Gönderen Konu: 1.8 4 motion'a yay+chip+turbo takılırmı? bir sorun olurmu 4 motion da  (Okunma sayısı 19974 defa)

Çevrimdışı aus

• Profili Görüntüle
"4MOTION® Akıllı 4x4 Çekiş Sistemin HALDEX kavramaları tekerleklerin çamurlu, buzlu veya gevşek zeminlerde en ufak patinajında harekete geçerek torkunu değişken biçimde dağıtır. 4MOTION® Çekiş Sistemi, her türlü sürüş koşuluna 1 saniyeden daha kısa sürede adapte olur."

arkadasım kanımca araca yay takmak yukseklıgını ındırıp kaldırmak 4motıon a etkı etmıyor galiba.
yukarıdakı yazıyı dıkkatlıce okuyunca tekerleklerın en ufak patınajında yanı 4 ceker lazım oldugu durumda devreye sokuyor bunuda tekerleklerın her bırını ayrı ayrı ızlıyerek devreye sokup cıkarıyor sanırım ama sen en ıyı cevabı servıse gıdıp dırek teknıker veya bu ısı ıyı anlayan 4motıon elden gecırmıs bır ustayla gorus

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
Dostum merhaba. Burada zaten bilen arkadaşlar, bildiklerini yazıyorlar sana. Bilmeyenler arkadaşlarımızda sadece okuyup, bilgileniyorlar bizim gibi.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2007, 08:44:36 Gönderen: TuningLINE »

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
sürekli 4 motion devrede değil   inişlerde çıkışlarda güç gerektiği anda  devrede  bu sistem devrede olduğu anda daha çok yakıt harcıyor   bunu düzenleyen bir beyin ( chip )  var bunu eğime göre yüksekliğe göre istenen tork a göre devreye sokuyor .  yay  turbo ve chip uygulamış olsak  aracın yere yakınlıgı  yokuşlarda ki istediği tork u değiştirmiş olacak  ben buna göre birşeyler varmı onu merak ediyorum 

HİÇ  4 MOTİONDA YAY GÖRMEDİM GÖREN VARMI  NEDENİNİ BİLEN VARMI
ben gördüm siyah mat bir golf4 vardı Umut diye bir arkadaşımız onun arabası 4motion du ve kısa yay vardı arabada ;) sanırım şimdilerde sattı arabasını
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2007, 09:39:36 Gönderen: G60 »
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
    • Profili Görüntüle
Evet sanırım TR.deki tek mat renkli golf.4dü :D

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
arkadaşım 4 motionda aracını düşürmende bir sorun olmaz gönül rahatlığıyla mk4 lerin spor yay kitlerini kullanabilirsin.yakıtına birşey olmaz.
turbo olayı sadece montajla hallolmuyor motorunun kaldırabileceği bar ve diğer hesapların tutması vs 1.8 t ile karıştırma aracını.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
ben gördüm siyah mat bir golf4 vardı Umut diye bir arkadaşımız onun arabası 4motion du ve kısa yay vardı arabada ;) sanırım şimdilerde sattı arabasını

evet tunç abi 5lik yay vardı bildiğim kdryla umut abinin aracında.
Benim favori mk4 ümdür o araç .23,000 ytl ye satıldı  çokta güzel, şık, full ve bir o kdrda sade bir araçtı bnm gözümde. :)

alıntı
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
10 numara araçmış :o neyse ,  Arkadaşım yayı taksanda gene 4 çeker sistemi devreye girer her hangi bir sorun olmaz ama fazlada alçaltma sonuçta o araç bir 4x4 bu benim fikrim :tamamdir
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
    • Profili Görüntüle
4x4 ünmü var derdin var valla :D
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

Çevrimdışı cenkkaya

• VW bir tutkudur
    • Profili Görüntüle
bu aracın başka resmi varmı harika bir alet yaff daha başka neler yapmış lar

Çevrimdışı TorqueTuning

• Profili Görüntüle
- 4 motion araçların süspansiyon ve yayları önden çekerlerden farklıdır.
- Haldex sistemini yöneten ayrı bir elektronik ünite bulunur ve bu ünite aracın ECU'sünden bağımsızdır.
- Haldex sistemine chip tuning uygulanamaz.
- 1.8 20V ve 1.8T arasında bileşen olarak çok fark vardır dolaysıyla 1.8 20V motora turbo takmak çok maliyetli ve pahalı bir iştir.
Wimmer-RST Chip Tuning

Çevrimdışı cenkkaya

• VW bir tutkudur
    • Profili Görüntüle
O zaman bana bir gti lazım yani. Astarın yüzünü gececekse......

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
astra ile aracını mukayese etme. kullananları veya işçileri kötülemek değil maksadım ama almanlar almanyada opel için işçi sınıfının arabası derler. standart astra 6500 euro iken golf 9000 eurodur. türkiyede vw ile rekabet ettiğine bakma. senin o koyduğun amblem yeter.   :saygılar                 

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
astra ile aracını mukayese etme. kullananları veya işçileri kötülemek değil maksadım ama almanlar almanyada opel için işçi sınıfının arabası derler. standart astra 6500 euro iken golf 9000 eurodur. türkiyede vw ile rekabet ettiğine bakma. senin o koyduğun amblem yeter.   :saygılar                
arkadaş astarı yüzünden pahalı demiş astra değil ama astra konusunda hemfikiriz ;)