Gönderen Konu: Motordan gelen ses  (Okunma sayısı 13638 defa)

Çevrimdışı musti 16

• Profili Görüntüle
Ynt: Motordan gelen ses
« Yanıtla #14 : 01 Mayıs 2009, 21:46:36 »
Bu ses beni deli edecek. Direksion hidroliginden gelen ses 7-8 gun sonra tekrarladi. Aksam park yeri yoktu , sabah park etmek icin calistirdim ve ses yine vardi cik-cik-cik-cik-cik. Motordan gelmiyor direksiyon hidroliginin bulundugu yerden geliyor. Yaklasik 20-25 dk calisti kesilmedi ve halen devam ediyordu.
                                                                     orjinal kayış kullanılmazsa ses geliir alternatör bilyesi dağılmış olabilir
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2009, 21:48:11 Gönderen: musti 16 »
Golf kullanmak ayrıcalıktır...

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Mayıs 2009, 09:10:00 »
çık çık çık gelen sen subab iticeklerinden gelen sestir.subab ayalarına baktırın derim.bu işlem için servisinize erkenden gitmeniz lazım çünkü üst kapağın soğuması lazım açılması lazım.

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Mayıs 2009, 14:41:43 »
Bu ses i bizzat karter koruma taktırırken yapti. Usta biraz sesli calisiyor dedi onemli degil su an icin gerekmez dedi. Aciklama ise depodaki havanin pompalanmasi olayiymis ve bu olay bende nadirde olsa zaman zaman yapiyor. Ikinci olarak direksiyon hidroliginden yag kacirma olayi vardi alttan üsten inceledi hidrolik yaginida kontrol etti 10000 km yag degisiminde halledelim su an icin kullan dedi. Bu soylenenleri vw özel serviste yaptirdim.

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 04 Mayıs 2009, 10:40:41 »
direksiyon hidroliğini ihmal etme pompa gider.

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 04 Mayıs 2009, 15:57:39 »
Tolga ben pimpirikli bir adamim iki ustaya gödterdim biri zaten benim servis su an icin gerek görmediler yağ seviyesini kontrol edip ilave ederiz dediler bu kadar kusur kadı kızında da olur dediler. Ben gerekirse yenisinin takilmasinada raziydim. Ama ustalar öyle dediler bakalim.