Gönderen Konu: sol ön koltuk esneme sesi  (Okunma sayısı 3665 defa)

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
sol ön koltuk esneme sesi
« : 09 Kasım 2009, 08:04:17 »
Arkadaşlar aracım golf 3 biliyorsunuz sol ön yani kendi oturduğum koltuk fazla esneyince yolda giderken yukarı aşağı konumunda hafif esneme veya üzerine oturunca koltuk biraz içine gömüldüğünde vesaire hafif bir gıcırtı başladı zamanla ve şu anda eski bi kanepe koltuğa oturuyomuş gibi gacır gucur diye ses geliyor.Bunun bi çözümü vesaire var mı acaba yağlama vesaire gibi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.Herhangi bi kaportacıya vesaire danışmadım önce sizin fikirlerinizi alıyım istedim. :)   :tamamdir

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
Ynt: sol ön koltuk esneme sesi
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2009, 11:34:48 »
ah abi ahhh..bi çözüm bulursan o soruna mutlaka paylaş abi..rica ediyorumm

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2009, 17:19:39 »
Bende de son 1 aydır var. Tüm eklem yerlerine WD40 sıkmayı dene. Büyük ihtimal keser.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2009, 17:25:55 »
aynı sorun 1 aydır bende de var  :)

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2009, 14:47:27 »
Arkadaşlar bugün soruna tamamen çözüm getirmiş bulunuyorum.HHS 2000 dediğimiz sıkıldıktan çok kısa bir süre sonra donma özelliği gösteren yağ ile koltuğu en üst seviyesine alıp ön alt kısımdan başınızı eğdiğinizde gördüğünüz boru profil gibi enine uzanan eklemleri göreceksiniz bunlar koltuğun inip kalkma mekanizması oluyo HHS 2000 i basınçla püskürterek oralara doğru sıkıyosunuz ve genel olarak alt kısmı güzelce bi yağlıyorsunuz bu sırada koltuğu ara sıra yukarı-aşağı konumunda oynatın.Eğer raylarıda yağlarsanız çok daha mükemmel olur.Ses sorunu tamamen kökten çözüldü.İyi forumlar.  :)