Gönderen Konu: merhaba arkadaşlar  (Okunma sayısı 2609 defa)

Çevrimdışı ozhan

• Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar
« : 16 Nisan 2011, 13:02:08 »
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım...
yakın zamanda golf mk3 aldım,çok keyifli bir araç özellikle motor sesi...
1-1.5 ay kadar aracın sıkıntılarını tespit ve onarımla geçti,şuan itibariyle durum şöyle...
golfüm 97 model benzinli sport,hiç lpg takılmadı.
depoyu ağzına kadar 95 oktan dolduruyorum,km sayacını sıfırlıyorum tam 100 km sonra benzinciye girmeye gayret ediyorum tekrar ağzına kadar doldurduğumda 9.3 veya 9.5 lt benzin alıyor,ş.içi kullanmda....bu oran orjinal broşüründeki ş.içi tüketim değerleri ile aynı ama benim düşünceme göre 97 senesinin yakıt kalitesi ile bugünün yakıt kalitesi farklı yanma,uçuculuk olarak... daha uzun menzil gitmeli.. sizlerin benzinle ölçümleriniz nasıl?
ikinci konu benim aracım 5200 devirde gaz kesiyor,yani son hızım 170 var yok,oysa forumlarda 200 km son süratleri okudum,sizlerin cut off devri kaç ??
sizler eski,deneyimli golf 3 kullanıcıları olarak bu konuda bana tespitlerinizi yazarsanız sevinirim...
birde club,sticker,etkinlik durumlarını çok merak ediyorum,henüz siteyi yeni yeni inceliyorum...
görüşmek dileğiyle...

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
Ynt: merhaba arkadaşlar
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2011, 13:45:44 »
Merhaba Özhan hoşgeldin  :tamamdir

Hız konusunda bende deneme yapmadım ama forumdaki diğer arkadaşlar lpgde 190 benzinde 210u gördüklerini söylüyorlar.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2011, 13:56:12 »
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım...
yakın zamanda golf mk3 aldım,çok keyifli bir araç özellikle motor sesi...
1-1.5 ay kadar aracın sıkıntılarını tespit ve onarımla geçti,şuan itibariyle durum şöyle...
golfüm 97 model benzinli sport,hiç lpg takılmadı.
depoyu ağzına kadar 95 oktan dolduruyorum,km sayacını sıfırlıyorum tam 100 km sonra benzinciye girmeye gayret ediyorum tekrar ağzına kadar doldurduğumda 9.3 veya 9.5 lt benzin alıyor,ş.içi kullanmda....bu oran orjinal broşüründeki ş.içi tüketim değerleri ile aynı ama benim düşünceme göre 97 senesinin yakıt kalitesi ile bugünün yakıt kalitesi farklı yanma,uçuculuk olarak... daha uzun menzil gitmeli.. sizlerin benzinle ölçümleriniz nasıl?
ikinci konu benim aracım 5200 devirde gaz kesiyor,yani son hızım 170 var yok,oysa forumlarda 200 km son süratleri okudum,sizlerin cut off devri kaç ??
sizler eski,deneyimli golf 3 kullanıcıları olarak bu konuda bana tespitlerinizi yazarsanız sevinirim...
birde club,sticker,etkinlik durumlarını çok merak ediyorum,henüz siteyi yeni yeni inceliyorum...
görüşmek dileğiyle...

Aramıza hoşgeldin kazasız sürüşler araban hayırlı olsun. Aracının 5200'lerde gaz kesmesi bu arabaların kronik bir sonu bence baktırmalısın boğaz kelebeği adaptasyonu vb. durumlar gerekebilir 170 son hızı değil bu arabanın ben 200 km'yi görüyorum.. Benzinin uçuculuğu kalitesi vb. gibi şeyleride hesaplarsan hiç işin içinden çıkamazsın aracın manulemi otomatikmi bilmiyorum ama eğer manuel ise vites aralaıklarını kısa tutmanı öneririm. otomatik ise yaktığı yakıt normall..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı SpeedyTR

• WeLoveToRide!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2011, 12:23:29 »
Hayırlı olsun, hoşgeldin aramıza. İnşallah kazasız belasız günlerde biner gönlünce kişiselleştirirsin aracını :) Sticker olayını bende merak ettim ya, özellikle önceki kırmızı rabbit olanı istiyorum ben  :D >:D

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2011, 13:53:53 »
sticker olayına el attım İzzet az kaldı azzz :)

Çevrimdışı SpeedyTR

• WeLoveToRide!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2011, 15:55:04 »
sticker olayına el attım İzzet az kaldı azzz :)
:sevgi: :sevgi: :sevgi: Saolasın Tayfun Abi  :tamamdir :tamamdir :tamamdir