Gönderen Konu: KAZA  (Okunma sayısı 11441 defa)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
Ynt: KAZA
« Yanıtla #14 : 21 Nisan 2010, 09:40:38 »
Öncelikle geçmiş olsun.
aracınızın dışardan görünmesede arka tampon demiri, arka panelde,  havuz sacı hatta şaseye varacak kadar hasar olabilir. Sizin gözünüz bunu seçemese de usta olsa 100 metreden anlar.Günde sizinki gibi 10larca kazaya bakıyoruz.
Adamın telefonu varsa arayıp anlaşamalı tutanak tutabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2010, 09:47:28 Gönderen: Ouzoo »
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 21 Nisan 2010, 09:48:58 »
aynı gün  ustaya  götürdüm ustam eniştem vw  servisi  var  kendiside  hem kaporta  hem mekanik  ustası ayrıca  teknikeri  bu  konuda eğitimini  ve sertifikalrını almış bir  usta  baktık    araştırdık  gerçekten bi  hasar  durumu  yok  sanırım fizik  kurallarıyla  alakalı bir  durum arkamdaki  arac  tama bana  vururken benimde  tam  durmamış  olmam  sanırım sizin bahsettiğiniz  hasarları  engelledi 
ayrıca  darbenin emilişide  golf  le  ilgili bir  özellik

tavsiye  ve  öneriniz  için çok teşekkür ederim

ankarada araç  kullanmak  gerçekten çok  zor  bunda  en büyük neden  ankarada  yeterli  yol  güzergahlarının olmayışı  bütün insanların  aynı  yollara  yüklenmesi ve  sinirlerin bozulmasından kaynaklanıyor birde  artık  herkes  arabasına  çok  güveniyor basınca  gidiyor  ama basınca  duramıyabiliyor  kazalarda  bundan oluyor  sanırım
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Nisan 2010, 09:55:36 »
Adınıza sevindim.Allah daha büyüğünü göstermesin.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #17 : 21 Nisan 2010, 15:58:09 »
Geçenlerde bir arkadaş 2001 model bir şahine 9000 tl para saydı gözümün önünde.. Verdiği paraya ve arkadaşıma çok acıdım engel olmaya çalıştım ama dinlemedi. Bu arabalar halkımıza çok şey kaybettirdi sadece sanayi esnafına yaradı sürümüne kazanç oldu onlar için. Ama neden hala seviliyor bu kadar para veriliyor anlamıyorum. Golf 3 araştırsam şimdi 10.000 tlye kliması abs'si ıvırı zıvırı olan bir golfü alırım ufak tefek rahatsızlıkları tabii olur ama bende daha önce italyan uno vardı 92 model 1100 lancia motor onun ön takımlarını toplayalım dedik salıncaklar burçları aks kafaları rot başları vs. yaklaşık olarak 300-350 tl masraf çıktı . ve eminimki yaptırdıktan sonra da 1 sene içerisinde yine biryerleri kırılacak ama golf öylemi çıkartacağı masraf komple 500 tl olsun 5 sene gitsin Bundan iyisi can sağlığı.

Keşke Bizim ülkemizde halkın otomobili diye bir marka çıkarsaydı ve vw kadar sağlam olsaydı ne olurdu. bizi İtalyan lisansı ile üretilen tofaşa bizi amerikada at taşımak için yapılan Magrusa binmeye mecbur bırakmasaydı. yıllarca bu kalas gibi arabalara bindik reno12 bile çok lükstü..yıllarca kominizimle savaşıldı güya ama asıl komunizmi bize yaşattıklarının farkında olmadılar.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Nisan 2010, 17:01:10 »
Dostum tofaşında hakkını yememek lazım şimdi bir de albela denilen bir araç var aratıyor o tofaşları. Ben SLX koltuklarındaki konforu çoğu kalite arabada görmedim diyebilirim. Kullanım olarak da tam bir acemi arabasıdır tofaşlar. Çok rahat kullanılır. Hala satılıyorsa bu ucuz ve cok rahat parca bulunabilmesinden kaynaklanıyor. Bir de eski araç çok fazla bozulacak mekaniği yok. Taksiciler mumla arıyorlar tofaşları. Ekmeklik arabaydı onlar diyorlar şimdi. Düşünsenize bir motor yaptırıyorsun 1000 1500 liraya. Hangi aracın motorunu yaptırabilirsin o paraya. Bende golfu cok seviyorum. Mükemmel yol tutuşu olan bir araç. ABS yok aracımda ama yine de muthiş bir freni var. Ama tofaş da orta direk arabasıdır herzaman. yadırgamamak lazım alanları. Hele ki bizim ki gibi vw dizel motorlu bir kartal ise tadına doyum olmuyor :D

