklı ve en hesaplı bir şekilde giderebilir. ve sorunu giderebildiğimizde paylaşıma devam edelim fikir verelim. bende yarın servise gidiyorum gelişmeleri aktarırım.
Herkese Selamlar

Çevrimdışı Veram

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 04 Ekim 2015, 15:58:11 »
Selam topic eski ama bende sabahları pıh pıh şeklinde zor gaz yeme problemi yaşıyorum , bir ara aküyü 4-5 saat sökmüştüm acaba avans ayarı bozulmuş mudur ? araç 1.6 8v bfq motor skoda  octavia ...

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 06 Ekim 2015, 12:29:32 »
ama arkadaşlar bende problem sabahları zor çalışması ve titremeli çallışması ayrıca motordan patlama sesi geliyor 1 yada 2 kere patlatma yapıyor.
ateşleme bobinini hugo marka orj ve bujilerini iyi bi marka ngk yada bosch olabilir değiştir düzelir.büyük ihtimal buji ama bobinde olabilir.soğukken dediğine göre buji ok.