Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: aracı yükseltme  (Okunma sayısı 20276 defa)

aracı yükseltme
« : 21 Haziran 2007, 11:16:18 »
öncelikle herkese selam aranıza yeni katıldım benim araç 2001 golf tredline aractan cok memnunum ancak araba çok yumuşak ve ön kısım yere yakın maalesef ülkemizin yolları ortada bil hassa benim yaşadığım yerde
araca amortisör kısmına yay ilave ettiklerini duydum arac hem yükseliyor hemde biraz sertleşiyor diyorlar yaptıran varmı yada bilgisi olan ve ne derece doğru olur fikirlerinizi beklliyorum. :o
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Ynt: aracı yükseltme
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2007, 11:22:10 »
adalmaz,bana gore golf 4 un yerden yuksekliği cok normal,sizin aracınızda acaba yay kestirtme gibi bi durum olmuş olabilir mi? Dediğiniz kadar alçak olmayan bi araç çunku,yinede Golfçü arkadaslarımızın cevaplaması daha uygun olur. Aramıza hoşgeldin, Otomobilim bolumunde aracını tanıtabilirsin istersen boylece arkadasların daha kolay yardımcı olucaklarını umuyorum.

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2007, 03:16:09 »
Hoşgeldin tekrar..

Evet Eralp' in söledigi gibi yaylarınla mı oynamişlar acaba? Bence kesinlikle oynamamalısın yaylarınla çünkü kaynak vs. gibi şeylerle o metalin elastikiyetini bozarsın araba yüksek hızlarda kafa sallayabilir.. Onun yerine metal bi karter muhafazası alabilirsin.. Bende yok ama yaptırmayı düşünüyorum özel bi  servise gidersem sorarım fiyatını.. Ama golf.lerin ön tarafı diğer araçlardan az bişe daha alçak..

« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2007, 12:32:33 »
benim kartel muhafazası metal arkadaşlar orjinalmi bilmiyorum artık böyle kullanacağız yayalarına dokundurtmayacağım
böyle sürüş keyfinin biraz zahmeti olacak neyapalım ilginiz için teşekkürler
ayrıca gereksiz ama paylaşım açısından 1 hafta önce servise götürdüm aracın yağı yağ filtresi hava filtresi mikro filtre
değişti (15 bin bakım paketi) vede benim rolenti dengesizdi araba bazen kendinden gaz alır gibi yapıyor devir saati
ibre 900-1100 arası oynuyordu potansiyometre kelebeği temizlendi (kötü bezin) ve rölanti yeniden kodlanmış şu an çok iyi
maaliyeti bakım paketi dahil 210 ytl tuttu orj.serviste bilgiaçısından bahsetmek istedim. :)
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2007, 13:12:53 »
Hoşgeldin adalmaz.

15bin bakım ücretini söylediğin iyi oldu :) Zamanını geçirdim ve hala götüremedim.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2007, 18:28:20 »
evet elleme aracı, yol tutuş ve güvenlik problemleri yaşarsın...

« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2008, 00:28:40 »
merhaba arkadaşlar
Yeni bir Golf sürücüsüyüm ne yalan söylim ilk başlarda arabanin yere cok yakin olmasi büyük bi problemdi benim için abarti olmasin her gün altini vuruyordum şimdi daha dikkatliyim gerci  :)
Benim arabada da galiba yay küçültme yapilmiş yazilan yorumlari okudumda yarin ilk işim bir göstermek olacak cünkü hattin fazla alcak araba sordum servisdeki elemanlara cok normal dediler ama en ufak bir taşta veya hız kesici tümsekte sürtüyor. Eski Orjinal seviyesine getirecegim acaba sadece yaylarimi degişecekler yoksa tüm olarak mi degişecek bilgisi olan var mi?

« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2008, 00:41:26 »
Hoışgeldin. Allah kaza vermesin.

« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2008, 02:31:20 »
arkdasım o sorun bende de var durmadan altı sürtüyo.Sürten metal muhafaza.Araba yolda cok konforlu olsun yolu hissetmesin icindekiler die yapılmıs ama iyi deil suspansiyon cok sallanıyo we altı sürtüyo ya da vuruyo.Bide bnm araba otomatik mesela altını vurunca geri vitese takınca muhafazaya vuruyo we igrenc bi ses cıkarıyo her serviste muhafaza düzeltiliyo:D

« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2008, 23:42:54 »
sagolun...
bende düzelttim bir iki defa o muhafazayi inşallah başka bir şey olmaz her muhafazayi vurdugumda cok korkuyorum

Çevrimdışı roninblack

• it is a good day to die...
« Yanıtla #10 : 13 Şubat 2008, 11:08:55 »
evet bence o golf ün en büyük problemi ben de çok çaktım en son çelik muhafaza düştü....bi süre sürüklendi falan. bence golfün en gıcık ve en başarısız tarafı.
it is a good day to die...

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2008, 15:43:12 »
arkadaşım ben de yeni bir golfçüyüm ve bende de 2000 trendline var. orjinal jantlar bende 14 ve aldığım kişi benden önce lastikleri değiştirirken185/65/14 olarak değiştirmiş.taban genişliğini arttırmak istemiş ancak orjinal ebat 175/80/14 H veya 15 jant için 195/65/14 H dir. 205/55/16 da kullanabilirsin ancak bu şekilde yükseklik değişmez. ben 175/80/14 H takınca araç yaklaşık 2.5 cm yükseldi ve şimdi dikkatli kullandığımda sürtmüyor.seninde lastik ebatlarını kontrol etmeni tavsiye ederim

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #12 : 25 Şubat 2008, 15:46:24 »
az önce yanlış yazmışım 175/80/14 veya  15 jant için 195/65/15 H
          KAZASIZ BELASIZ GÜNLER

« Yanıtla #13 : 25 Şubat 2008, 15:49:20 »
yazılanları okuyorumda hayret ya ben çok şanslıyım ya da sizin girdiğiniz yollar baya kötü...benim aracım epey bi alçak ama buna rağmen vurma sürtme vs... hiç olmyuor...  ::)