Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: arka küllük nasıl sökülür?  (Okunma sayısı 10566 defa)

arka küllük nasıl sökülür?
« : 28 Mayıs 2010, 21:30:14 »
Bugün oto aksesuarcıları dolaşıp kolçak için fikir edindim sanırım omsa line'ın ürettiği kolçağı alıcam.Kolçağı takmak için arka küllüğü nasıl sökebilirim?
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Ynt: arka küllük nasıl sökülür?
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2010, 22:16:40 »
küllüğün solundaki ve sağındaki yuvarlak kapaklarını önce ince bir tornavida yardımıyla söküyorsunuz sonra da dibinde mandalları vardı sanırım ordan çıkıyor. küllük çıkınca da kolayca bardaklık çıkar
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2010, 08:52:46 »
Bu hafta sonu tüm orta konsolu söktüm. ürencik arkadaşımızın dediği gibi küllügün yanındaki kapakları tornavida ile sök. İki taraftan küllügün tırnaklarını göreceksin tırnakları tornavida ile kaldır. Küllük çıkar.

Arkadaşlar benim küllügün kapakları arka taraftaki yolcu sayısının fazlalığı yüzünden kırılmış. :) Komple iptal edip oraya döşeme ile uyumlu bi parça bulabilir yada küllük ve bardaklığın yenisini bulabilirmiyim?
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2010, 22:11:26 »
teşekkürler...
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2010, 23:43:05 »
küllüğü parça parça satıyorlar. yan kapakları ayrı, içi ayrı, dış kısmı ayrı satılıyor. bardaklık kısmı zaten küllükten ayrı bir parçadır. Benimkide arkada oturan üçüncü yolcunun azizliğine uğrayarak dağılmıştı. komple yenilemek zorunda kaldım. küllüğün kendisi 50TL, yan kapakların tanesi 10TL içindeki küllük kısmı ise 30TL bunlar orjinal parçalar. benim bardaklık kısmı sağlam olduğu için onun fiyatını bilmiyorum ama küllükten aşağı kalır bir fiyat olacağını sanmıyorum. çok sık satılan bir parça olmadığı için her yerde bulunmuyor birkaç parçacı dolaşman gerekebilir. yada şanslı isen çıkma yada yan sanayi bulabilirsin daha uygun fiyatlara. çünkü bir küllük için 100TL tuzlu bir fiyat ama olmayıncada yeri oldukça biçimsiz ve çirkin görünüyor.

« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2010, 01:37:18 »
küllüğü parça parça satıyorlar. yan kapakları ayrı, içi ayrı, dış kısmı ayrı satılıyor. bardaklık kısmı zaten küllükten ayrı bir parçadır. Benimkide arkada oturan üçüncü yolcunun azizliğine uğrayarak dağılmıştı. komple yenilemek zorunda kaldım. küllüğün kendisi 50TL, yan kapakların tanesi 10TL içindeki küllük kısmı ise 30TL bunlar orjinal parçalar. benim bardaklık kısmı sağlam olduğu için onun fiyatını bilmiyorum ama küllükten aşağı kalır bir fiyat olacağını sanmıyorum. çok sık satılan bir parça olmadığı için her yerde bulunmuyor birkaç parçacı dolaşman gerekebilir. yada şanslı isen çıkma yada yan sanayi bulabilirsin daha uygun fiyatlara. çünkü bir küllük için 100TL tuzlu bir fiyat ama olmayıncada yeri oldukça biçimsiz ve çirkin görünüyor.

nerde satılıyor onlar ayrı ayrı öyle? serviste küllük komple ayrı olabilir ama sanmam kapağını felan ayrı satsınlar. benim de kol dayamanın sol kapağı yok. koca kapak nasıl düşmüşse artık
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2010, 01:38:39 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2010, 09:03:20 »
o zaman bana sağlam bi yapıştırıcı tavsiye edebilirmisiniz. Çünkü kırılan küllüğün kapaklarının bir tanesinin yaylara bağlantısını sağlayan küçük bi parça onu da buldum. yapıştırayım bari.Pahalı geldi bana fiyatları
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2010, 11:02:58 »
arka küllügün tamami bulan veya satan varmidir bende ariyorum benimkini bir arkadasim saolsun tekmeledi de. >:(

« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2010, 19:45:19 »
daha öncede belirttiğim gibi küllüğü komplede satın alabilirsin fiyatıda ona göre oluyor tabiki 100Tl civarında. ama istersen kırılan eksik olan parçaları da ayrı ayrı satın alabiliyorsun ayrı ayrı satılıyor derken bunu kastedmiştim. yani kırılan bir parçası için komple küllük alman gerekmiyor. ben Ankara da Şaşmaz da Türkyılmaz oto parçacıdan almıştım.