Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kontağı Açtığımda " in 02 " Yaniyor. Sebebi Neler Olabilir?  (Okunma sayısı 5026 defa)

Selam Arkadaşlar.
MK3 ücmde son bir kaç gündür Kontağı Açtığımda " in 02 " Yaniyor. Sebebi Neler Olabilir?
Ek İşlemler Gerektiren Denetim Servisi Diye Kitapçığında Yazmış Ama Nelerden Olabilir Belli Değil.
Daha Önceleri Bu Gibi Durumlarla Karşılaşan Arkadaşlar Bilgi Verebilirmi?

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: Kontağı Açtığımda " in 02 " Yaniyor. Sebebi Neler Olabilir?
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2012, 10:07:25 »
Belli  km aralıklarında yanar örneğin 5000 km de "OEL" yazar. 10000 kmde "INO 1" yazar vs.. kısacası araba kendi servis aralığı hesaplar sen bunları yukarıda yazdığı gibi silebilirsin.. Sildikten sonra sayaç baştan sayar.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2012, 10:11:55 »
Belli  km aralıklarında yanar örneğin 5000 km de "OEL" yazar. 10000 kmde "INO 1" yazar vs.. kısacası araba kendi servis aralığı hesaplar sen bunları yukarıda yazdığı gibi silebilirsin.. Sildikten sonra sayaç baştan sayar.

Belirli kilometrelerde yanması sorun degil. Sıfırlanır sorun olmaz da. Değişmesi gereken parça varmı? yada Benzeri birşey?
Es gecip te sonradan daha büyük bir sorunla karşlaşmak istemiyorum. En ufak birşeyde yaptırıp kurtulmak istiyorum. ihmal edince
sorun daha büyük oluyor ilerde

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2012, 10:14:11 »
değişmesi gereken parçayı bizim arabalar anlayamaz. Dediğim gibi senin arabanın bakımını ve takibini kolaylaştırması için konulmuş bir uygulama. Takibi ve değiştirip değiştirmemek sana kalmış.. 5000 - 10.000 km yağ filitre değişimi, 50.000 buji ve kabloları 90.000 de tirger bakımı değişimi vs.
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2012, 10:59:28 »
değişmesi gereken parçayı bizim arabalar anlayamaz. Dediğim gibi senin arabanın bakımını ve takibini kolaylaştırması için konulmuş bir uygulama. Takibi ve değiştirip değiştirmemek sana kalmış.. 5000 - 10.000 km yağ filitre değişimi, 50.000 buji ve kabloları 90.000 de tirger bakımı değişimi vs.

Anladım çok sağol. Yağ ve filitreler yaklaşık 20 gün önce değişti. Triger 2 ay önce değişti. Bir bujileri degişmedim. Buji ve Kablo takımı nekadar dır? Tahminen?

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2012, 11:15:29 »
Anladım çok sağol. Yağ ve filitreler yaklaşık 20 gün önce değişti. Triger 2 ay önce değişti. Bir bujileri degişmedim. Buji ve Kablo takımı nekadar dır? Tahminen?

Buji ve kabloları para değilde bizim arabalrda onları değiştirmesi mesele :)

« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2012, 11:40:46 »
Buji ve kabloları para değilde bizim arabalrda onları değiştirmesi mesele :)

Neden? Ben arabayı alalı yaklaşık 7 ay oldu. ilk defa değiştiricem. Aslında en önemlisi bizim arabalar icin işinin ehli ve dürüst bir usta bulmak.Kayseride de bu özelliklerin ikisi bir arada bulmak imkansız. İşinin ehli usta yok dürüst usta hiç yok. Benim bilgidim kadarı ile. Belki vardır ama ben bilmiyorum.

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2012, 11:46:46 »
Emme manifoltu sökülüyor. Belki ben takıntılı biriyim ama manifolt sökülürken bir sürü kelepçe hortum kırılma ihtimali var.. Aklım çıkıyor manifolt sökülürken yani.. İyi usta değere değer katar, kötü usta değerinden çok şey kaybettirir.

« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2012, 12:11:00 »
Kesinlikle çok çok haklısın. Bundan önce reno araçım vardı. Ona bakan Bekir ustam vardı. Kulakları çınlasın. Cok iyi bir usta ve cok dürüsttü. Fırsat oldukça gitdiyorum yanına. Keşke bizim araçlarada baksa diyorum ama nafile.

« Yanıtla #9 : 28 Eylül 2012, 13:07:03 »
kayseride  vw    mk2 olsun mk3 olsun  özveri ile bakan  usta zor bulursun  ya kendi araciyin ustası olacaksin   ki ben öyle yapiyorum  yada servise gidiceksin onlarinda cok  bi özveri  gösteridigini söyleyemem 

« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2012, 13:40:07 »
kayseride  vw    mk2 olsun mk3 olsun  özveri ile bakan  usta zor bulursun  ya kendi araciyin ustası olacaksin   ki ben öyle yapiyorum  yada servise gidiceksin onlarinda cok  bi özveri  gösteridigini söyleyemem 

Servis te pek mi iyi ki. Şaçma sapan sıkıntılar çıkıyor. Ayrıca 1 tl lik iş Servis te 5 tl oluyor bir de başka sıkıntılarla araba eline geçiyor.
Liftte kaldırdıklarında kapıları lifte vurup eziyorlar ayrı bir dert. vs. yani ne desek boş Çorum VW servisi Ahlatçılar dı adı yanlış hatırlamıyorsam onlar çok iyi diye biliyorum ben. Kayseri ÖzSa sıkıntılı. Bir defasında bana verdikleri cevap Şu olmuştu 2000 model öncesi araçların yedek parçalarını getirmiyoruz Bende VW Türkiye ye mail atmıştım ve sonrasında parça getirmişlerdi.
Durum bu yani nerden bakarsan bak bazı şeyleri hak etmiyorlar.

« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2012, 14:48:28 »
hocam zaten ben servsileri  övmüyoruym onlarda  özveri göstemiyo  parca parasida  cabasi  bide sungur otoyu dene  derdim bizim vw araclari onlar yapiyo ama  parca  parasi olaarak ne kadar farkli aliyolar bilmiyorum servis gene sonucda   özel mesaj atmiştim  görmedin sanrim

« Yanıtla #12 : 28 Eylül 2012, 15:03:25 »
hocam zaten ben servsileri  övmüyoruym onlarda  özveri göstemiyo  parca parasida  cabasi  bide sungur otoyu dene  derdim bizim vw araclari onlar yapiyo ama  parca  parasi olaarak ne kadar farkli aliyolar bilmiyorum servis gene sonucda   özel mesaj atmiştim  görmedin sanrim

yok görmedim kusura bakma

« Yanıtla #13 : 28 Eylül 2012, 15:06:02 »
ö.degil hocam bende mk2 den mk3 e gecmeyi düsünüyorumda  nasil  menmunmusunuz  aractan  diye soracaktim