Gönderen Konu: Aracımı sattım , fikirlerinizi bekliyorum  (Okunma sayısı 3380 defa)

Çevrimdışı ksaltanfb

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Trendline
Aracımı sattım , fikirlerinizi bekliyorum
« : 01 Şubat 2016, 19:57:37 »
Merhabalar ,

Bugün aracımı sattım . 2001 trendline 138000km ( 125 de lpg takmıştım)  Triger , baskı balata , 4 lastik yeni , tavan döşemesi yeniydi.  Ön takımlardaki sorunlardan bıktığım için 24500 liraya sattım . Fiyatı nasıl buluyorsunuz ?

Yeni araç için iki seçenek var kafamda .    (2009-2010  1.3 cdti astra otomatik)  ve 2009-2011 1.5 dci megane .   Astra tanıdığımda var 40000 lira . 75000 km kazasız bakımlı bir araç .  Megan ı ise 40000 e kadar bulmaya çalışıcam . 
1.5 dci motor çok hoşuma gidiyo başka araçlarda kullanmıştım.   

Sizin önerileriniz nedir ?   

Farklı marka model önerecekseniz de   dizel , dijital klima , hız sabitleyici olmazsa olmazlarım .

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Aracımı sattım , fikirlerinizi bekliyorum
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2016, 20:59:53 »
ucuz vermişsiniz

Çevrimdışı mustafa038

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf4
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2016, 21:02:13 »
Cidden ucuza vermissiniz ya 138.000 de yazık olmus.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2016, 16:14:18 »
trendline donanıma göre uygun vermişsiniz.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı ksaltanfb

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Trendline
« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2016, 08:53:47 »
Aracı 2014 mayıs ta 22000 e almıştım.  Kullandığım süreçte gücüm yettiğince tüm bakımlarını yaptırdım .  Ancak ön takımlarla bir türlü başa çıkamadım . Tüp taktırdırktan sonra motorun kararlılığı bozuldu ve araçtan soğudum . İlk çalıştırmadaki aşırı titreme , gaz yememe ve benzin kokusunu 3 yere gösterdim çözemediler. En son direksiyon kutusunda da arıza olduunu öğrenince satmaya karar verdim . Hiç ilan bile vermedim , iş yerimde 1 senedir arabayı bana sat diye gezen bi abi vardı ben de satmam diyodum . Geçen sabah satıyorum alıyomusun dedim , adam direk elini uzattı kaç para dedi :)   25 24 derken 24500 e anlaştık. Öğlen parayı verdi akşam arabayı alıp gitti  :)     
Açıkçası beklesem daha yüksek fiyata gider miydi bilmiyorum ama artık iş bitti . 

Şimdi yeni araç alıcam ama değerli fikirleriniz benim için önemli . 

1.3 cdti astra otomatik ve 1.4 dizel auris otomatiği kıyaslayabilcek var mı acaba ?    Auris 2011-2012 model .  Astra da 2010- 2011 Model

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2016, 11:42:50 »
astra 1.3 cdti eğer performans noktasında bir beklentin yoksa ekonominin dibine vuracağın bir seçenek olur. fakat kalkışları hızlı yapmayı seviyorsan kalkmaz. ara hızlanmaları yavaştır. yokuşta hele yazın ve klima da açıksa inip ittiresiniz gelebilir. ama teknolojik, içi keyifli, konforlu ve ekonomik bir araçtır. j kasa olduğunu varsayarak konuşuyorum.

auris ile astra kıyaslanacak olursa astra tasarım ve konfor noktasında bir kaç gömlek üstün. ama sağlamlık noktasında auris astradan daha sağlam (kaza güvenliği açısından değil parça ömrü açısından)

eğer astra alacaksanız mutlaka ama mutlaka kronik sorunu olan baskı balatasını kontrol ettirin. kilometresine bakılmaksızın daha önce değişip değişmediğini sorgulayın. kilometrenin düşük olması aldatmasın. uzun yolda yapılmış çok kilometre şehir içinde yapılmış az kilometreden daha az yıpratır aracı. hillholder'ın baskı balatanın gereksiz aşınmasına sebebiyet verdiği yönünde çokça yorum okumuştum.

bence astra.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı mustafa038

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf4
« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2016, 17:35:16 »
Hayırlı uğurlu olsun o zaman :) bende golfümü sattıktan sonra accord almayı düşünüyorum nasip olursa belki düşünürsünüz :)

Çevrimdışı mc_exrem

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: G0LF MK IV 2bin1 1,6 SR Lpg White
« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2016, 23:25:43 »
şu an piyasalar durgun pek satış yok ama ucuza gitmiş. 2001 boyasız trendline 170 bindeki hatasız aracıma yazın 29 verdiler satmadım. Golften sonra megane basit kalır her ne kadar modeli yüksekte olsa. Bence dizel focusu bi gözden geçirin
Ekrem KILIÇER

Çevrimdışı Uğur İNCE

• 2004 Pasific
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4 2004 Pasific
« Yanıtla #8 : 27 Şubat 2016, 19:41:32 »
Golf 7 derim  :o kards   Butcen yeterliyse
Yetişemiyosan El Salla

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Temmuz 2016, 10:28:01 »
2001 trendline 170 bindeki hatasiz araca 29 bin veriyorlarsa benim 2003 1.9 dizel hatasiz boyasiz aracima kac verirler tahmin bile edemiyorum