Gönderen Konu: şook oldum yakıtıgı yakıta bak anormal olan benmi araçmı :)  (Okunma sayısı 17174 defa)

Çevrimdışı ufkks

• einen einzigen Wunsch, Golf
    • Profili Görüntüle
1 aydır aracımla uzun yola gıtmemıstım hafata sonu sakaryadan eskısehıre gııtım bılen bılır geyveye gelmeden opet aygazdan depoyu fulledım tam 35 lıtreye ...neyse eskısehıre geldım tekrar gaz aldım tek ısık oldu bırdaha fulledım 23 lıtre  yakmısım 171 km yaktıgı lpg 23 lıtre cok degılmı ya ve uzun yol 90 gecmedıgım halde  23lt * 171km      393 yakıyor  aracım 1.8teknokta enjeksıyon otomatık bu rakam benı resmen sok ettı bune ya ben 250 falan dıye yakıyor bılıyordum sorun nedır bu araclar hep boylemıdır anlamadım....ve bakımları yapılmıs bır arac gaz ayarı fıltreler lastık bıle sıfır :) ayrıca sehır ıcınde bır sok daha yasadım 20lt gaz ıle 100 yol gıdebıldım nasıl ama...

Çevrimdışı ufkks

• Profili Görüntüle
vallaha arkadaşlar golf 4 almaya karar verdım bu aracı satıcam bu gaz olayı tam sıkıntı ya acaba benzinde ne yakıyor onu bilmiyorum....bujılerımı degıstırsem yada kablolarını lpg beynıne bugun baktırdım bıseyı yokmus ...çekişide o kadar muhtesem degıl yanı 90 gıderken bayırda bayılıyor gazı kokleyınce motor ayrı bır boyuta gecıyor yınede 80-90 cıvarı rampayı arac cıkmıyor pıstonmu calısmıyor sılındırlerımı olctursem anlamadım bılgısı olan cevap yazarsa sevınırım

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Şehir içinde 20 Tl'ye 100 Km gidiyor demişsin. Bu gayet normal bir yakıt bence. uzun yoldaki hesaplarını LPG'de depon tam boşalınca yap. Her istasyonun pompa barları birbirini tutmuyor.. Kimisi senin deponu 35 ltye fullerken kimisi 25 ltrede kalıyor. sağlıklı hesap yapabilmen için aynı istasyonlardan al yakıtını.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ufkks

• Profili Görüntüle
20 litre gaz ile 100km yol gıtmesı normalmı en az 150 km yol yapması lazım degılmı bu sehır ıcı olayını bırkere daha aynı yerde yasadım aynı yaktı sorun baska bıyerde ama cozemedım

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
kardesim aynı sorun bendede vardı kafayı yiycektim suan baya bi cözüldü aam gene cok geliyor bana
lpg beyninin markası ne ? ona göre bi cözüm söylüycem

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
aracı cihaza bağlatıp ayar yaptınızmı birde tek nokta enjeksiyon sisteminde lpg montajı için mikser kullanılıyor
veya lpg yi direk bağlıyorlar o zamanda hem bayılıyor hemde çok yakıyor o yüzden hiçbirşeyi değiştirmeden
elbirliğe gitmeni tavsiye ederim :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı ufkks

• Profili Görüntüle
abdullah bı ara benım arac gaz yemıyordu anlatmıstım hatırlıyormusun o zaman  elbırlıge gıttım adam beynı gıtmıs dedı beynı pahalı dedı onu degıstırcegımıze komple degıselım dedı daha karlı olur falan filan   neyse yarın gel dedı neyse eve gıttım iyice kıllandım o işten o gun acıl ıstanbula gıtmem gerektı istanbula gıtmısken  bıraderle beraber ıstanbul da sanaayıye gıttık  adama anlattım durumu yok dedı bunun beynı saglam neyse 1 yere daha gosterdım bısey yok dedı sakaryaya geldım marmara otogaza  oda bısey yok dedı....onun ıcın elbırlıkmı Allah korusun...bu arada lpg voltran arkadsım

Çevrimdışı ufkks

• Profili Görüntüle
bu arada mustafa sen ne yaptın ? yakıtı dusurmek ıcın? ya acaba bu aracın pıston tekımı calısmıyor sılındırlerımı olctursem bu bayılma olayı ıcın yada bujılerı set seklındemı degıstırsem ?

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
sana bir teşhis koymuşlar diğerleride sistem çalışıyor bir şey yok demişler ama sistem 100 km de 20 lt lpg
tüketiyorsa voltran lpg kitinden bir şey beklememek lazım ama mekanik ve ya elektrikle ilgili herşeyi kontrol
etmekte fayda var :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı ufkks

• Profili Görüntüle
pekı bu aracın ıdeal ne yakması lazım bılen varmı sehır ıcı sehır dısı?

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
Ynt: şook oldum yakıtıgı yakıta bak anormal olan benmi araçmı :)
« Yanıtla #10 : 14 Şubat 2011, 15:00:49 »
kardesim ben aracı aldım hemen ustama götürdüm komple bi bakıma soktum ilk aldıgımda 40 kr yakıyodu arac alırken adam 15 kurus yakıyo diye bide yemin ett neyse bakıma soktum hava filtresini bujileri triger kayısını debriyaj baskı balatayı aks bilyalarını v.s hepsini degiştirdim arac 34 yakmaya basladı ustama söyledim (ustam öz dayım) beyin atikerdi benim etiker cok yakıyo dediler kime sorduysam hangi gazcı ya dediysem herkes aynı seyi söyledi beyni degiştirdim suan aracım 25 kr yakıyo ama sen yeni beyin alcaksan amevela diye bi marka var ondan al benim beyin düşeşe  geldigi için ben lavato aldım ki lavatoda kötü bi marka deil ama omevela 10 numara

bu arada beyin bozuk degil dediler dedin ya benimde beyin bozuk degildi ama cok yakıyodu eger yedek aracın veya baska bi arkadasın tüplü aracı varsa onu bi dene derim b.ihtimal sorun cözülcek

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Şubat 2011, 15:02:51 »
ideal yaza göre söylüyorum 17-18 kr şehir içi 15 kr şehirler arası yakması lazım hadi zam geldi desek en fazla yazın 20 kr şehir içi yakması lazım kış oldugunu varsay ve mesafenin kısa oldunu varsayarsak en fazla 24 kr yakması lazım

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Şubat 2011, 15:13:51 »
ben su ana sehir içi 24 lt gaz ile 200 km yapıyorum ve benim mesafe cok kısa iş yerine geldigimde motor yeni ısındım ısınacam diyor yani k.m 25 kr yakıyor ama beyni taktırdıkdan sonra 2ci bi ayara gitmem lazımdı 3 4 depodan sonra daha gitmedim nasipse yarın gitcem ondan sonra biraz daha düşer diye düşünüyorum mesela formda baki abi var aynı aractan onun arac 22 kr yakıyo bide otomatik manuele göre biraz daah cok yakıyo

Çevrimdışı ufkks

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Şubat 2011, 15:29:49 »
cok ıyıymıs ya 24 lt gaz ıle sehır ıcınde 200km super bıseymıs sehır dısını dusunemıyorum....otomatık ıle manuel arasında fark var bırde manuel kullanım ıle otomatık kullanım arasındada fark var ama otomatıgı dogru kullanırsan kalkıslarda yuklenmessen ve sureklı vıtesle oynamassan az yakar gercı benım arac ıcın su an farketmıyor :)yanı kısaca beynımı degıstırelım sımdı ?