Gönderen Konu: şook oldum yakıtıgı yakıta bak anormal olan benmi araçmı :)  (Okunma sayısı 17192 defa)

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
Ynt: şook oldum yakıtıgı yakıta bak anormal olan benmi araçmı :)
« Yanıtla #28 : 16 Şubat 2011, 17:24:46 »
ben 20 tl lik gaz ile 80 km yapıyorum sehir içi gazın fiyatı 2.09  tüpü yeni taktırmadım aldıgımdada vardı sadece aldıgımda atiker olan beyni lavato ile degiştirdim inş ikimizde haklıyızdır  ;D araclarımıza bişey olmas  ;) :tamamdir

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 16 Şubat 2011, 17:54:04 »
yetkili bir ağızdandır bu mesaj

Alıntı
bizim karakaşımıza karagözümüze dayamıyolar o katkıları...amaç hacimsel olarak şişkinlik verip daha az lpg yi vatandaşa dayamak o kadar... içine ne koyarlarsa koysunlar lpg hiçbir katkıyı motora kadar taşıyamaz, filtrelerde birikim olur...alenen isim veriyorum; AYGAZ yüzünden depodan çıkıpo regülatöre giden o alttaki lpg borusunun tıkandığına şahidimdir...

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 16 Şubat 2011, 18:08:08 »
evet yorumları okudum cok sasırdım benim ustamda aygazdan baska yeden almamaya calıs demişti peki tavsiye ettiniz istasyonlar varmı

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 16 Şubat 2011, 18:10:54 »
taksicilerin kullandığı shellgas istasyonlarına git abi ama sabah yada akşam alma öğle saatlerine denk getir :D

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 16 Şubat 2011, 18:18:50 »
sabah veya aksam niye almıyım

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #34 : 16 Şubat 2011, 23:07:30 »
taksicilerin kullandığı shellgas istasyonlarına git abi ama sabah yada akşam alma öğle saatlerine denk getir :D

taksicilerin aldığı istasyonlara gitmek daha mantıklı...   :tamamdir
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #35 : 16 Şubat 2011, 23:19:21 »
İpragaz-pogaz-shell-milangaz   - yani psikolojikmi bilmiyorumama istasyonlarla ilgili yorum yapmak istiyorum AYGAZ işin tamamen Artisliğinde Hiçbir zaman memnun kalmadım ve artık almıyorumda oradan. İpragazdan bir kere bile şikayet etmedim çekişi ve yaptığı km genelde iyi shell de aynı.. Ama karbüratörlü araçalrda özellikle milangaz ve pogaz mükemmel ötesi... tabii bunlar 3 kağıtçı istasyonlara göre değişiklik gösterir; pompa ayarları oynanmış istasyon tabiki sizi aldatacaktır. LPG'yi sıcak havada veya soğuk havada doldurttmanın pek bir farkı olmadığını gördüm bu sadece benzin gibi yakıtlarda işe yarıyor..

Aslında herşeyden önce memlekette petrol ürünleri çok pahalı:) Ben eski arabama LPG'yi 20-25 TL'lere dolduruyordum kafam rahat geziyordum aradan 5-6 sene geçti ama şimdi LPG'nin gidişatı pek iç açıcı değil:(
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 17 Şubat 2011, 02:26:47 »
konu biraz amacından sapmış gibime geldi,mesele arkadaşın yakıt tüketiminde yaşadığı sorundu. Lpg ile ilgili pek çok konu zaten sitemizde mevcut,dileyen yeni konu açıp LPG sistemlerini ve gaz firmalarını orada tartışabilir. Konunun özüne gelince,arkadaşım aracın gerçekten fazla yakıyor. 15 LT gaz ile 100km gittim desen anlardım,bu şartlarda (tek nokta enjeksiyon otomatik vites 1.8 motor soğuk hava) normaldir ama 5 litrelik bir fark var ki arada bu fark ufak tefek şeylerden kaynaklanmasa gerek. bobinlerini ve pistonlarını kontrol ettir. ateşlemede bir hata varsa silindir çalışmayı keser bu gibi durumlarda ateşleme yapılmadığı için enjektörler sürekli olarak maximum düzeyde işer,aklıma gelen ilk ihtimal bu. ama bence bundan önce aracını benzinde ölçmen. Depodaki benzinin bitince 20 tl'lik benzin al bitene kadar sadece benzinde kullan. Bu aşırı yakıt sorunu benzinde de devam ediyorsa az önce bahsettiğim gibi silindirlerini ölçtür 4'üde çalışıyormu ona baktır. Yok eğer benzinde aynı sorunu yaşamıyorsan zaten sorunun kaynağı LPG demektir ona da ne yapılacağını LPG'ciler bilir 

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 17 Şubat 2011, 11:02:14 »
dediginiz sorunları dün bende yasadım araba gaz yememeye basladı teklrme yaptı ve yolda calısır vaziyette  stop etti bu demek oluyorki artık opetten gaz almayacagım bilgilendirdiniz için cok tesekkür ederim

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 17 Şubat 2011, 11:59:51 »
dediginiz sorunları dün bende yasadım araba gaz yememeye basladı teklrme yaptı ve yolda calısır vaziyette  stop etti bu demek oluyorki artık opetten gaz almayacagım bilgilendirdiniz için cok tesekkür ederim

Mustafa gazı değiştir başka yerden al yine aynı sorunu yaşarsan bobinlerini kontrol ettir. Opet'i herkes kötülüyor ama şahsım adına konuşmam gerekirse şehir dışına çıktığımda Opet'ten başka yerden gaz almıyorum.

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 17 Şubat 2011, 12:03:33 »
Mustafa gazı değiştir başka yerden al yine aynı sorunu yaşarsan bobinlerini kontrol ettir. Opet'i herkes kötülüyor ama şahsım adına konuşmam gerekirse şehir dışına çıktığımda Opet'ten başka yerden gaz almıyorum.
bide öyle deniycem bakalım abi sehir içinde nerden alıyosun gazı

Çevrimdışı nicolaiso

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 17 Şubat 2011, 17:37:34 »
opet shel hepsi birbirinden farklı çalışıyo bi opet istasyonunda aygazda satılıyo bizimgaz da satılıyo o yüzden opet shel diye kıyaslamak yanlıs aldıgın istasyonu kıyasla ne şekilde gaz kullanıyolar ne yapıuyolar gerekirse şikayet et ben de opet ten alıyom aygaz kullanıyorum  dün akşam 30 TL lik gaz aldım aracım 2,0 mk3 gti gazım cok az vardı şamandıramın sesi geliyodu lıkır lıkır pendilkten 160 200 arası hızla 4 levent e gittim  dönerken gündüz oldugu için 90 120 arası geldim ve hala sarı ışık yanıyo yaptıgım km 110 km beni en az 30 40 km daha götürür.... ama bu birazda aracın bakımıyla alakalı sanıyorum... her türlü ayarını titizlikle yaptırıyom bu konularda çok kıl birisiyim :) benden sana tavsiye ilk önce aracını ustana götür iyice kontrol etsin aracını ....

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 18 Şubat 2011, 14:49:51 »
bide öyle deniycem bakalım abi sehir içinde nerden alıyosun gazı

Ostim'den Macunköy'e inerken sağ tarafta PetLine benzin istasyonu var,Milangaz satıyor zaten sabah saatlerinde gidersen hemen anlarsın,sürekli bir sıra var. LPG 1.91 ve çok kaliteli (Allah nazardan esirgesin :) ) Gittiğimde depoyu dolduruyorum zaten 10 gün uğaramıyorum bir daha :)