Gönderen Konu: Yağlı amortisörmü? Gazlı Amortisörmü?  (Okunma sayısı 17347 defa)

Çevrimdışı kutay

• Profili Görüntüle
Ynt: Yağlı amortisörmü? Gazlı Amortisörmü?
« Yanıtla #14 : 27 Mayıs 2011, 20:52:56 »
gazlı güzel ve konforlu fakat pahalı  gazlı olarak monreo vardı almadım

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 28 Mayıs 2011, 09:27:15 »
Benim ustada gazlı daha iyi ve uzun ömürlü olur dedi bugün kafam karışık.. ???

hasan arkaları yağlı önleride gazlı al. Şimdiye kadar kullandığım 3 hb arabanında ( farklı markalardaki ) arkaları yağlı önler gazlıydı. Önlerin gazlı olması arabanın zıplamasını engelliyor ve yol tutuşu düzeltiyor diye biliyorum.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #16 : 28 Mayıs 2011, 11:41:36 »
hasan arkaları yağlı önleride gazlı al. Şimdiye kadar kullandığım 3 hb arabanında ( farklı markalardaki ) arkaları yağlı önler gazlıydı. Önlerin gazlı olması arabanın zıplamasını engelliyor ve yol tutuşu düzeltiyor diye biliyorum.

Olabilir mantıklı.. Benim arabayı ilk sahibinden aldım bütün servis kayıtları mevcut neler değişmiş neler yapılmış kayıtlı.. Yalnız birtek amortisörler ile ilgili bir not bile yok. Anlayacağın 98 model aracın orjinal amortisörleri üzerinde sanırsam. Uzun yolda amerikan arabası gibi bir hava veriyor ama şehir içerisinde lastiklerin zıplaması içeriye gereksiz bir sarsıntı ve gürültü veriyor.. En sinir olduğum şey..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Mayıs 2011, 16:27:04 »
benım aracımda onlerde de arkalardada gazlı var monreo var oncekı sahıbı taktırmıs yıllar once o zaman 800 tl vermıstım dedı.

ben gazlı tavsıye ederım arkadasım tıs tıs gıdersın yolda valla duzlukte bıle tıs tıs sesını duyarsın.

konforu harıka arac yukunu aldıktan sonra besık gıbı oluyor yola yayılıyor resmen.

eger tumsekten falan gecerken yolun kenarında bırılerı duruyorsa tıs tıs sesını duyunca dırek tekerlere bakıyolar :D
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Mayıs 2011, 16:30:39 »
benım aracımda onlerde de arkalardada gazlı var monreo var oncekı sahıbı taktırmıs yıllar once o zaman 800 tl vermıstım dedı.

ben gazlı tavsıye ederım arkadasım tıs tıs gıdersın yolda valla duzlukte bıle tıs tıs sesını duyarsın.

konforu harıka arac yukunu aldıktan sonra besık gıbı oluyor yola yayılıyor resmen.

eger tumsekten falan gecerken yolun kenarında bırılerı duruyorsa tıs tıs sesını duyunca dırek tekerlere bakıyolar :D

O403 merso Otobüs gibi olmayalım sonnra :D ;D
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Mayıs 2011, 16:40:18 »
haha :D yok o kadar degıl ama sesı gercekten guzel aracında senden baska bırı olunca dırek dıkkat cekıyor az cok arabadan anlayan dırek su cumleyı kuruyor

wayyy aq caddy lerdekı gıbı ses cıkıyor tıs tıs dıyorlar
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Mayıs 2011, 18:11:55 »
Arkadaşlar önleri de arkaları da gazlı amortisör taktırmaya karar verdim. Marka olarak Sacs veya BOGE (Zaten ikiside aynı fabrik. Çıkışlı) BILSTEIN diye bir marka var onu da met ediyorlar. Ama interntte araştırmalarımda bizim arablara göre olanlardan bulamadım.. Sizce hangi marka ve fiyatlar hangi aralıklarda olmalı?

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 30 Mayıs 2011, 18:53:45 »
orjinal yay kullanıcaksan moreo takablirsin fiyatlı en uygunudur hasan. bogeleri 350 tl ye aldım monreo 300 e alablirsin diye düşünüyorum.

:saygılar

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 31 Mayıs 2011, 13:11:19 »
Perşembe günü arkaları değiştiricem ilk etapta ::) Parasal olarak yüklenmeyelim şimdi :melek: Sacs marka gazlı amortisör taktırıyorum nasipse..Takozlar da değişecek. Önleri de 1-2 ay sonra yine aynı marka gazlı alıyorum inş.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Haziran 2011, 18:11:38 »
amortisorler yanlış gelmiş:( poloya göre

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 04 Haziran 2011, 14:12:29 »
Ben de istanbuluma gelmişken bostancı sanayide önleri bilistein gazlı arkaları boge yağlı aldım taktırdım oh be dünya varmış..

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #25 : 04 Haziran 2011, 15:02:02 »
hadi güle güle bin  ;)
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 04 Haziran 2011, 17:57:26 »
Ben de istanbuluma gelmişken bostancı sanayide önleri bilistein gazlı arkaları boge yağlı aldım taktırdım oh be dünya varmış..

:tamamdir güle güle kullan hasan. gazlı yağlı seçimini senmi yaptın ?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Haziran 2011, 15:29:57 »
sağolun arkadaşlar. tayfun abi gazlı bulamadığım için yağlı taktırdım arkaları.. taktırdıktan sonrada sen aklıma geldin "tayfun abimin dediği oldu" dedim içimden:) 

herkez amortisörlerini değiştirsin manyak bişey oluyo:)