Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Arkadaşlar Devir Saati ve hız ile ilgili sorunum var acil yardım  (Okunma sayısı 10970 defa)

Arkadaşlar bende 2000 model 1,6Sr motor Golf 4 var Bugün biraz hız yapmaya çalışıyım dedim ama bir sorunla karşılaştım. 190 km/s hızda devir saati elektrik kesmeye başladı ve hızına devam etmedi ve normalde aracımda önceden vites 5 te iken devir kaçta ise hızımda o seviyelerde oluyordu ama artık öyle olmuyor neden bir bilgisi olan varmı ? sorun nerede acaba gaz beyninde mi bir problem var anlayamadım...

Çevrimdışı Prokizya

Otomobil
    1999 Golf 4
Kaç km hıza çıkmayı düşünüyordunuz bilmem ama sorun olduğunu sanmıyorum, açıkçası fabrika verisi zaten 187 km/saat :) Yalan yok ben hiç devir kesene kadar yüklenmedim.

açıkcası daha fazla performans  bekliyordum

Hayır yani şöyle bişey,önceden daha fazla mı hız yapıyordunuz şimdi böyle bir sorun oldu?Yoksa prokizyanın dediği gibi bu hızlar normal,evet araçlarımızda devir kesici var ona takılmış olabilirsiniz bana da kalırsa..

Evet önceden 220 civarı bir hız görmüştüm ondan düşük buldum

Çevrimdışı Prokizya

Otomobil
    1999 Golf 4
Ha şimdi oldu. Bunu belirtseydiniz fabrika verisini kulak asmazdım. 220 km hızı gördükten sonra ne kadar zaman - km geçti - aynı yol şartları mı, veya herhangi bir bakım yaptırdınız mı ? Ateşleme, egzoz, herhangi bir gaz ayarı gibi şeyler etki eder diye aklıma geliyor.

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
1) Golf4 ün ( yokuş aşağı olmamak kaydıyla ) 220 yapması imkansız.

2) 5. viteste devir kesici mevcut değil. Düşük viteslerde var.

3) 4000 devir sonrasında (5.viteste) devir saati ve hız göstergesi paralelliği bozuluyor. Yani paralel gitmemeye başlıyor.

Herşey bir yana 190 yapmış zaten daha ne yapsın. Eğer daha düşük hızlarda bir hantallık, gaz yememe gibi bir durum olsaydı kesinlikle problem var denebilirdi. Ama burda bir problem olacağını sanmıyorum. Sadece şunu söyleyebilirim, LPG bakımına gittiğiniz çok olduysa ondan olabilir. Gaz ayarları kısılmış olabilir ve de LPG filtresi tıkanmış olabilir. Özellikle LPG filtresi çok etkiliyor aracın gidişini.
CRAFTER TDI 163 ps

1) Golf4 ün ( yokuş aşağı olmamak kaydıyla ) 220 yapması imkansız.

2) 5. viteste devir kesici mevcut değil. Düşük viteslerde var.

3) 4000 devir sonrasında (5.viteste) devir saati ve hız göstergesi paralelliği bozuluyor. Yani paralel gitmemeye başlıyor.

Herşey bir yana 190 yapmış zaten daha ne yapsın. Eğer daha düşük hızlarda bir hantallık, gaz yememe gibi bir durum olsaydı kesinlikle problem var denebilirdi. Ama burda bir problem olacağını sanmıyorum. Sadece şunu söyleyebilirim, LPG bakımına gittiğiniz çok olduysa ondan olabilir. Gaz ayarları kısılmış olabilir ve de LPG filtresi tıkanmış olabilir. Özellikle LPG filtresi çok etkiliyor aracın gidişini.

1. Düz yolda 220 yi gördüm 2.dr 5 viteste bende yok sanıyordum ama devir kesicinin olduğunu bizzat gözümle gördüm arkadaşım

Ynt: Arkadaşlar Devir Saati ve hız ile ilgili sorunum var acil yardım
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2015, 10:04:50 »
1,6 8 valf bi arabayla 220 görmen cok zor bi eklentı yoksa  16 valf son hız 210 daha ötesi yok yaptım diyosanda bi ilk sin :D

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2015, 10:27:34 »
1,6 8 valf bi arabayla 220 görmen cok zor bi eklentı yoksa  16 valf son hız 210 daha ötesi yok yaptım diyosanda bi ilk sin :D

su tartismaya yenisini ekliyim ben yaptim daha yuksegini :)

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #10 : 03 Haziran 2015, 08:58:14 »
su tartismaya yenisini ekliyim ben yaptim daha yuksegini :)

Gösterge kalibrasyonu bozuk olmasın? Hız arttıkça genelde hata da artıyor???
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
« Yanıtla #11 : 03 Haziran 2015, 13:31:46 »
Gösterge kalibrasyonu bozuk olmasın? Hız arttıkça genelde hata da artıyor???
navigasyonla olcmedim hani kadranda gosteren deger gerceklik payi nedir ona bisey diyemem ama dik duz bi yokustu guzel devirlendirdim araci.

Çevrimdışı Ali07

Otomobil
    Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #12 : 04 Haziran 2015, 12:09:10 »
navigasyonla olcmedim hani kadranda gosteren deger gerceklik payi nedir ona bisey diyemem ama dik duz bi yokustu guzel devirlendirdim araci.

Maşallah derim sadece.
99 Golfümle 160'ı geçememiştim 17' jantlarla.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
« Yanıtla #13 : 04 Haziran 2015, 20:04:10 »
Maşallah derim sadece.
99 Golfümle 160'ı geçememiştim 17' jantlarla.
benim eski golfüm güzeldi o ya gidiyordu :) 17 jantlarda hafifti allah var metin abiden aldığım hiç farketmedi gibi bişeydi gidişi bende  :)