Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ARKA KOLTUK ÖNÜ SU ALIYOR-SAĞ ÖN KOLTUK ÖNÜNDE SU---ÇÖZÜM  (Okunma sayısı 26066 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
araç çalışırken zaten marş yapılmazki yanlış bişey.araç giderken değil ya 1 hafta kullanmadık aracı bu yağmurlarda oldu komşumuzunda civicinin bagajına dolmuş su dün akşam fark ettik :(

Tsi nin çalıştığını gece bile anlıyamıyorsun, bi yerde durup market için falan biri indiğinde tekrar geldğinde marşa el gidiyor. Önlem almışklar bu şekilde.
Direksiyonu çevirip sona daymakta yanlış pompa zorlanıyor zamanla arıza yapıyor kaç kişi biliyor peki? 5te onunda önlemi var sona geldiğinde ekstra direnç var, latik yay gibi birşey
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2010, 15:58:22 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
tahliye kapı sacının altında conta ile alakası yok. kapıyı açık altını açıp bakmak lazım. 1.sayfadaki resimle kırmızı okla gösterilmiş
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2010, 16:00:25 Gönderen: 06onur »

evet direksiyonu sonuna kadar çevirmek hem pompaya hemde sonsuz dişlilere zarar veriyo
WOLFSBURG STYLE ;)

tesekkürler kontrol edicem :tamamdir
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
kapıların alt tarafında su giderleri var, onların açık olduğuna emin ol. onlar kapalıysa su kapı içinden taşarak içeri giriyor.
bir diğeri sileceklerin bulunduğu kısım, oradaki giderleride temizle.
birde altta kapaklar var, onlar çıkmışsa su alır taban.
sunroofun varsa onunda tahliye deliklerini kontrol et.

kapıların alt tarafında su giderleri var, onların açık olduğuna emin ol. onlar kapalıysa su kapı içinden taşarak içeri giriyor.
bir diğeri sileceklerin bulunduğu kısım, oradaki giderleride temizle.
birde altta kapaklar var, onlar çıkmışsa su alır taban.
sunroofun varsa onunda tahliye deliklerini kontrol et.
sunroofum yok malesef :) dediğinz yerleri kontrol edicem tesekkürler  :tamamdir
WOLFSBURG STYLE ;)

benimki de hoparlörün oradan alıyormuş. hoparlorleri büyütüp cama değmesin diye ön yalıtıma destek mdf kestirmiştik. mdf suyu yedikçe şaftı kaymış yamulmuş ve yalıtım özelliğini kaybetmiş ordan su geliyormuş yenisini kestirdik mdf nin  ama benim anlamadığım o hoparlörün arkasına akacak tamam içeri girmeyecek de? hoparlör bozulmaz mı yav.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
hoparlörün ön kısmıdan iner ulaşsada, bobin arkada ortada kalıyor

tamam işte yalıtımı hallettik. bobine inecek şimdi su. yani arka tarafına mıknatıs olan yere. oraya neden geliyor peki. daha önce camı ayarlatmak için söktürmüştüm ondan kaynaklı olabilir mi. hoparlörün arkası suyu yedikçe hoparlör bozulmaz mı?
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
hiç bir zman kapıya hoparlör tavsiye etmiyorum sıyırıcılardan sızan su direk hoparlöre gelir bobine gelmesede körüklere gelir ve zamanla deforme olmasını sağlar bu sebeple kapılara kolon tavsiy etmiyorum panzotu şişirip koyarsan o başka :D  :tavkiss:
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
hiç bir zman kapıya hoparlör tavsiye etmiyorum sıyırıcılardan sızan su direk hoparlöre gelir bobine gelmesede körüklere gelir ve zamanla deforme olmasını sağlar bu sebeple kapılara kolon tavsiy etmiyorum panzotu şişirip koyarsan o başka :D  :tavkiss:

Bizde böyle bir sıkıntı yok :) Bizim hoparlöerün arkasından kapı izolasyonu geçyiro su girme gibi bir derdimiz yok. Onuru n söylediği araç çalışırken marş bizded yapamıyorsunuz. Ayrıca direksiyonu sona kadar çevirseniz bile bırakınca benim araçta çeyrek tur geriye geliyor mk3 gti seviyorum be abi :) 4-5-6-7-17 kasa bile çıksa bu aracın sağlamlığına ukalaşamaz.Arkadaşım yeşil gti ile bir araca vurdu hemde önden sadece far camı çatladı tamponu çizildi karşıdak iaraç iki direk + tavan + ön cam patladı ve bunun gibi şeyler :D Sağlamlık arıyosan 3 kasa alacaksın :)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
tamam işte yalıtımı hallettik. bobine inecek şimdi su. yani arka tarafına mıknatıs olan yere. oraya neden geliyor peki. daha önce camı ayarlatmak için söktürmüştüm ondan kaynaklı olabilir mi. hoparlörün arkası suyu yedikçe hoparlör bozulmaz mı?

cam aşağı inerken bir miktar su içeri sokar zaten onun için tahliye var. Kapının altındaki tahliyeleri incelersen yerindn demek istediğimi alarsın. Su şapır şapır yağmur gibi inme damla şeklinde yüzeyden süzülerek iner. mıknatısa gelmesi çok zor zaten o miktarda su içeri giremez. Cam inerken üyük bir kısmı süpürülüyor.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Bizde böyle bir sıkıntı yok :) Bizim hoparlöerün arkasından kapı izolasyonu geçyiro su girme gibi bir derdimiz yok. Onuru n söylediği araç çalışırken marş bizded yapamıyorsunuz. Ayrıca direksiyonu sona kadar çevirseniz bile bırakınca benim araçta çeyrek tur geriye geliyor mk3 gti seviyorum be abi :) 4-5-6-7-17 kasa bile çıksa bu aracın sağlamlığına ukalaşamaz.Arkadaşım yeşil gti ile bir araca vurdu hemde önden sadece far camı çatladı tamponu çizildi karşıdak iaraç iki direk + tavan + ön cam patladı ve bunun gibi şeyler :D Sağlamlık arıyosan 3 kasa alacaksın :)

Mk3 Gti yi bende seviyorumda direksiyonu sona vurduramamakla sona gelince bırakmak aynı şey değil.Biri son komresyon yapan kısma geçemiyor,diğeri bırakınca kendini kurtarıyor. Cem özer in az videosunu izlemedik.izleyipte  Mk3 ü sevmemek olmaz.Yine de izlemesek daha iyi birşey olacak diye insanın üreği ağzna geliyor.
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2010, 20:34:52 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
Bu paraya alınabilecek en iyi araba bence mk3 tür ;) birde benim videoları izleyin yakında :)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