Gönderen Konu: ACİLL arıza  (Okunma sayısı 6811 defa)

Çevrimdışı uler

• Profili Görüntüle
ACİLL arıza
« : 26 Eylül 2018, 07:17:20 »
Arkadaşlar daha önce bu arızayı yaşayanlar varmı ilk kez bu durumla karşılaşıyorum.acaba sorun neyden olabilir.

- sabah aracı çalıştırmamla birlikte motor arıza lambası yanık sönüyor,araç titriyor,egzozdan pat pat sesler çıkarak beyaz duman gibi yoğun duman atıyor(5 dakika falan sürüyor) bunlar rölanti halinde iken

- haraket edince motor arıza lambası yine devam ediyor yanıp sönmeye,araç gaz yemiyor 5. vitese atmaya nerdeyse atamıyorum titreme ve araç hızlanmama gibi garip bi durum oluyor.

- sabah bu durumlar benzinle çalışıp lpg ye geçince de devam ediyor.yaklaşık 15-20 dakika sonra arıza lambası sönüyor titreme,egzoz dumanı,gaz yememe gibi durumlar ortadan kayboluyor.ama hergün bu durumlar devam ediyor.

- 3 defa farklı aylar içerisinde enjeksiyon bobini değiştirdim.yinede düzelmedi.
   - bilgisayar arıza vermiyor kontrol sırasında
   - aracın yağında motor suyunda falan anormal bi durum yok.
   - internette bu tür arıza sebepleri olarak Katalitik konvertör,egr valf arızası,püskürtme enjektörü,yakıt filtresi tıkanma,maf sensör arızası gibi nedenlere baglı olabileceği gibi yorumlara rastladım.Hekime değil çekene sor demişler arkadaşlar bu durumu yaşayan yada anlayan varsa lütfen yardımcı olalım birbirimize.

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
Ynt: ACİLL arıza
« Yanıtla #1 : 01 Ekim 2018, 09:19:02 »
Aynı sorunu benzindeyken ara sıra yapıyor benim araba, ama egzozda duman yok, yoğun çig benzin kokusu oluyor  tüpte sorun yokl...
1-2 ustaya gittim, ne zaman yaptığı belli olmadığı için anlamadılar...böyle kör topal devam ediyorum...
Yine de size ankara'da aydoğdu vw servis, yahya ustayı önerebilirim.Çünkü sizdeki arızanın ne zaman olduğu belli, görürler yani..
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)