Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Merhaba - Max. performans  (Okunma sayısı 6205 defa)

Merhaba - Max. performans
« : 18 Ağustos 2012, 14:06:34 »
Hepinize selamlar, aranızda yeniyim. Öncelikle böyle aktif kullanılan bir VW forumu bulduğum için memnun olduğumu ifade etmek isterim.  :)

Golflerin tadı bambaşka. Geçmişte Golf 2 - TD Rabbit ve Golf 4 - 1.9 TDI serilerini kullanmıştım. 8 ay kadar önce '97 model Golf 3 - 1.8 CL (oto. vites) sahibi oldum. Şimdi araç benzin-LPG.

Motor ve şanzıman sağlıklı çok şükür, LPG li bir araç için çok seri gidiyor. 0- 150 km arası araç performansı oldukça iyi ancak sonrasında maksimum hız konusunda istediğim performansı, yani bir GOLFten beklediğim verimi alamıyorum. Normalde Golf kedi gibi adamın altından kaçar. Bunda sanki aracı bir şey tutuyor. Sizce neden olabilir? Telefonumla çektiğim birkaç fotoğrafı aşağıda paylaşıyorum.

Herkese iyi bayramlar.

« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2012, 18:51:10 Gönderen: GOLFIII97 »
Das Auto.

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: Merhaba - Max. performans
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2012, 14:16:28 »
Araç temiz gözüküyor gerçekten. Maşallah.  1,8 mk3 motoru sağlamlık açısından laf yemez ama beygir fakiri olduğu aşikar. bu yüzden çok fazla hızlar beklemek yanlış olur. Şanzıman oranlarındaki kısalıkta son hızda etki edebilir. ve bunun gibi birçok neden..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2012, 22:55:00 »
aracın için ilk yaptırman gereken dyno testi. ve otomatik şanzıman kaçırma testidir. bunlara baktırdıkdan sonra tekrar yazarsız:) olmadı manuel şanzımana çeviririz:)) hasan abini dedigi gibi tek nokta enjeksiyon oldugu için performans konusunda sıkıntılı bir araç.. ma çözeriz hep beraber:)) 1.8 ler bu aralar sıkıntılı hepsinde bi rollanti problemi bi performsn düşükklügü mevcut:))
Exclusive Garage

« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2012, 11:40:47 »
Tavsiyeleriniz için sağolun bayramdan sonra bakacağım, dediğiniz gibi çözeriz inş :) Aracın her her açıdan en sağlıklı durumda olmasını isterim. Egzoz takımı ve başka bazı küçük parçaları yeniledim. Hem çekişte hem yakışta fark etti. Dediğim gibi araç seri ve dün gece araç yüklü olmasına rağmen bastıkça motor açıldı, devrini alınca durmuyor kerata. Yine de o max. hız olayını sonuna kadar zorlamak istiyorum. Bayramdan sonra usta çözer inş. İşin doğrusu ben biraz normalin üstünde performans bekliyorum galiba. Tekrar yazarım :) Hepinize kazasız belasız yollculuklar
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2012, 11:42:52 Gönderen: GOLFIII97 »
Das Auto.

« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2012, 14:39:04 »
hızlanmalarda 1-2. vitesleri manuel olarak attırırsanız ( 2. vites 110km görüyor cok rahat ) aracınız istediğiniz hıza ulaşacaktır umarım

« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2012, 15:24:50 »
hızlanmalarda 1-2. vitesleri manuel olarak attırırsanız ( 2. vites 110km görüyor cok rahat ) aracınız istediğiniz hıza ulaşacaktır umarım
biliyorum ondan değil maalesef :)
Das Auto.

« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2012, 18:34:31 »
2.0 GTI 16V al,hem daha az yakar hem de 1,5 kat daha iyi gidersin ;)

« Yanıtla #7 : 19 Ağustos 2012, 18:46:35 »
gecen sene 96 model golf 3 1,8 cl vardı bendede lpg fıyatları 2,27 tl iken şehir içi 0,210 krş yakıyordu şu anki aracım golf 2 1,8 aynı motor var üzerinde ama tam enjeksiyonlu buda şehir içi 0,190 krş yakıyor konu dağılmadan trıgıyer setınız orjınalmı bılıyormusunuz

« Yanıtla #8 : 19 Ağustos 2012, 19:20:52 »
üstad orjinal diye biliyorum ve sorunsuz çalışıyor. Araçtan motor sesi dışında hiçbir ses gelmez ufacık ters bir ses duysam hemen sanayiye gider tespit ettirmeden dönmem:) Şuan aracın gidişinde de hiçbir sıkıntı yok ancak dediğim gibi yüksek hızda daha rahat gitmesini istiyorum tamamen keyfiyetten. Tabi LPG olduğu için her şeyin bir sınırı var :) Söylediğiniz her şeye tekrar bakacağım fikirlerinizi önemsiyorum. Bakalım bayram sonrası ustanın eli pistonlara falan değsin ne çıkacak.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2012, 19:21:41 Gönderen: GOLFIII97 »
Das Auto.

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #9 : 19 Ağustos 2012, 19:45:41 »
2.0 GTI 16V al,hem daha az yakar hem de 1,5 kat daha iyi gidersin ;)

abi eminmisin :) gti'lar hatrı sayılır bi yakıt yakıyo 1.8'e göre :D ben ventonun yakıtından çok menmundum ama gti verilerine bakınca ürktüm biraz

« Yanıtla #10 : 20 Ağustos 2012, 12:13:42 »
bu sabah yenı aracımı denedım mk2 ama aynı motora sahıp 1,8 90 ps otomatık vıtes benımkısıde 160'a çok rahat ulasıyor 3000 devırden sonra araca cıldırıyor sankı ama 160 dan sonra aynı performans yok ama hız alıyor 195 i rahat görüm

« Yanıtla #11 : 21 Ağustos 2012, 10:42:54 »
Bence aracı benzinde denemelisin, benzinde hızlanması iyi ise lpgnin ayarı kısıktır, benimki de lpgde biraz ağır kalıyor, az yaktığı için çok fazla açmıyorum gazın ayarını ama benzinde fişek gibi gidiyor, çok hafif eğimli rampa aşağı yolda benzinde 210 bile gördüm. Ayrıca komputestte beygir ve tork değerlerine de baktırın belki bi düşüklük vardır.

« Yanıtla #12 : 21 Ağustos 2012, 11:14:56 »
abi eminmisin :) gti'lar hatrı sayılır bi yakıt yakıyo 1.8'e göre :D ben ventonun yakıtından çok menmundum ama gti verilerine bakınca ürktüm biraz

gti nin profesörü o :D az yakıyor diyorsa az yakıyordur ama araba var araba var :D

mesela hem şehir içi hem şehir dışı 1.6 golften az yakıyorum ben de
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2012, 11:15:47 Gönderen: boralp »

« Yanıtla #13 : 21 Ağustos 2012, 16:28:07 »

Uzun yol 6.5 Lt,şehir içi 8 Lt yakar normal kullanımda ABF :) Aslında 1.8 ile hemen hemen aynı,ama otomatik 1.8 motor olunca üzerine minimum +2 litre koyabilirsin :)