Gönderen Konu: şook oldum yakıtıgı yakıta bak anormal olan benmi araçmı :)  (Okunma sayısı 17187 defa)

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
Ynt: şook oldum yakıtıgı yakıta bak anormal olan benmi araçmı :)
« Yanıtla #14 : 14 Şubat 2011, 15:36:45 »
benim sorunum beyindi aldıgım ilk gün dayım dedi zaten atiker cok yakar bi beyin denk gelirse beyni degiştirelim dedi oda denk gelmiş taktık sorun kalmadı bence beyiden baska bişey degil digerleri olsa bukadar fazla gene yakmaması lazım ya gaz kacırıyor yada beyin iyi bi gaz ustası işini bilir beynide dedigim gibi omevela al digerleri ile arasında 15 20 tl oynamıyor bile hem cok saglam hemde digerlerinden az yakar

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #15 : 14 Şubat 2011, 15:50:04 »
20 litre gaz ile 100km yol gıtmesı normalmı en az 150 km yol yapması lazım degılmı bu sehır ıcı olayını bırkere daha aynı yerde yasadım aynı yaktı sorun baska bıyerde ama cozemedım

Patdon 20 lt'reyi 20 TL diye okumuşumm.. tabiki değerler normal değil bence icabına bakmalısın.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ufkks

• einen einzigen Wunsch, Golf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Şubat 2011, 16:04:42 »
pekı bu cekısle ılgılı onerınız nedır ?

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Şubat 2011, 00:59:22 »
50 TL ile konya içi merkezden ankaraya havalimanına variyorum ankara toplam gidiş geliş 700 km toplamda yaktıgı yakıt 115 TL. çok ideal bence...

konyadan istanbula 150 yada 170 Tl ye gidiyorum gazda.

gaz markam lavato..
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #18 : 15 Şubat 2011, 11:36:05 »
 opetten gaz almamanızı öneririm..  bp yada shell tercih edin arkadaşlar...  bir çok usta bana opetten alma nerden alırsan al dedi...  ayrıca litre bazında ölçüm yapmak çok doğru değil.. benim tankım 35 litre.. milangaza girdim bir baktım 55 litre gaz basmışlar..  :o  sonra bir bakıyorsunuz daha 90 km olmamış tek ışık yanıyor..  benim aracımda fazla yakıyor beyin değiştirmek sorunu çözermi bilemiyorum.. 
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Şubat 2011, 12:20:32 »
opetten gaz almamanızı öneririm..  bp yada shell tercih edin arkadaşlar...  bir çok usta bana opetten alma nerden alırsan al dedi...  ayrıca litre bazında ölçüm yapmak çok doğru değil.. benim tankım 35 litre.. milangaza girdim bir baktım 55 litre gaz basmışlar..  :o  sonra bir bakıyorsunuz daha 90 km olmamış tek ışık yanıyor..  benim aracımda fazla yakıyor beyin değiştirmek sorunu çözermi bilemiyorum.. 

evet özellikle Maltepe -Yetmişevler opetten sakın alma:) Anadolu yakasında en güzel LPG Kozyatağı optimum AVM'nin önündeki Shellde haberin olsun..
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı stalkerr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 15 Şubat 2011, 22:07:15 »
arkadaşlar aracıma tüp takıtırdığımdan buyana yani 2 senedir sürekli shellden ve çok çok büyük bir aksilik olmazsa aynı istasyondan gaz alıyorum aracım şuanda daha yeni hesapladım 263 kuruş yakıyor kilometre başı yani 50tl gaz ile 190 km gittim.....
aracım golf 3 gti 16valf 2000 motor...
senin yakıtta çok büyük anormallik var....tüpümün markası atiker
22 Mayıs Pazar - İzmir buluşuyor...

Çevrimdışı stalkerr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Şubat 2011, 22:08:34 »
50 TL ile konya içi merkezden ankaraya havalimanına variyorum ankara toplam gidiş geliş 700 km toplamda yaktıgı yakıt 115 TL. çok ideal bence...

konyadan istanbula 150 yada 170 Tl ye gidiyorum gazda.

gaz markam lavato..

700 km yolu 115tl ile çok iyi oran....
22 Mayıs Pazar - İzmir buluşuyor...

