Gönderen Konu: 1. vitese geçişte Problem  (Okunma sayısı 16422 defa)

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
    • Profili Görüntüle
Ynt: 1. vitese geçişte Problem
« Yanıtla #14 : 07 Ekim 2008, 10:08:16 »
Ben de eski golfumda  1. vitese geçmeme sorunu yaşadım, çok sinir bozucu, olmadık yerlerde kalıyo öyle insan.  O zaman 2-3 yere götürdüm taktılar söktüler vs derken hiçbirşey düzelmedi ayrıca bu modellerde bu problem oluyo gibi abuk sabuk cevaplar verdiler ve ben de arabayı sattım.  Şimdiki golfumun vitesleri yağ gibi geçiyo, umarım benim yaşadıklarımı yaşamazsın.
amman ha deme yavv. valla hevesim kursağımda kalır. daha 2 ay oldu alalı hevesimi bile alamadım. inşallah düzelir.

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Ekim 2008, 10:20:19 »
1. vitese geçme zorluğu senkromeç dişlisinin özelliğini kaybetmesinden kaynaklanıyo olabilir. debriyaj baskı balatası değişim zamanı geldiyse ondanda olabilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı thecarizma

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Ekim 2008, 11:23:07 »
çok basit arkadaşın golftede aynı sorun vardı vites halatlarını hareket ettiren yuvarlak plastik bi parça var tanesi 1 ytl onu değiştirince düzeldi şimdi çok rahat vites geçişleri
ReKLaMa GeReK YoK .. .

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Ekim 2008, 15:51:18 »
1. vitese geçme zorluğu senkromeç dişlisinin özelliğini kaybetmesinden kaynaklanıyo olabilir. debriyaj baskı balatası değişim zamanı geldiyse ondanda olabilir diye düşünüyorum.
bu konulardan anlamam, senkromeç dişlisini de bilmiyorum. ama tamire götürdüğümde ustaya söylerim.birkaç varyasyon var hata ile ilgili. bakalım hangisi çıkacak.verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Ekim 2008, 15:57:16 »
çok basit arkadaşın golftede aynı sorun vardı vites halatlarını hareket ettiren yuvarlak plastik bi parça var tanesi 1 ytl onu değiştirince düzeldi şimdi çok rahat vites geçişleri
inşallah böyledir de fazla iş çıkmadan hallolur.ilgilendiğin için teşekkürler.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Ekim 2008, 16:50:18 »
Kerem doğru söylüyosun da ben şanzumana kadar söktürmüştüm ama yine de sıfıra sıfır elde var sıfır, dedim ya umarım aynısı olmaz..

Çevrimdışı kerem81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 07 Ekim 2008, 20:24:46 »
umarım olmaz en ufak masrafla düzelir ..

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Ekim 2008, 23:08:05 »
Bende de var bu sorun. Ama alıştım artık :)

Çevrimdışı thecarizma

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Ekim 2008, 10:21:53 »
1 hafta oldu biz yaptıralı inşallah sendede aynı sorun vardır ucuza halledersin.bikaç ustaya gittim bi tanesi çözdü bu olayı sen yaptıracağın ustaya benim dediklerimi hatırlat ilk oraya baksın.
inşallah böyledir de fazla iş çıkmadan hallolur.ilgilendiğin için teşekkürler.
ReKLaMa GeReK YoK .. .

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Ekim 2008, 12:12:10 »
1 hafta oldu biz yaptıralı inşallah sendede aynı sorun vardır ucuza halledersin.bikaç ustaya gittim bi tanesi çözdü bu olayı sen yaptıracağın ustaya benim dediklerimi hatırlat ilk oraya baksın.
Zaten yapılan bütün yorumları not alıyorum. ustaya gittiğimde söyleyecem bunları. buradaki arkadaşlarla kendi aramızda yaptığımız yorumlarda da en yüksek ihtimal seninki gözüküyor...

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Ekim 2008, 12:12:48 »
umarım olmaz en ufak masrafla düzelir ..
iyi dileklerin için teşekkürler umarım öyle olur.

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 08 Ekim 2008, 21:01:23 »
thecarizma hocam arkadaşının golfü V kasamı IV kasamı, belki farklılık vardır arasında..

Çevrimdışı thecarizma

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Ekim 2008, 17:35:10 »
thecarizma hocam arkadaşının golfü V kasamı IV kasamı, belki farklılık vardır arasında..
IV kasa arkadasım 2000 model
ReKLaMa GeReK YoK .. .

Çevrimdışı ÇANKAYA

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 17 Aralık 2008, 16:39:20 »
valla kardeş bu sorunlar bendede vardı araba 2000 model golf comf. doğuşa götürdüm şanzumanın dişlilerde ve bir kaç yerde problem var dediler buna karşılık 1300 ytl para istediler.bende şanzumanı tekrar toplandırmadan gümrükten 2004 model bir golfun şanzuanını 1200 ytl aldım ve yrtkili servise taktırdım.şimdi maşallahı var...