Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Aracı Kilitledikten Sonra Gösterge ve plaka lambası yanma sorunu  (Okunma sayısı 8677 defa)

Arkadaşlar aracımda çok çok nadiren de olsa mesela arabayı kilitleyip eve girdikten sonra(geçen süreden emin değilim),aracın gösterge,torpidodaki ışıklar,kapılardaki cam düğmelerinin ışıkları ve dışarda da sadece plaka lambaları yanıyor.İşin enteresan tarafı park lambaları yanmıyor,mesela araca önden bakınca hiçbir belirti yok.Bir de far anahtarı 0 konumda olmasına rağmen yapıyor bunu.Aracı açtıktan sonra far anahtarını açık konuma çevirip 0 a getiriyorum düzeliyor.Dediğim gibi çok nadiren karşılaştığım bir durum ama geçende komşu çaldı kapıyı,'Arabanın parklar açık kalmış'diye.Camdan bakınca da anlamıyorum,aküyü falan yer diye korkmaya başladım.Acaba sigortadan mıdır dedim,baktım sigorta paneline pek birşey göremedim.Acaba elektrik kaçağı mı vardır nedir?Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim...

Çevrimdışı Cinsherif

Otomobil
    GolfIV Pasifik
  • Volkswagen Türkiye
Sinyal açık kalmış olabilir mi sağ yada sol sinyal açık kalırsa sinyal nereye vermiş içseniz o tarafın farı açık kalıyor

Yok hocam onu biliyorum,ki öyle olsa farların park lambalarından biri yanıyor olması gerekir.Bunda öyle birşey yok;farlarda hiç ışık yok ama iç gösterge vs.bir de plaka lambası yanıyor,far anahtarı da 0 konumunda;açıp kapıyorum düzeliyor ama gece sabaha kadar böyle birşey olsa aküyü yer bu sefer  :-\

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Far anahtarinda muhtemelen sorunun. Hatta yuzde 90 far anahtarinda diyebilirim. Eski golfumden kalan duruyor saglam hala 😊

Far anahtarinda muhtemelen sorunun. Hatta yuzde 90 far anahtarinda diyebilirim. Eski golfumden kalan duruyor saglam hala 😊
Valla sigorta panelini açıp baktım,tam oturmayan sigorta var mı diye pek bişey anlamadım.Dediğin gibi far anahtarı iş çıkarabilir,yarın bi ustama götürücem bakalım..

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
Far anahtarı %100 arızalı...
park lambasının 3 devresi var, sağ, sol ve iç gösterge-plaka...bu, ortaya gönderen kontak takılı kalıyor, siz aç kapa yapınca ayırıyor, değiştirdiğinizde sorun çözülür.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Far anahtarı %100 arızalı...
park lambasının 3 devresi var, sağ, sol ve iç gösterge-plaka...bu, ortaya gönderen kontak takılı kalıyor, siz aç kapa yapınca ayırıyor, değiştirdiğinizde sorun çözülür.
Eyvallah sağolun,şimdilik değiştiremedim de haftasonu falan aleminyum kulaklı olandan alma niyetim var.Duruma bakim olmadı auto konumlu far sensörlü birşey yaparım belli mi olur  :D

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
Tamiri de mümkün ama değiştirmek isterseniz eskisine ben talibim ücreti mukabilinde tabii...(ön sis seçenekli olduğunu varsayarak)
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Sağolun teklifiniz için teşekkür ederim, şimdilik bişey yok gibi dediğim gibi ama değiştirecek olursam aklımda bulunsun  :tamamdir

Evet arkadaşlar, bugün de aynı sorunu yaşadım. Sabah aracın yanına gittiğimde iç gösterge lamba vs yanıyordu, önceki bahsettiğim şekilde.. Acaba şey diyorum akşam kontağı kapatıp anahtarı çekmeden teybin kafayı çıkardım ondan bir arıza yapmış olabilir mi  çünkü mesela normalde teybin kafa takılı, anahtarı çektiğim zaman 3kere bip sesi geliyordu. Teypten anahtarın çıkarıldığına  dair uyarı gibi. Bu arada teyp orjinali değil. Far anahtarı mı diyoruz halen, ona göre bugün gidip baktırayım bir daha...

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Aracı Kilitledikten Sonra Gösterge ve plaka lambası yanma sorunu
« Yanıtla #10 : 20 Kasım 2015, 22:56:00 »
Evet arkadaşlar, bugün de aynı sorunu yaşadım. Sabah aracın yanına gittiğimde iç gösterge lamba vs yanıyordu, önceki bahsettiğim şekilde.. Acaba şey diyorum akşam kontağı kapatıp anahtarı çekmeden teybin kafayı çıkardım ondan bir arıza yapmış olabilir mi  çünkü mesela normalde teybin kafa takılı, anahtarı çektiğim zaman 3kere bip sesi geliyordu. Teypten anahtarın çıkarıldığına  dair uyarı gibi. Bu arada teyp orjinali değil. Far anahtarı mı diyoruz halen, ona göre bugün gidip baktırayım bir daha...
far anahtarı...

Ynt: Aracı Kilitledikten Sonra Gösterge ve plaka lambası yanma sorunu
« Yanıtla #11 : 05 Aralık 2015, 20:21:16 »
İnşallah dar anahtarıdır en azından ucuz ama kontagı açıp kapatınca geçiyorsa kontak termiği aklıma geldi kontagı tam kapatmıyor araç ve kronik bir sorun bu seri de kontak değişmeden değişiyor ucuz bir parça