Gönderen Konu: Arabanın altını vurdum  (Okunma sayısı 12248 defa)

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
Arabanın altını vurdum
« : 05 Ekim 2014, 11:25:30 »
Herkese iyi bayramlar dün gece 100 le giderken tümseğe vurdum ondan sonrada çukur varmış karteri oraya vurdum  hava yastığı lambası yandı ve araba olduğu yerde kaldı elim girecek kadar delinmiş karter haliyle yağın hepsi boşaldı aracı çalıştırıp vitese takıyorum hiç gitmiyor ve ses çıkarıyor. Araba viteste ama boşta gibi , arabayı çektirdim dün gece yolda giderken tak tuk ses geliyor ön taraftan.

Daha önce böyle birşey yaşayan var mı ? Bayram günü de böyle olması iyi olmadı artık bayramın bitmesini bekliycez. Yağ karteri değişecek , daha ne gibi hasarlar olmuştur ? Şanzımana filan bişey olmuşmu dur ? Tahmini ne kadar masrafım olacak merak ediyorum.  :-[

Çevrimdışı karizma67

• Profili Görüntüle
Ynt: Arabanın altını vurdum
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2014, 12:21:43 »
Geçmiş olsun kardeş.
Yanlız arabayı 100 le tümseğe vurdum, kartel delindi yağ boşaldı diyosun ama birde o halde çalıştırmaya uğraşmışsın.
Şimdi ses geliyo diyosun, çok zorladıysan kuru motor yatak sarmış olabilir. İşin zor Allah yardım etsin. Kızma da kardeş, karteli delinen arabayı çalıştıracak kadar tecrüben olmasa bile, insan bi yakınını, ustasını arar. Onunla geçmiş olsun.
İyi bayramlar.
Kula bela gelmez, Hak yazmadıkça;
Hak bela yazmaz , Kul Azmadıkça...

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2014, 13:13:28 »
Geçmiş olsun kardeş.
Yanlız arabayı 100 le tümseğe vurdum, kartel delindi yağ boşaldı diyosun ama birde o halde çalıştırmaya uğraşmışsın.
Şimdi ses geliyo diyosun, çok zorladıysan kuru motor yatak sarmış olabilir. İşin zor Allah yardım etsin. Kızma da kardeş, karteli delinen arabayı çalıştıracak kadar tecrüben olmasa bile, insan bi yakınını, ustasını arar. Onunla geçmiş olsun.
İyi bayramlar.

Bunları yaşamamın tek sebebi Alkol.

Sağolun kartelin delindiğini öğrenmeden önce çalıştırmaya çalıştım çünkü çarptıktan sonra araba stop etmişti bende durunca çalıştırdım hareket etmedi. Sonra kaputtan dumanlar çıkıyordu yağ dumanıymış bi daha da çalıştırmadım yakınımı çağırdım arabayı çektirdim. Garajıma koydum bayram bitince özel servisin çekicisini çağırıp arabayı servise çektirteceğim işim baya zor .

Travers sacıda darbe almış sanırım tekerler biraz geri kaydı , Sol aksı değiştireli 1 ay olduydu şimdi çıkacak gibi boşluk var. Şanzıman zaten çalışmıyor,  Yağ karterin üstlerinden de yağ geliyor motor tarafından 3bin TL gidecek sanırım.  :-[

« Son Düzenleme: 05 Ekim 2014, 13:16:08 Gönderen: infernaltr »

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2014, 15:43:24 »
gecmiş olsn bayram bayram sıkıntı valla
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı M.emin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2014, 16:19:02 »
ben gün yokki karter muhafazasını biryere sürtmeyim. sürtünmeye alışık olmayanlar korkuyor ya karteri deldin falan diyorlar

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2014, 14:50:14 »
kardeş geçmiş olsun . travers deki hasarı kesinlikle onar ve kamber kaster ayarına baktır. benim araba da   benden önceki sahibinde alttan darbe almış  ve ben  cok sonra öğrendim. 3  defa sol iç aks başı bilyası körüğünü degistim.  kartelden kaçış yok illaki yapılcak, traverse de  çok dikkat et derim yani.. yolda kalmak ikinci üçüncü kez daha kötü  soğutuyo. bununla geçmiş olsun  100 km hız, alkol.. gerçi onlar bahane başa  gelcek olduktan sonra kaçış yok. geçmiş olsun

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Ekim 2014, 12:02:42 »
bende dün aksam sürttüm kanalizasyon gecis yerleri derinde duruyormus hızlı girdim arabada 5 kişi vardık genc arkadas. ön taraf bi sürttü karter koruma var bende ona yol izi gecmiş yarın kontrol amaclı bi göstercem

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #7 : 08 Ekim 2014, 14:15:57 »
Zamanında ben de karteri vurmuştum, delinmedi ama artık yarım litre az yağ alıyor...Yağ masrafım azaldı..
Şaka bir yana çok ciddi bir şey olduğunu sanmam, kartet değişir, tablalar değişir, rot kolu, rotil ve viraj çubuğu lastiği gibi şeyler çıkar, öyle 2-3 bini falan bulmaz bence...geçmiş olsun.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Ekim 2014, 23:46:14 »
Çok sağolun arkadaşlar Allah kimseye kaza bela vermesin ne olursa olsun.

Bugün sabah arabayı servise çekiciyle çektirdim arabanın işi bitti yarın sabah teslim alıcam. Kaç para gittiğini nelerin yapıldığını öğrenicez bakalım. :-\

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Ekim 2014, 19:16:29 »
ben dün baktım sıkıntı yok karter korumanında arasında baya pay varmıs

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Ekim 2014, 23:05:53 »
Evet arkadaşlar maliyetleri yazayım.

Çekici: 100 TL
Yağ Karteri Kaynağı: 150 TL
Sol Aks İç Kafası: 100 TL
Motor Yağı: 81 TL
Yağ Filtresi: 12 TL
Sıvı Conta: 10 TL
Sprey Temizleyici: 8 TL
Mekanik İşçilik: 150 TL

Allahtan şanzımanda sorun yokmuş sadece vites ayarları bozulmuş onu düzelttiler geri vitese takarken ve 1.vitese takarken zorlanıyordum şimdi hiçbir sorun yok. Toplamda 600 TL ye araç düzeldi  :tamamdir ucuz kurtuldum

Çevrimdışı xcape06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Ekim 2014, 10:40:41 »
(Yağ Karteri Kaynağı ) keske kaynak yaptırmasaydın kardes sıfırı zaten o paralar sıfır taktırsaydın

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Ekim 2014, 18:52:22 »
(Yağ Karteri Kaynağı ) keske kaynak yaptırmasaydın kardes sıfırı zaten o paralar sıfır taktırsaydın

1.8 AGN motor yağ karteri 400 TL fiyat sordum  :saskin:

Çevrimdışı xcape06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Ekim 2014, 19:55:07 »
hangi ildesin kardeş sen 220 tlye temin ettim ben