Gönderen Konu: antifriz değişimi  (Okunma sayısı 17376 defa)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
antifriz değişimi
« : 17 Kasım 2012, 02:37:32 »
bugün araştırmalarım sonucu bizim araçlardaki kırmızı antifriz 2 yılda bir değişmesi bilgisine ulaştım doğrumu yanlış mı bu bilgi bazı yerlerde 6 yıl deniyor. birde golf mk4 1.6 16v antifriz değişimi nasıl olur ve kaç litre gereklidir bizim araçlar için geçiktirince bu değişimi ne gibi sorunlar teşkil eder bizim için

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
Ynt: antifriz değişimi
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2012, 16:51:35 »
bilgisi olan yok mu bu konu hakkında?

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2012, 18:24:23 »
Kırmızı antifirizin diğerlerine göre daha uzun ömürlü olduğu doğrudur,derecesine ölçülüp bakılıp ölçülmesi gerekir ona göre karar verilir,lirlenmişsede değişmesi gerekir.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Kasım 2012, 22:15:32 »
Bizdekiler kırmızı ama ince bir ayrıntı var. G12 antifriz arkadaşlar...

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Kasım 2012, 23:26:18 »
g12 nin diğerlerinden farkı ne biraz araştırdım başka forumlarda g12 yerine g13 koyulsada olur gibisine bişeyler denilmiş net bilgisi olan varsa yardımcı olursa bu konuda diğer arkadaşlarada yardımcı olurlar

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2012, 10:17:44 »
Benim bildiğim kışın dondurmaz yazın serin tutar.

Çevrimdışı onurmac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Kasım 2012, 10:40:09 »
Bugüne kadar araçta mavi kullanılmışsa bence maviyle devam edin. Kırmızı antifiriz maviye göre daha asitli sanırım eski aracımda birçok kaçağın ortaya çıkmasına sebep olmuştu.
Hyundai iyidi Opel Güzeldi Golf Efsane :)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Kasım 2012, 11:02:04 »
yok kırmızı kullanılmış galiba içinde şuan kırmızı var

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2012, 02:06:10 »
Benim araçta da G12+ diye bi antifiriz kullanıyorum sorum şu ama bu G12+ -20'dereceye kadar bunun degerini daha fazla nasıl arttırılır?? Çünkü bizim burada gece soguklugu -30 -33'lere çıkıyor..
Das Auto..

Çevrimdışı liberty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2012, 16:21:04 »
benim aracınki -25 kadarmış. bende hepsiburadan guex marka 1,5 lt organik kırmızı antifiriz aldım.alttan birz boşaltım 1,5 lt ekleyeceğim.

her 2 yıla bi antifiriz değişimine bence gerek yok..
2004 vw Bora Pasific

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Kasım 2012, 19:18:04 »
bugün antifirizi ölçtürdüm -35C gösterdi iyiymiş ama rengi çok kötüymüş benimkinin idare eder dediler yazın değiştiririm heralde ama

Çevrimdışı liberty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Kasım 2012, 21:02:34 »
ben bugün kendim sanayiye gittim.pazar olduğu için yağcı kapalıydı bende aracı yağ değiştirme kanalına soktum.kanala indim radyatörün altındaki musluğu buldum elime 2,5 lt kola şişesini aldım.musluğu açtım azcık üzerimi batırdı ama şişeye yaklaşık 2lt antifiriz doldu.kanala girmeden  motorun oradaki antifiriz bidonunun kapağını açmıştım zaten.

sonra musluğu kapadım.kanaldan çıktım netten aldığım 1,5 ltlik kırmızı antifirizi üstten boşalttım.alttaki musluğu kapadığım için azcık hava yapmış.üstten doldururken azcık damlayacak şelikde açık bırakmalıymışım.neyse aracı 20 dk rölantide çalıştırdım derece 90 a gelsin fan devreye giriyormu diy baktım ama fan bi türlü devreye girmedi.

sonra kızdım fan devreye girmior diye.gelmişken yğı değiştireyim dedim eski bi ustam vardı oda dükkanı yeni açmıştı.gittim orada netten 59 tl ye aldığım castrol 10*40 yağımı ve 10 tl ye otostarttan aldığım yağ filtresini değiştirttim.işçilik 10 tl aldı.

ev ile sanayi arası 7-8km eve geldim kaputu açtım tekrar antifiriz bidonuna baktım yaklaşık 3-4 cm benim en son bıraktığım noktadan azalmış.hemen üzerine ilk başta boşalttığım şişeden ekledim.sanırım hava olayıda gitmiş oldu.

antifirizi kendiniz değiştirebilirsiniz okuması üflemesi yok gayet basitmiş.sadece yağ değişimine 10 tl verdim.

1,5 lt guex marka antifiriz 18 tl
mahle yağ filtresi 10 tl
castrol 10*40 yağ 59 tl
polen filtresi 10 tl
işçilik toplam 10 tl

2004 vw Bora Pasific

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #12 : 27 Kasım 2012, 00:31:47 »
Tabi kanal bulursan basit.. bi kanal bulabilesem kimsenin karışmadıgı bende radyator hortumumu degiştircem.. :S :S :S
Das Auto..

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #13 : 05 Eylül 2015, 12:56:48 »
Biraz eskiler çıksın ortaya :)

Kış yaklaşırken Antifriz araştırdım Koçtaş'ta Belgin firmasının Lubex markası ile ürettiği G12 ürünü var. Yalnız ürünün arka tarafında başka bir standart yazmıyor.

Örn: "VW TL774-D/F (G12) standartalrını karşılayan karboliksik soğutucularla tam uyumludur." gibi.

Aracınızda kullandığınız Antifiriz markası var mı yoksa netten sanayiden veya olmadı servisten mi almalı.

Ürünün üzerinde VW standardının aranması gerektiğini düşünerek yazıyorum.