Gönderen Konu: Golf 4 alacam yardım  (Okunma sayısı 7611 defa)

Çevrimdışı hassur

•  
    • Profili Görüntüle
Golf 4 alacam yardım
« : 03 Mart 2008, 10:31:27 »
Arkadaşlar bende Golf4 alacam yanlız bunlarda çok çeşitli özellikler var ve 1.6 benzinli bir araçmı yoksa 1.9tdi bir araçmı karar veremedim. Şimdi elektronik klimanın özelliği nedir. 1.6 benzin yada lpg ile 1.9 tdi performasını elde edebilirmiyim, tdi motodun ömrünün benzinliden daha az gittiğini duymuştum ortalama bu mototların ömrü kaç km dir. Birde yakıt konusunda 1.6 benzinli bir araç bir depo ile kaç km gidiyor 1.9tdi bir araç şehir içinde kaç km gidiyor. Ya almışken temiz bir araba alıyım uzun süre kullanayım istiyorum. Fikirlerinizi bekliyorum Teşekkürler...
« Son Düzenleme: 03 Mart 2008, 10:33:20 Gönderen: hassur »

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 alacam yardım
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2008, 12:28:14 »
öncelikle alacağın araç şimdiden hayırlı olsun :) bende aracımı alırken senin gibi benzinli dizel arasında gittim ve benzinlide karar kıldım. donanımlar golf 4 bölümünde bulunmakta. elektronik kilima adı üstünde elktronik otomatik olarak içeriyi ısıtır veya soğutur  bazı ayarlar otomatik yapılır ,manuel klmadan tek farkı bu yani daha iyi ısıtır soğutur diya bişey yok sonuçta aynı motor kullanılmakta. yakıt tüketimi bir depo ile şehiriçi 550-600km şehirdışı 800km ve üzeri yol ancak bunu yapamayan arkadaşlarda var. dizelde ise düz vitesse 1000km devirirsin, şehir içi 600-650km gb yaparsın. otomatik tdi alırsan 1.6 düz vites benzinliyle pek bi farkın olmaz yakıtta.bide dizelin vergisi yüksektir 1.9dan dolayı.  motor ömrüne gelirsek bunu belirlemek senin elinde 100000de motorda bitirirsin 500000dede tamamen kullanıma bağlı. ben 500000 devirmiş motoru açılmamaış tdı ve benzinliler biliyorum. umarım yardımcı olabilmişimdir.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2008, 13:10:19 »
çok güzel anlatmışsın, diline sağlık. donanım bakımından golf 4 lerde sıtandart donanımda bile 4 hava yastığı, abs fren, 4 cam otomatik, merkezi kilit ve immobilizer var.  rakiplerine oranla çok daha rahat ve yumuşak bir kullanımı var, sanki bir üst sınıf gibi
          motor konusuna gelince eğer ayda 1 depo benzinden fazla yakacak kadar yol yapamıyorsan ne dizel, ne de tüp daha karlı. benzinlinin kullanım rahatlığı, sessizliği ve bekım periyodunun uzun olmasını da göz ardı etmemeni tavsiye ederim. şimdiden hayırlı olsun :tamamdir

Çevrimdışı hassur

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2008, 13:42:35 »
Arkaşlar çok sağolun şimdiden araştırmaya başladım eğer fiyat farkı fazla olmazsa 1.9 tdi yi performansından dolayı tercih edecek gibiyim ama fiyat farkı biraz fazla gibi bulacağım temiz arabaya bağlı tavsiye niteliğinde öncelik dizel olmak üzere araçvarsa değerlendirebilirim. tekrar tşkler.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2008, 13:47:45 »
yalnız dikkat et 90lık 19tdı seni performans açısından üzebilir ;)

Çevrimdışı GOLF_TDI_130HP

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2008, 00:07:20 »
merhaba..bence bulabilirsen 130 luk bir TDI seni hem performans hemde ekonomi açısından tatmin edecektir.

Çevrimdışı telekomcu44

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Mart 2008, 19:02:21 »
dostum paradan kaçmam diyorsan 2004 1,6 benzinli comfortline al derim
Büyük imza...