Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: aracın altını vurdum ses sorunu yardım  (Okunma sayısı 20259 defa)

aracın altını vurdum ses sorunu yardım
« : 22 Haziran 2007, 21:10:28 »
arkadaşlar bu gün piknik dönüşü aracın altına otlar arasında bir taşın çarpması sonucu aracın sesi değişti.egzostan boğuk ve kalın bir ses çıkıyor gaza dokunamıyorum.karter koruması ezilmiş egzos ve uzantılarında bir şey görünmüyor ama parlak delikli bir metal koruma var karterden hemen sonra sanırım onada biraz çarpma olmuş fikri olan varmı gerçi yarın bir egzosçuya göstericem inşaalah önemli bir şey yoktur iki gün önce daha servis bakıma soktum 210 ytl harcamıştım anlıycağınız moral sıfır :-\
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
Ynt: aracın altını vurdum ses sorunu yardım
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2007, 22:41:35 »
Egzost borusunda yamulma olabilir ondan ses yapar

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2007, 23:07:23 »
darbe sertse, manifoldda eğilme büzülme, allah göstermesin tabii  :'(

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2007, 23:32:49 »
ön susturucuda bir darbe olduysa ondan dolayıda olabilir eğer öyleyse düzeltilip yapılır çok maliyetli bir durumda olmaz
bir gösterde bakalım neymiş sonucu bize yazmayı unutma
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2007, 03:02:45 »
Evet vallahi benimde orta susturum patlakdı deiştirdim.. O ses gitti ama garip bi ses var hala altta 1000-2000 devir arası geliyor sadece ve sanki egzos bi yerlere çarpiomş gibi bi ses.. Yarın bende bi göstericem bakalım neymiş..

« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2007, 12:14:08 »
sorun bu gün çözüldü.kartel muhafazası fazla içeri girdiğinden motorun titreşimini içeri veriyormuş 10 ytlye çelik muhafazayı düzetltirdim aynı eskisi gibi oldu oh be :D

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2007, 12:19:10 »
Geçmiş olsun valla sevindim...  ;)

« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2007, 12:20:27 »
Evet vallahi benimde orta susturum patlakdı deiştirdim.. O ses gitti ama garip bi ses var hala altta 1000-2000 devir arası geliyor sadece ve sanki egzos bi yerlere çarpiomş gibi bi ses.. Yarın bende bi göstericem bakalım neymiş..

ses egzostan değilde hemen altından geliyorsa karter muhafazasın baktır çünkü usta yaparken baktım muhafaza yakınsa 1000-2000 devir tam kalkış anı motorda tireşim çok olduğundan oan için yapabilir aynı egzos sesi gibi ama vuruntulu çıkıyor inşaalah ufak bir şeydir ve çözülür :tamamdir

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2007, 17:45:42 »
Az önce geldim servisden. Öyle sürtme çarpma deil. Triger kayışının gergi amörtisörü patlamış. Benim aracında triger zamanı gelmişti zaten. Ancak 5 saat ürecek triger deişimi bu yüzden pazartesi sabaha kaldı. Fakat adam "allah korumuş yolda kilitlerdi motoru falan. Bence abi sen çek kapıda yatsın kulanma 2 gün" dedi korkuttu beni :(  Mecburen babamın getz.le geziyoruz:))

Bu arada merak eden arkadaşlar için 2 tane servis 600 ytl hesap çıkardı işçilik dahil. Bir servisde 340 ytl bütün parçalar dahil. Biliyorsun triger deişirken bilya kayış amörtisör gergi su devir daim pompası vs. hepsi beraber set olarak değişiyor..

« Yanıtla #9 : 24 Haziran 2007, 08:57:49 »
Az önce geldim servisden. Öyle sürtme çarpma deil. Triger kayışının gergi amörtisörü patlamış. Benim aracında triger zamanı gelmişti zaten. Ancak 5 saat ürecek triger deişimi bu yüzden pazartesi sabaha kaldı. Fakat adam "allah korumuş yolda kilitlerdi motoru falan. Bence abi sen çek kapıda yatsın kulanma 2 gün" dedi korkuttu beni :(  Mecburen babamın getz.le geziyoruz:))

Bu arada merak eden arkadaşlar için 2 tane servis 600 ytl hesap çıkardı işçilik dahil. Bir servisde 340 ytl bütün parçalar dahil. Biliyorsun triger deişirken bilya kayış amörtisör gergi su devir daim pompası vs. hepsi beraber set olarak değişiyor..

harbiden büyük geçmiş olsun  :o en azından hafta sonu yaya kalmamışsın ama golf varken getzzz ::)

Çevrimdışı mcsahan

« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2007, 09:48:38 »
üff, emre geçmiş olsun. ucuz kurtarmışsın. allah korusun, trüger kopsaydı 600ytl yanında bahşiş kalırdı :D.

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #11 : 24 Haziran 2007, 16:38:38 »
Öyle valla.. Çok teşekkür ederim.. Kapıda yatio şimdi golf bende getz.le geziyorum ama getz.de bi garip basıyorum gitmiyor basıyorum durmuyor alala :) Severekde almıştık o arabayı ama 98 golf 05 getzden soğuttu beni :))

340 ytl işçilik dahil hesap çıkardılar. 80 ytl.de çelik karter muhafazasına vericem..

Çevrimdışı mcsahan

« Yanıtla #12 : 24 Haziran 2007, 16:55:51 »
getz hakkında görüşlerimi daha öncede belirtmiştim (benim şirkette var bitane), triger değişince bilya falanda değişio ama su pompasının değişdiğini (arıza hariç) ilk defa duydum. fikir vermesi için, burda triger işçiliği 50-100 arası değişiyor özel servislerde...

« Yanıtla #13 : 24 Haziran 2007, 19:05:37 »
su pompasını değiştirin mutlaka daha sonra bozulursa tekrar kayışı sök tak uğraşmayın zamanı gelmiştir zaten..