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Şubat 2011, 22:20:37 »
50 TL ile konya içi merkezden ankaraya havalimanına variyorum ankara toplam gidiş geliş 700 km toplamda yaktıgı yakıt 115 TL. çok ideal bence...konyadan istanbula 150 yada 170 Tl ye gidiyorum gazda.
gaz markam lavato..

ben su ana sehir içi 24 lt gaz ile 200 km yapıyorum ve benim mesafe cok kısa iş yerine geldigimde motor yeni ısındım ısınacam diyor yani k.m 25 kr yakıyor ama beyni taktırdıkdan sonra 2ci bi ayara gitmem lazımdı 3 4 depodan sonra daha gitmedim nasipse yarın gitcem ondan sonra biraz daha düşer diye düşünüyorum mesela formda baki abi var aynı aractan onun arac 22 kr yakıyo bide otomatik manuele göre biraz daah cok yakıyo
sen yeni beyin alcaksan amevela diye bi marka var ondan al benim beyin düşeşe  geldigi için ben lavato aldım ki lavatoda kötü bi marka deil ama omevela 10 numara

benim LPG'nin markasıda lavato son zamlardan sonra 22 kuruş yakıyor gayet memnunum ancak beterin beteri vardır tesadüfen bugün arkadaşımın Ford Mondeosu var 98 model 2.0 motor km'de 65 kuruş yakıyormuş benzin de bu rakam LPG'de35 kuruşa iniyormuş onunda otomatik vites düz vitesle arasında 10-15 hatta 20 kuruş fark eden arkadaşları var dedi şaşırdım o nedenle size tavsiyem zorunlu değilseniz otm. vites tercih etmeyin derim bi de aracın az yakar çok yakar bilemem ama yokuşda falan bayılıyosa motoru sağlam bi elden geçmesi gerekebilir gibi geldi  ???umalım da hafif bişiy çıksın
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2011, 22:25:41 Gönderen: baki çelik »

Çevrimdışı 61GOLF3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Şubat 2011, 22:31:58 »
1 aydır aracımla uzun yola gıtmemıstım hafata sonu sakaryadan eskısehıre gııtım bılen bılır geyveye gelmeden opet aygazdan depoyu fulledım tam 35 lıtreye ...neyse eskısehıre geldım tekrar gaz aldım tek ısık oldu bırdaha fulledım 23 lıtre  yakmısım 171 km yaktıgı lpg 23 lıtre cok degılmı ya ve uzun yol 90 gecmedıgım halde  23lt * 171km      393 yakıyor  aracım 1.8teknokta enjeksıyon otomatık bu rakam benı resmen sok ettı bune ya ben 250 falan dıye yakıyor bılıyordum sorun nedır bu araclar hep boylemıdır anlamadım....ve bakımları yapılmıs bır arac gaz ayarı fıltreler lastık bıle sıfır :) ayrıca sehır ıcınde bır sok daha yasadım 20lt gaz ıle 100 yol gıdebıldım nasıl ama...
20 TL ILE 100 YAPIYOSAN OPTE ANLINA VUR KARDESIM YA:) BEN 20 TL ILE SEHIR ICINDE 60 70 ZORLA YAPIYORUM
I ♥ German Style

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 15 Şubat 2011, 22:36:39 »
unutmayalım kı buyuk motor uzun yolda çok az yakar.
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 16 Şubat 2011, 09:51:36 »
20 TL ILE 100 YAPIYOSAN OPTE ANLINA VUR KARDESIM YA:) BEN 20 TL ILE SEHIR ICINDE 60 70 ZORLA YAPIYORUM

20 litre demiş arkadaş..

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 16 Şubat 2011, 13:25:07 »
bence yanılıyosun kardes ben sürekli opetten alıyorum mecbur kalmadıkca baska hiç bi istasyondan almyorum  gerek arabanın cekişi gerek yakıt olsun cok memnunum ve hatta gazın orda pahalı olmasına ragmen diger istasyonlara nazaran daha az yakıyor

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #27 : 16 Şubat 2011, 15:11:16 »
bence yanılıyosun kardes ben sürekli opetten alıyorum mecbur kalmadıkca baska hiç bi istasyondan almyorum  gerek arabanın cekişi gerek yakıt olsun cok memnunum ve hatta gazın orda pahalı olmasına ragmen diger istasyonlara nazaran daha az yakıyor

mustafa, doğru söylüyor olabilirsin.. benim aracım 1,6 aft.. senin aracın 1.8 abs.. yakışında ve çekişinde tabiki fark olacak.. sen aracına lpgyi yeni taktın sanırım inş. bir sorun çıkmaz ama çıkarsada bilki opetten..  :) ayrıca işyerim ümraniye oto san. içinde ve iki tane sağlam tanıdığım mk3'ü olan usta var bana dedikleri.. bu araca opetten gaz alma.. 3bin devri geçmeden vites atmama rağmen  20 liralık gazla 40 km gittiğimi biliyorum..  şuan sadece shell ve bp den alıyorum ve normal değerlere dönmek üzereyim.. motora carbon clean yapacağım ve daha tatminkar olacak..   ama ben asla opetten gaz almam..
yeni yine yeniden..!! 8)