Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 99 model golf 1.8 highline yakıt ?  (Okunma sayısı 16318 defa)

99 model golf 1.8 highline yakıt ?
« : 15 Ağustos 2008, 12:38:43 »
Selam tüm vw severler...

arabayı almadan önce de takip ediyordum ama arabayı alır almaz üye oldum..

öncelikle kısaca almış olduğum arabayı söyleyeyim ;

99 model, 106 bin km, 1.8 highline,gayet temiz bir araç ve 17500 aldık...fiyat olarak nasıl sizce..  yüksekse de sorun değil aldık nasıl olsa   ;)

size şimdilik asıl sormak istediğim yakıt konusu...
kimilerine göre 1.8 olduğu için çok yakıyor kimisine göre 1.6 dan çok da farklı değil..

uzun yolda 6 l/100 km gibi bir ortalama gördüm 120 km yolda...
şehir içi de yaklaşık 10 l/100km sanırım.

tüp taktırmayı düşünmüştüm ama sanayideki tanıdığımız çok fazla kullanmayacaksan gerek yok dedi. ben de öğrenci olduğum için aylık 1000 km bile olmaz sanıyorum.

şimdilik bu kadar, yardımlarınız için teşekkürler

mutlu vw ler  :halazn:

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
Ynt: 99 model golf 1.8 highline yakıt ?
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2008, 17:56:30 »
kazasız belasız arkadaşım iyi almışssın araç temiz diyosun  o yeter boşver.çok fazla km yapmadığın içinde lpg taktırma derim yinede sen bilirsin tabi...
Mk3 gti

« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2008, 09:15:37 »
bu değerler çok normal bende oto 1.6 var var hemen hemen aynı sayılır
bu kasayı 1.8 tam karşılyor 1.6 zorlanıyor ve yakıtı degeliyor ama getirdiği masraflar olarak biraz far ekder o kadar. bence tüp sana olabilir çünkü takriben yılda 15000 km bulacaksın gibi bir düşün derim 5000 yapıyorum yılda  buda 3 senede karşılarım demek ama sen düşün bir araştırdım memnu arkadaş çok.

« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2008, 18:40:14 »
hayırlı olsun aramıza hoşgeldin özgür.aldığın fiyat çok iyi eğer fazla darbe falan yoksa.ikincisi ne kadar binerseniz binin, dansöz gibi kıvıran bir petrol piyasasına sahip ülkede yaşıyoruz.kesinlikle lpg taktırın derim.en azından bir gözünüz yol bilgisayarında olmaz.bindiğiniz sürece gönül rahatlığıyla binersiniz.

« Yanıtla #4 : 18 Ağustos 2008, 01:06:39 »
öncelikle vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim..
aslında tüp taktırmak istemememin iki sebebi var birincisi arabaya kıyamamam,  ikincisi ise sizin de dediğiniz gibi dalgalı bir piyasa olması..tüp şu anda 1.84 civarında ama kim 3 ay sonra 2.50 olmayacağının garantisini verebilir...aynı dizelde olduğu gibi onu da rahatça yukarı çekebilirler bence..
şimdilik biraz daha böyle dursun ve arabanın keyfini süreyim  ;D , baş edemicek olursam mecbur taktırırım zaten...

ayrıca sormak istediğim yol bilg. yakıt sarfiyatını hangi oranda doğru gösteriyor.bunu hiç denediniz mi acaba ?
tamam %100 doğru göstermez ama ben çok da fazla yanılacağını düşünmüyorum.bazıları yol bilg. güvenmemem için beni uyarıyor da  ???

« Yanıtla #5 : 18 Ağustos 2008, 08:09:01 »
tabi çok güvenme
kendi gözüne güven deponun ibresive yaptığın km ye bak depo yu km de sıfırlıyorsun bunu öğren

« Yanıtla #6 : 18 Ağustos 2008, 08:10:53 »
en son depoyu doldurduğumdan buyana dün akşam 350 km devirdim ve ibrerm yarım depo cizgisi ile hemen ondan sonraki çizgi arasında duruyordu  bu sefer bir hayli iyi sarfiyat oluştu şu an çok iyi geldi.

Çevrimdışı GHOST

• Ömrümü yedin osman...
« Yanıtla #7 : 18 Ağustos 2008, 15:57:20 »
normal kullanımda şehir dışı 6.6-6.8lt filan görürsün...trafikte 12 filan çok rahat...ortalama 10 civarı filan diyebiliriz sanırım

« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2008, 01:47:16 »
ortalama 9-10 lt benim için yeterli zaten daha fazla bir beklentim yok... :melek:

1.8 kullanan arkadaşlar da yakıt değerlerini yazarsa sevinirim...

« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2008, 00:16:12 »
ayrıca ben bu arabanın teybini kullanamıyorum.kılavuz var mı ya da anlatmak isteyen ?

hız artınca ses de artıyormuş sanırım ?? :(

teşekkürler

« Yanıtla #10 : 10 Eylül 2008, 10:35:01 »
Arkadaşlar benimki 2001 1,6 comf.   Ben de alırken üzerinde BRC sıralı sistem takılı olarak aldım, alırken tereddüte düştüm tüpe karşı önyargımdan dolayı, hatta şehir içinde 15 gün kadar benzinle kullandım ama baktımki yakıtı fazla -ya da benim önceki arabam dizel hyundai getz olduğundan bana göre fazla göründü- lpg ile kullanmaya başladım, bir iki tane ufak tefek problem dışında sorun yaşamadım, 2 yıldır kullanıyorum otogazın çevreciliği, ucuzluğu avantajları ama aracın orjinalini bozması, deponun fazladan yer işgal etmesi, ve en önemlisi otogazın yağ oranı düşük olduğundan motoru yeterince yağlayamaması gibi sakıncaları da var. Ayrıca ben hiçbir bakımını aksatmadığım, gaz sızdırmazlık raporlarını düzenli aldığım halde kapalı otoparklara ve servislere girişin yasak olması da tam bizim ülkemize özgü bir saçmalık (hem sızdırmazlık raporu var, hem de lpg tankları çok yüksek basınçlara dayanacak şekilde yapılmış olduğundan güvenlikte benzinden farkı yok aslında, avrupada makam arabalarında kullanılıyo....) Kullanımına gelince, performansta yüzde2-3 gibi çok çok az bir fark var, esas göreviolan ekonomide diyecek yok gerçekten. Son rakamlarımı vereyim, Ankara-Abant arası 180 km, o yolu ortalama 112 km/hız ile 1,5 saatta gittim, klimam her zaman olduğu gibi 22 dereceye ayarlı sürekli çalışmaktaydı, 3 yolcu ve yüklüydü araç:121 ytl/ km yaktı.    Ardından İstanbul'un vahşi dur kalk trafiğinde yine klima sürekli açık olduğu halde 243 ytl/ km yaktı..

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #11 : 10 Eylül 2008, 11:36:33 »
bu değerler yol bilgisayarı verileri mi?

« Yanıtla #12 : 11 Eylül 2008, 14:04:07 »
Ortalama hız değeri yol bilgisayarından, tüketim rakamı benim depoyu dodurup tam boşaldığındaki km ye göre yaptığım hesap. Zaten otogazın verimi benzine göre %15-20 düşük ve yol bilgisayarı da bildiğim kadarıyla benzin kullanıyomuş gibi ölçümleri verdiğinden o rakamlar otogazda birazda yanıltıcı olabiliyo. Ben yaptığım km  ve yakıt rakamlarını sürekli kaydediyorum, hep benzer rakamlar çıkıyo..