Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Arka bagaj lambası switchi için kilit nasıl sökülür???  (Okunma sayısı 16493 defa)

Selam arkadaşlar,

Arka bagajdaki aydınlatma lambası sağlam, elektrikte geldiği halde yanmıyor. Switchden...kilitle birlikte alman lazım yorumları oldu hep...forumu baya bi araştırdım kendim söküp ordaki switche çözüm bulayım diye ama bagaj kapağını sökmeye ve kilide ulaşmaya dair bir sayfa bulamadım (sanırım bi polo için var resimli anlatılmış güzelce ama golf 4e uyarmı bilmiorum) bu konuda yardımcı olabilcek arkadaşlar, benzer sorunu yaşayıp bilgisini aktarabilcek arkadaşlar var mı acaba?

şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: Arka bagaj lambası switchi için kilit nasıl sökülür???
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2010, 10:18:17 »
bagajı açtığında üst köşesinde içinden kabloların geçtiği bir körük var onu çıkart oradaki siwiclere bak çıkmış olabilirler..bagaj kilidine ulaşmakta zor birşey yok bagajın içindeki döşemeyi tutan vida var onu sök çek döşemeyi kendine gelsin:=?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2010, 10:33:07 »
bagaj kapısının içindeki döşemeyi sökmen lazım
civatalar döşemenin orta yerinde 2 tane boşluk var onların içinde olmalı civatalar muhtemelen alyan değil tork
aynı problem bendede var benim kilitte sadece swiç değişmiyo kilit komple değişmesi gerekiyodu
çıkmacı 40 lira istedi kilide bende bi ışık için vermedim o parayı sonuçta kilidim sağlam

« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2010, 16:55:19 »
aynı sorun bende de var. Park lambasına paralel yaptım. Geçici bi çözüm ama iş görüyor.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2010, 17:37:04 »
aynı sorun bende de var. Park lambasına paralel yaptım. Geçici bi çözüm ama iş görüyor.

Akıllıca :D

« Yanıtla #5 : 29 Mart 2012, 14:15:45 »
Çok Akıllıca :) Bende Aynı Sorun Var Bende Aynısını Yapacam..
Derdi dünya olanın; Dünya kadar derdi olur.
Yunus Emre.

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
« Yanıtla #6 : 29 Mart 2012, 18:55:31 »
arkadaşım elektrik geliyorsa switch te sorun yoktur. switch bozuk olsa elektrik gelmez
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı Prokizya

Otomobil
    1999 Golf 4
« Yanıtla #7 : 18 Nisan 2015, 13:36:16 »
Yeni konu açmak yerine bunu hortlatayım dedim :)

Benim bagaj lambası yanmıyordu malesef. Bugün söktüm iş kaplamayı ve birde ne göreyim daha önce kablosu kesilmiş ve boşa bırakılmış.  :t

Yabancı bir forumda buldum fotoğraflar ama bende switch namına birşeyde yok sökmüşler ne varsa.

Yabancı forumun adresi;

http://uk-mkivs.net/topic/21414-golf-mk4-boot-microswitch-replacement/

Birde fotoğraf ekleyelim

Benim tek sorunum oradaki switchi - anahtarı -butonu bulmak. Parça sitelerinde baktım yok.