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 21 Nisan 2010, 17:46:11 »
Dostum tofaşında hakkını yememek lazım şimdi bir de albela denilen bir araç var aratıyor o tofaşları. Ben SLX koltuklarındaki konforu çoğu kalite arabada görmedim diyebilirim. Kullanım olarak da tam bir acemi arabasıdır tofaşlar. Çok rahat kullanılır. Hala satılıyorsa bu ucuz ve cok rahat parca bulunabilmesinden kaynaklanıyor. Bir de eski araç çok fazla bozulacak mekaniği yok. Taksiciler mumla arıyorlar tofaşları. Ekmeklik arabaydı onlar diyorlar şimdi. Düşünsenize bir motor yaptırıyorsun 1000 1500 liraya. Hangi aracın motorunu yaptırabilirsin o paraya. Bende golfu cok seviyorum. Mükemmel yol tutuşu olan bir araç. ABS yok aracımda ama yine de muthiş bir freni var. Ama tofaş da orta direk arabasıdır herzaman. yadırgamamak lazım alanları. Hele ki bizim ki gibi vw dizel motorlu bir kartal ise tadına doyum olmuyor :D

Tofaşçı adama arabasının kötü olduğunu söylemek deveye hendek atlatmaktan zordur. bir zamanlar bizde çok kullandık ama sadece koltuk konusunda sana katılıyorum birde kaloriferi dehşet ısıtıyor doğanların onun dışındaki özellikleri tırıs kabul et lütfen manda bokuna bassa kayan cinsten. motor rektefiye konusunda ise yukarıda uno örneğinde verdiğim mantık aynen geçerlidir sende tofaş motoru kullanmaya devam etseydin vw dizeli takacağına:) madem her 100.000 de motor rektefiye etmeye razı isen:)
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı sheker_

• Old School
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 21 Nisan 2010, 18:38:09 »
Geçmiş olsun

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 21 Nisan 2010, 23:47:17 »
ben lpg sevmiyorum dizeli kullanmanın tadı başka. benim de 2 tane golfum oldu. Binmediğim araba değil golf.  ben vw kötü demiyorum ama tofaşın da avantajı olmasa millet bu kadar cok almazdı onu anlatmak istedim.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Nisan 2010, 09:17:35 »
ben lpg sevmiyorum dizeli kullanmanın tadı başka. benim de 2 tane golfum oldu. Binmediğim araba değil golf.  ben vw kötü demiyorum ama tofaşın da avantajı olmasa millet bu kadar cok almazdı onu anlatmak istedim.

Ben de diyorumki Tofaşın Dezavantajı, avantajından çok.. Tofaşta benim binmediğim bir araba değil.. Asıl demek istediğim şu yanlış anlaşılmasın Doğana Şahine binenleri küçümsemiyorum öyle birşey haddim değil ama bizi böyle otomobillere binmeye mecbur bıraktıkları için kızıyorum..Ama artık o mecburiyet kalktı 80'ler 90'lar çok geride kaldı.. artık çeşit çok fiyatlar makul bence tercihimizi herzaman kaliteden yana kullanmalıyız.. Çok zengin insanlar değilizki ucuz mal alalım..

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #23 : 04 Mayıs 2010, 21:23:05 »
Ben de diyorumki Tofaşın Dezavantajı, avantajından çok.. Tofaşta benim binmediğim bir araba değil.. Asıl demek istediğim şu yanlış anlaşılmasın Doğana Şahine binenleri küçümsemiyorum öyle birşey haddim değil ama bizi böyle otomobillere binmeye mecbur bıraktıkları için kızıyorum..Ama artık o mecburiyet kalktı 80'ler 90'lar çok geride kaldı.. artık çeşit çok fiyatlar makul bence tercihimizi herzaman kaliteden yana kullanmalıyız.. Çok zengin insanlar değilizki ucuz mal alalım..

dostum ben seni şu konuda haklı görüyorum doğan veya şahine 9bin lira verene kadar git adam gibi bir araba al ona bin.. binmek için araba alıyorsan doğana verdiğin 9bine yazık..  bir arkadaşım her ay 2 yada 3 tane şahin , doğan alıp satıyor 3e alıyor 4e satıyor yakın zamanda audı a3 alacakmış binmek için  ;) ;D
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 04 Mayıs 2010, 22:33:02 »

dostum ben seni şu konuda haklı görüyorum doğan veya şahine 9bin lira verene kadar git adam gibi bir araba al ona bin.. binmek için araba alıyorsan doğana verdiğin 9bine yazık..  bir arkadaşım her ay 2 yada 3 tane şahin , doğan alıp satıyor 3e alıyor 4e satıyor yakın zamanda audı a3 alacakmış binmek için  ;) ;D

Alıp satanlara birşey diyemem. ama binmek için özellikle aile arabası modunda binilmez:)

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #25 : 04 Mayıs 2010, 23:13:57 »
Geçmiş olsun İsmail hocam.

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle