Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1. vitese geçişte Problem  (Okunma sayısı 16383 defa)

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
1. vitese geçişte Problem
« : 05 Ekim 2008, 22:15:35 »
Herkese selamlar, mutlu günler. 2001 golf comf. sahibiyim.
Sol taraftaki güneşliğin makyaj aynası açıldığında oradaki ışık normal olarak yanıyordu. Bugün(05.10.2008) arkadaşım ışığın sürekli açık kaldığını fark etti. Ne zamandır öyle olduğunu bilmiyorum, farkında değilim. Biraz kurcaladım ama ışık hala açık. Anahtarı kontaktan çektiğim. kapıları kitledim ışık kapanmadı. Sanırım sorun makyaj aynasının sürgüsünde. Tam olarak bilmiyorum. Arabam her gün muhakkak çalışıyor. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Sorun ne olabilir çözümü nedir. Bu ışığın böyle sürekli açık kalması aküyü boşaltırmı. ???

BU SORUNU ÇÖZDÜK, DİĞERİ KALDI....

Bir de 1. vitese atarken zorlanıyorum hiç de rahat değil. İyice sola dayaıp öyle geçiryor ancak. Normalden fazla bi güç harcıyorum yani. Bi arkadaşım soğuk havalarda vw modellerinde bu sorunun yaşanabildiğinden bahsetti ama şu an bulunduğum yerde havalar soğuk da değil. Yağ ile falan alakası olabilir mi. Bilgim de yok bu konularda.  ???

Yardımlarınız için herkese şimdiden teşekkür ediyorum arkadaşlar.
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2008, 15:08:38 Gönderen: turtle_bjk »

Ynt: Makyaj Aynası Işığı YARDIM
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2008, 22:33:13 »
Bildigim kadarıyla aküyü bosaltır sonradan basına akü sorunu cıkar vitesin geçmemesi vites kutusu felan yaglanıyor onla alakası olabilir bi servise gitsen iyi olur ama sanırım şırnaktasın işin biraz zor iyi bir usta bul derim.

« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2008, 22:37:57 »
merhaba bjk li kardeşim  ;)

birincisi makyaj aynasının kapağı var sürekli yandığını nasıl fark ettiniz anlayamadım, olduda farettiniz diyelim ayna kapağında ki sensörde sorun vardır.
ikinciside vitesinde ki sorun şanzıman yağından kaynaklı, yani incelik kalınlık olarak o konuda servisin sana yardımcı olur gerekli olan yağı kullandığında o sorun ortadan kalkıcaktır.
1.4 16V 100 ps highline

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2008, 22:38:23 »
Bildigim kadarıyla aküyü bosaltır sonradan basına akü sorunu cıkar vitesin geçmemesi vites kutusu felan yaglanıyor onla alakası olabilir bi servise gitsen iyi olur ama sanırım şırnaktasın işin biraz zor iyi bir usta bul derim.
Yorumun için teşekkürler. Evet görevim nedeniyle şırnaktayım. Bana daha fazla masraf açmadan iyi bir usta bulmalıyım.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2008, 22:41:17 »
Makyaj aynası probleminden ötürü komple güneşliği değiştirmek zorunda kalabilirsin.Vw in bu tip ince parçalarda fiyatta geçirmesi meşhurdur..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2008, 22:43:46 »
merhaba bjk li kardeşim  ;)

birincisi makyaj aynasının kapağı var sürekli yandığını nasıl fark ettiniz anlayamadım, olduda farettiniz diyelim ayna kapağında ki sensörde sorun vardır.
ikinciside vitesinde ki sorun şanzıman yağından kaynaklı, yani incelik kalınlık olarak o konuda servisin sana yardımcı olur gerekli olan yağı kullandığında o sorun ortadan kalkıcaktır.
Güneşlik kapalı iken ışığın yandığı belli oluyor. kenarından gözüküyor. bildiğinz üzre ışık makyaj aynasının üzerinde değil. aynı hizada tavanda kalıyor. makyaj aynasının kapağını açınca yanıyor normalde.işte sorun , benimki sürekli açık. şanzıman yağı için verdiğin bilgiden dolayı da teşekkürler...

