Gönderen Konu: şook oldum yakıtıgı yakıta bak anormal olan benmi araçmı :)  (Okunma sayısı 17190 defa)

Çevrimdışı ufkks

• einen einzigen Wunsch, Golf
    • Profili Görüntüle
Ynt: şook oldum yakıtıgı yakıta bak anormal olan benmi araçmı :)
« Yanıtla #42 : 22 Şubat 2011, 13:01:52 »
ben hep opetten alıyorum kıyıyorum paraya 2.15 den alıyoruz  pıyasada 1.65 den gaz satan bıle var mesela ama guvenemıyorumkı arabamın  saglıgı ıcın  opet dıyordum oda yalan olcak sankı... banada servisindeki çocuk gazındaki oranları ab standarlarında dedi....gazın ıcıne ne koysan yakar abı dedı ama tavsıyem aygaz yada mogaz dedı bende hep buradan alıyorum...ama yorumlara bakıyorum herkesın degerlerı hemen hemen ıyı ....shelı övende var anlamadım bu işten su gazında üç kagıdını buldular ya helal olsun olaya bak ya

Çevrimdışı ufkks

• einen einzigen Wunsch, Golf
    • Profili Görüntüle
Ynt: şook oldum yakıtıgı yakıta bak anormal olan benmi araçmı :)
« Yanıtla #43 : 22 Şubat 2011, 13:05:22 »
nicolaiso  nelere dıkkat etmelıyız pekı en onemlı detaylar nedır yalnız bır yanlısın olmasın 15 lıtre gazla bu kadar yol ve bır okadarda köklemişssin ayrıca 2.0 motor.....Vallaha bu degerlerı ben yakabılsem arabaya evde yenı oda acarım :tamamdir

Çevrimdışı nicolaiso

• Profili Görüntüle
nicolaiso  nelere dıkkat etmelıyız pekı en onemlı detaylar nedır yalnız bır yanlısın olmasın 15 lıtre gazla bu kadar yol ve bır okadarda köklemişssin ayrıca 2.0 motor.....Vallaha bu degerlerı ben yakabılsem arabaya evde yenı oda acarım :tamamdir

ufuk ben her gaz aldıgımda dikkat ederim km e.. yha benim aracta bişeler var yha da başkalarının araclarında gazladıkca cok az yakıyo anlamıs deilim bu konuyu bende :D ustama soruyorum onunda açıklaması şöyle... araca bu kadar masraf yaparsan az yakar tabi diyo saat gibi çalışıyo ve nerdeyse butun parçalarını sıfırladım ve şu da var genelde hep aynı yerden gaz alıyorum ben bundanda kaynaklanabilir.... bende VW T5 130 2500  transporter da var ondada biz mazot u hep fulleriz hep shell den alıyoduk ful depo ile 750 km gidiyoduk ama o aldıgımız shell kapandı şimdi opetten alıyoz 650 km yi geçmiyo yeni istasyon arıyom mazot alacak.. istasyonlardanda fark ediyo ... karısık bi durum :)

Çevrimdışı 07_VE_313

• Profili Görüntüle
Valla şuanda ankaradayım , Antalyadan geldim , Tüpü bitikti benzinde biniyordum yolla bismillah dedim kepez üstünden 73.tl ye fulledim tamıtamına 396 km sonra komple bitti. aracım 1.6   tüp brc.

Çevrimdışı canmert

• GOLF GT MK3
    • Profili Görüntüle
benimde 1.6 GT mk3 üm var aracı benzin de kullanıyorum hiç gaz takılmadı aracım yabancı zaten yurt dışından istanbul şehir içi benzini 12-14 arası yakıyo .

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
benimde 1.6 GT mk3 üm var aracı benzin de kullanıyorum hiç gaz takılmadı aracım yabancı zaten yurt dışından istanbul şehir içi benzini 12-14 arası yakıyo .

12-14 derken; litre olarakmı kastettin?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ali53

• Profili Görüntüle
bende mk3 var 92 mod.1,8 lpg lı aracım malesef cok yakıyuo ortalama sehır ıcınde 45 kurus yakıyo suan beyın arızalı dedıler degıstım sadece 5 kurus far ettı (50 kurustan 45 dustu ) bunun baska bı sebebı olması lazım bılen varmı arkadaslar ...

Çevrimdışı satarfaction

• Profili Görüntüle
tek nokta enjeksiyonlular blos taksın hem araba benzinde gibi gider hemde yakıt min seviyede olur

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
dostum blos dediğin ney anlamadım benimkide 1,8 yakıyo yani :)

Çevrimdışı satarfaction

• Profili Görüntüle
blos 2000 öncesinde enjeksiyonlu arabalarda kullanılan bir aparat.amerikadaki impco lpg karbüratörleri gibi..kendisi orijinal brc nin malıdır..boğaz kelebeğinin önüne takılır üstüne lpg borusu girer motorun çektiği vakuma göre lpg yi ayarlayıp motora gönderen bir mekanik aparat.normal mikserler gibi hava girişini kısıtlaması söz konusu değil benzindeki gibi havayı rahat çeker motor içine ve performans kaybı sıfıra yakındır benzine göre..bir iki video gösteriyim

http://www.youtube.com/watch?v=qi_fQ0CVKSA    burdaki mk3 gti stok ve blos var

http://www.youtube.com/watch?v=5BEa2e9cyhk  çekilen havaya göre gördüğün gibi kelebek açılıp kapanıyor .hiç bir şekilde kısıtlama yok normal mixerler gibi..normal mixer alt devirde iyi hoştur ama hava girişini kısdığı için üst devirlerde daha fazla hava istiyecek ama çekemiycek bunda öle bişey yok
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2013, 20:15:40 Gönderen: satarfaction »

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
kışın yakıtı düşürmek kolay değil..  :)
yeni yine yeniden..!! 8)