Gönderen Konu: mk ııı motor stop sorunu  (Okunma sayısı 2873 defa)

Çevrimdışı yunus0652

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw golf mK III
mk ııı motor stop sorunu
« : 09 Nisan 2015, 22:01:46 »
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılmış olup 95 mk 3 europa kasa 75 bg bir golf sahibiyim aracımı aldığımda stop etme sıkıntım yoktu araç henüz 3 aylık ilk 2 ay sıkıntısız bindim benzinde ve gazda stop etme sorunu baş gösterdi normal yolda hafif yokuş aşağı gaz vermeden 2 viteste giderken devir saati 5 bine hızlı bir şekilde çıktı ve indi ışığa yaklaşıp durduğumda stop etti ve 7 8 marşta anca çalıştı yine bazen boşa atıp ışıklara durmaya yaklaşırken stop ediyor gaz benzin fark etmiyor zaten stop edeceği anlaşılıyor tam araç stop edecek devir saati otomatik yükseliyor aynı şeyi 2 3 kez yaptıktan sonra stop ediyor ustam olmadığı için arabamı kobay etmek istemiyorum kimi beyin diyor kimi akü kimi boğaz kelebeği değişecek diyor başına böyle bir durum gelen varsa sizden bilgi paylaşırsa sevinirim...

Çevrimdışı muhaacir

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1997 MkIII 1.6 CL Sport
Ynt: mk ııı motor stop sorunu
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2015, 18:41:18 »
Merhaba hoşgeldiniz. Usta falan değilim ama benzer bi sorunu hava filtresi değişimi ile çözmüştük. Ya da buna benzer basit bi durum olabilir, kolay gelsin...
Gaz ile uçabilirsin, ama frenle konamazsın.

Çevrimdışı kuchamuck

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 97 GOLF Mk3 Sport
Ynt: mk ııı motor stop sorunu
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2015, 22:38:26 »
Hava filtresi borusu ve etrafını güzelce kontrol ettir maf sensörü varsa motor bi yerden fazla hava alıyor karışımı orantılı yapamıyor demektir. birde bujilerini söktür baktır ıslanma varmı.   
My Hobby Mark 3- Dragon Green