Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1.6 16V PACIFICE HAVA FILTRESİ??? YARDIMM:(  (Okunma sayısı 9453 defa)

1.6 16V PACIFICE HAVA FILTRESİ??? YARDIMM:(
« : 24 Temmuz 2008, 19:26:37 »
arkadaslar aracıma hava fıltresı taktırmak ıstıyorum ancak hava fıltresını takarken motorun ustundekıı plastık kapagı sokuyolarmıs fakat ben onun sokulmesını ıstemıyorum bu hava fıltresının kanalları boru yardımıyla flan kapak cıkartılmadan takılamazmı lutfen yardım. taktıran arkadaslarda varsa nasıl ses alıyolar paylasabılırlermı ??? sımdıden saolun arkadaslar

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
Ynt: 1.6 16V PACIFICE HAVA FILTRESİ??? YARDIMM:(
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2008, 19:33:43 »
Universal bir adet alırsan sökülmeden de yapılır ya.
Bi arkadaşımın öyleydi mesela.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2008, 19:34:39 »
ama seswerirni o meşhul...

« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2008, 19:36:26 »
offlıner ne demek ıstedıgını anlamadım unıversal ne fıltre markasımı?sokulmeden yapılır derken benım tarıf ettıgım gıbımı bı boru vasıtasıyla flan?

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2008, 19:40:41 »
@kadir
Öyle müthiş ses vermiyor ama gaza bastığında bastığını hissettirecek ve biraz da sallayacak kadar ses çıkıyor.

@DeLiTaY
İyi bir (iyi derken iyi bağıran :D) bir hava filtresiyle olur o iş.
Ama sana gaza bastırıp fazladan yakıt yaktırmaktan çok işe yaramaz.
Mevcut filtrenin kutusunu söküp oraya taktırmıştı arkadaş.
Daha tecrübeli arkadaşlar var forumda.
Onlar da yazar yorumlarını daha iyi anlarsın.

« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2008, 19:47:17 »
OffLineR
saolasın oflıner yorumların ıcın bı bakalım baska daha ne yazacaklar...

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2008, 09:00:58 »
Safi gürültü yapmaktan başka bir işe yaramadığı için genelde ilgilenen pek olmaz.
Filtre ile ilgili bir çok şeyi kendin araştırman gerekir.
Bence bi google'dan resimlere bak.

« Yanıtla #7 : 25 Temmuz 2008, 13:33:13 »
hazir filtre kiti alirsan sorun yasamazsin.Ornegin Aem in hazir kitleri var 200 lira civarinda komple borulari vs. icinde geliyor.Boyle olunca motor kapaginin altindan uzantisina devam edebilirsin.Fakat sanayiye gidip 25-30 liralik filtre alirsan buna ozel uzatmak icin boru yaptirman lazim, kaynak yaptirman lazim vs...uzun is..

Benim tavsiyem Simota olur.Vw araclariyla cok uyumlu calisiyor ve gercekten bir kukreme sesi veriyor.Ozellikle Bora ve GolfIV de cok iyi ses veriyor.Bunun yaninda Aem de dusunebilirsin.Tabi dedigim gibi komple kit alirsan motor kapagiyla fazla ugrasilmaz.Su an benzinli bir aracim olsaydi yapacagim ilk modifiye hava filtresi taktirmak olurdu herhalde.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2008, 14:06:06 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2008, 13:46:53 »
Simota kit olarak mı var?
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2008, 14:05:53 Gönderen: G60 »

« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2008, 14:06:18 »
Simato kit olarak mı var?

Kit olarak var mi bilmiyorum ama arkadasim bora aracina takti.O kit olarak almadi.Sadece hava filtresini aldi sonra soba borularrindan bi kaynak yaptirdi.Ilk basta motor kapagini cikarmisti.Gecen gun tekrar takti ve motor kapagini boyatti.Su anda motor kapagi takili durumda.

« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2008, 14:07:55 »
Simato nun kitleri varmis.Internetten arastirdim.
http://www.omsatuning.com/urunler.asp?rid=3&cid=159

« Yanıtla #11 : 21 Eylül 2008, 20:56:30 »
bnde simotanın kiti var ama yinede motor kapağı sökülüp takıldı
ses olarak süper ama benzin sarfiyatı çok artıyor o yüzden bn çıkardım.

« Yanıtla #12 : 21 Eylül 2008, 23:26:51 »
sen aracın normal hava filitresini sök o daa kuvvetli bi ses cıkarıo ama oda zararlı biraz işte ama on numara ses cıkarıo

« Yanıtla #13 : 04 Mayıs 2009, 09:37:19 »
arkadaslar aracıma hava fıltresı taktırmak ıstıyorum ancak hava fıltresını takarken motorun ustundekıı plastık kapagı sokuyolarmıs fakat ben onun sokulmesını ıstemıyorum bu hava fıltresının kanalları boru yardımıyla flan kapak cıkartılmadan takılamazmı lutfen yardım. taktıran arkadaslarda varsa nasıl ses alıyolar paylasabılırlermı ??? sımdıden saolun arkadaslar
KARdeş benim de 98 model 6n polom var ve simotanın karbon acık hava filtresini seninde bahsettiğin gibi
kutuyu cıkarmadan kutudan gelen boruya ek yaptırarak sağ farın arkasına doğru gelecek sekilde monte ettim aldıgım hava filitresi piyasadaki kaliteli hava filtrelerinden oldugu halde ses mes alamadım performansda da bi değişiklik olmadı söktüm bora sı olan bı arkadasa sattım cocuk dırek boruya monte ettı resmen kükrüyooo araba .. yanı pololarda o kutuyu cıkarmassan ses alamıcaksın gıbıme gelıyo kutuyu cıkarıp bogaz kelebegınden boru ceken arkadaslar sesın guzel oldugunu performansada etkısı oldugunu ıddaa edıyo..