Gönderen Konu: YAĞ KAÇAĞI  (Okunma sayısı 5862 defa)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
YAĞ KAÇAĞI
« : 30 Eylül 2010, 13:59:18 »
Arkadaşlar. Benim arabamın krank keçesinden yağ kaçırıyor. arabanın altına temiz bir fayasn buldum koydum. bir gecede sadece 1 damla kadar yağ akıttığını tespit ettim.. Motor çalışır durumda ne alemde bilmiyorum. devamlı yağ çubuğunu kontrol ediyorum öyle gözle görülür bir azalma da  1000 km'de 1 işte. Ama görüntüsü ve sıkışık trafikte içeri gelen yanık yağ kokusu canımı sıkmaya başladı. Bunun çözümü nedir? kaça mal olur acaba? teşekkürler. (araç otomatik vites)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı stalkerr

• Profili Görüntüle
Ynt: YAĞ KAÇAĞI
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2010, 22:20:43 »
arkadaşım motor ve yağın ısındıkça o sızıntı artıyordur bence yağını sıksık kontrol et...
22 Mayıs Pazar - İzmir buluşuyor...

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Aralık 2010, 23:58:58 »
Krank keçesinden kaçırsa dahi içeri koku gelmemesi gerekir.Kranktran filitreye dönen boruyu kontrol et istersen hasan ordan sıkıştırınca yağ buharı koku yapabilir....
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2010, 09:58:05 »
Koku ve kaçak işini hallettim buraya yazmayı unutmuşum. İçeri gelen koku, ısnııp buharlaşan antifirizin kokusuymuş (çerez gibi kokuyor bu arada). Radyatörden gelen antifirizin motor bloğuna girdiği yerde bulunan plastik bir parça var o çatlamış onu değiştirdim (50 TL). Birde üst kapak contası değişti (15TL)yağ kaçağıda antifiriz kokusuda kalmadı çok şükür. 3 LT antifreezz (25Tl) + İşçilik 40 TL. Toplamda işçilik süresi 1.5 saatte yakın sürdü.. Sökülüp takılması esnasında arabamın hep başında kaldım izledim.. Aslında kendim bile yapabilirmişim diye düşünüyorum.
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2010, 11:47:58 »
Hadi geçmiş olsun hasan.Araç gereç olsun ben aracı komple söker takarım :D

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Aralık 2010, 12:04:22 »
Hadi geçmiş olsun hasan.Araç gereç olsun ben aracı komple söker takarım :D
Ona şüphe yok:)

Bknz: MK3 Kalorifer düğmelerine aydınlatma yapımı (RESİMLİ)

Çevrimdışı ufkks

• einen einzigen Wunsch, Golf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Aralık 2010, 14:10:24 »
 ;D

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Aralık 2010, 14:17:19 »
Valla şöle ufak bi dükkan bulsam düz ayak sokak arasında ücra bir yerde 200 lira aylık kirayla filan tutayım. Hem kendi malzemelerimi arabamı koyarım hemde ufaktan tamir işleri için kullansam yağ değişimi vs. için bi kriko bi kaç sehpa alsam.Eş dost arkadaşta boş zamanlarında gelse böyle ufak tefek amortisör dü yağ değişimiydi vs. ufak tefek işlerini görse fena olmaz dimi :D

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Aralık 2010, 14:29:08 »
Valla şöle ufak bi dükkan bulsam düz ayak sokak arasında ücra bir yerde 200 lira aylık kirayla filan tutayım. Hem kendi malzemelerimi arabamı koyarım hemde ufaktan tamir işleri için kullansam yağ değişimi vs. için bi kriko bi kaç sehpa alsam.Eş dost arkadaşta boş zamanlarında gelse böyle ufak tefek amortisör dü yağ değişimiydi vs. ufak tefek işlerini görse fena olmaz dimi :D

olmaz:D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2010, 14:58:33 »
çaktırmadan destekleriz  :)
golf 4 1,8 Highline

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Aralık 2010, 15:13:36 »
kendi evime yakın bir yerde bulsam hiç düşünmeden tutacam :D