Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Sigorta Tablası  (Okunma sayısı 52820 defa)

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: sıgorta tablası
« Yanıtla #14 : 12 Ekim 2011, 20:32:49 »
arkadaslar saolun suleyman kardesımın gonderdıgı bendede  vardı karısık dıye gondermedım bana neden lazım bende sıgortaların bazıları atıyo o yuzden dogrusuna gore yapıcam heralde atmaz eskı sahıbı kafasına gore ne bulduysa takmıs

Öyle olmaz tabi doğrularını takmak lazım.. ( o kadarınıda biliyoz :) )
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #15 : 12 Ekim 2011, 20:38:32 »
Hasan o olay aslında röle değil devreden dir genelde ama o arkadaşta röleden çıkmış garip.

Sağlam bir elektrik parçasını yenelemek mantıklı yanlız şuda var belli biryaşın üstündeki araçlarda komplike çalışan parçaları değiştirince bir başkası arıza verebilir. Mesela gösterge lambalarından birini değiştirsen diğerleri sönük kalır ;)

Kanki iyi niyetinden kesinlikle şüphem yokta; yani sen hep işi kötü tarafından düşünüyorsun. Felaket tellalı misali. ::) :)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #16 : 13 Ekim 2011, 00:10:45 »
Usta eski araçta bişey çalışıyo fazla kurcalamayacan :D Niyet iyi niyette uyarıyım dedim :d
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #17 : 02 Kasım 2011, 10:06:51 »
gecen gün arac sarjı taktıydım sigortanın birini attırmış. arabanın göstergeler calısmadı kumanda calısmadı sigortaya bakdm tek tek göz atttım cıkartıp yanmıs göremedm elekktirikciye götürdm durumu anllattım göstergeler kumanda falan calısmıyor dedm arac duracak gögüsü söküp bakacagız dedi dedim içimden bu ne diyor la arabayı verirmiyim eline :) bide sigortalara bakıyım dedi nerden bulduysa burda bitanesi atmıs dedi inslh budur sorn dedi yenisi takktı sorunu cözdü diycem şuku okadar ben bakdım göremedm bulamadım bu adam nerden buldu :d
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

« Yanıtla #18 : 02 Kasım 2011, 12:53:29 »
bende pompayı kısayım bıraz dıyodum araba calısırken anahtar vıda ıle musure deydı araba stop ettı baktım calısmıyo dedım bu mazot valfının sıgortası atmıstır sıgortalara bakarken attıgını gordum yenısını taktım artık. gece gece atraksıyon yasıyodum nerdeyse :)
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı yunus38

• mk3 1.9TD GTD
« Yanıtla #19 : 19 Ocak 2012, 22:13:51 »
gecen gün arac sarjı taktıydım sigortanın birini attırmış. arabanın göstergeler calısmadı kumanda calısmadı sigortaya bakdm tek tek göz atttım cıkartıp yanmıs göremedm elekktirikciye götürdm durumu anllattım göstergeler kumanda falan calısmıyor dedm arac duracak gögüsü söküp bakacagız dedi dedim içimden bu ne diyor la arabayı verirmiyim eline :) bide sigortalara bakıyım dedi nerden bulduysa burda bitanesi atmıs dedi inslh budur sorn dedi yenisi takktı sorunu cözdü diycem şuku okadar ben bakdım göremedm bulamadım bu adam nerden buldu :d
aynısı bendede oldu ama ben cakmaklık ordan sase yaptım ondan attı bende tek tek kontorol ettım ama buldum sigortayı
mk3 1.9TD GTD

« Yanıtla #20 : 22 Şubat 2012, 23:42:58 »
Buyrun arkadaşlar. Sigorta panelinin arkasındaki bağlantılar ve ön panelde sigorta ve röle yerleşimi..

arkadaslar sanırım benım aracta sıgorta kutusuyla ılgılı bı sıkıntı var. benım yazın korna takılı kalmaya baslamıstı arkadaslar roleyı soktugum halde korna calmaya devam edıyordu. forumdakı arkadaslar sıgorta kutusunun oksıtlenmesınden dolayı gıbı bısı demıslerdı. kornayı sıgorta panelınden ıptal ettırmıstım ben sonradan. sımdı bu semada kornanın rolesı 11 gozukuyor.

sımdıkı sıkıntım ıse kızdırma rolesı ıle ılgılı cunku kızdırma rolesı sureklı calısmaya basladı artık araba calısırkende kızdırma yapıyor araba. kontak acıkkende kapalıykende motor sıcakkende sogukkten kızdırma yapıyor. bunu nerden anladınız dersenız sıgorta panelınde tık dıye ses gelıyor rolente 100 devır artıyor.

sımdı bu kızdırma rolesı ıse 12 gozukuyor. acaba benım sıkıntı bu oksıtlenmeden dolayımı ? 11 e bulastı sımdı 12 ye mı geldı acaba.. ?

« Yanıtla #21 : 22 Şubat 2012, 23:45:02 »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-golf-3-sigorta-kutusu-48589033/detay

bu ılanda resmı var sıgorta panelının 53 kornanın rolesıydı kendım soktumdu yanındakıde kızdırma rolesı dıye gecıyo acaba ondada bu sıkıntımı var ?