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2008, 22:47:03 »
Makyaj aynası probleminden ötürü komple güneşliği değiştirmek zorunda kalabilirsin.Vw in bu tip ince parçalarda fiyatta geçirmesi meşhurdur..
şayet ki tamir edilemedi ve dediğin gibi aynayı değiştirmek zorunda kaldım. sizce bunu değiştirmek yerine o oradaki ampülü çıkarmak sorunu ortadan kaldırmazmı.arıza devam edecek ama ampül olmadığından dolayı ışık yanmayacak ve enerji harcamayacak. yani akünün boşalmasını engelleyemez miyim o zaman???

« Yanıtla #7 : 06 Ekim 2008, 00:00:54 »
Engellersin ama makyaj aynasını actıgındada ısıgın yanmaz gerektiginde kullanamazsın bence yaptır ondan sonra rahat rahat bin derim ama sana fazla bir masraf cıkaracagını dusunmuyorum

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
« Yanıtla #8 : 06 Ekim 2008, 08:07:20 »
Engellersin ama makyaj aynasını actıgındada ısıgın yanmaz gerektiginde kullanamazsın bence yaptır ondan sonra rahat rahat bin derim ama sana fazla bir masraf cıkaracagını dusunmuyorum
En iyis ben bi usta bakmaya başlayayım. Mesaj alındı  ;D teşikkürler...

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
« Yanıtla #9 : 06 Ekim 2008, 15:05:58 »
Makyaj aynasının ışığındaki sorun çözuldü arkadaşlar. Sadece bi temassızlıktan kaynaklanıyormuş. Güneşlik sökülüp oradaki ışıkla bağlantılı soket tekrar takılınca problem kalmadı. Şu an sorun yok.
Vitesteki problemim ise hala devam ediyor. Genelde yoğunlaşılan nokta şanzuman yağının kalınlaşmış olması ama öyle olsa tüm vites geçişlerinde sorun olur diyenler de var. Vaktim olunca bi ustaya gösterecem.

Ynt: 1. vitese geçişte Problem
« Yanıtla #10 : 06 Ekim 2008, 16:07:46 »
Bütün arabalarda 1 vitesde sorun yasanıyor 1 ve 2 3 de nedense yasanmıyor sebebi yag olabiir sehir içinde daha cok dur kalk yapıyorsun ondan olabilir belki yag eksilir felan tam bilmiyorum yani

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
« Yanıtla #11 : 06 Ekim 2008, 16:32:56 »
Bütün arabalarda 1 vitesde sorun yasanıyor 1 ve 2 3 de nedense yasanmıyor sebebi yag olabiir sehir içinde daha cok dur kalk yapıyorsun ondan olabilir belki yag eksilir felan tam bilmiyorum yani
dediğin gibi olabilir en kısa zamanda baktıracam. yorumların için teşekkürler...

« Yanıtla #12 : 06 Ekim 2008, 16:40:43 »
Ben de eski golfumda  1. vitese geçmeme sorunu yaşadım, çok sinir bozucu, olmadık yerlerde kalıyo öyle insan.  O zaman 2-3 yere götürdüm taktılar söktüler vs derken hiçbirşey düzelmedi ayrıca bu modellerde bu problem oluyo gibi abuk sabuk cevaplar verdiler ve ben de arabayı sattım.  Şimdiki golfumun vitesleri yağ gibi geçiyo, umarım benim yaşadıklarımı yaşamazsın.

« Yanıtla #13 : 06 Ekim 2008, 20:05:00 »
vitese geçme problemi debriyaj setinden olur genellikle eğer yakın zamanda değiştiyse düzgün oturtmuyolar bu yüzden debriyaj ayırmıyo doğal olarakta küçük dişli ayrılmıyo bence bu konu üstünde dur çünkü bendede aynı sorun var