Gönderen Konu: Isınınca tekleme sorunu!  (Okunma sayısı 7081 defa)

Çevrimdışı fatiherun

• Profili Görüntüle
Isınınca tekleme sorunu!
« : 06 Haziran 2014, 00:02:53 »
Arkadaşlar, ABF motor kodlu Golf Mk3 Gti kulanıyorum. aracımda 2 hafta önce başlayan bir tekleme sorunu var. ilk önce lpg den olduğunu düşünmüştüm ve benzinde kullanmaya başladım. fakat bir süre sonra benzinde de yapmaya başladı. hiç bir şey yokken motor sıcaktı ve teklemeye başladı, o gün bu gündür ISININCA teklemeye başlıyor. LPG ye aldığımda tekleme 2 hatta 3 katına kadar çıkıyor. düşük devirlerde çok hissediliyor ve vuruntu şeklinde, yüksek devire çıkınca pek bişey kalmıyor sizce neden olmuş olabilir? ha birde arada bir kısa süreliğine de olsa düzelip sonra tekrar yapıyor. çözüm önerilerinizi bekliyorum? bir çok usta bununla ilgili siboplar dedi. bobin arızalı diyen oldu, buji diyen oldu ki yeni değişti ve 1400 km yol yaptı kesinlikle ondan değil. hafta sonu buji kablolarını komple tevzi makarasıyla birlikte değiştirmeyi düşünüyorum. başka önerisi olan var mıdır? sensör vs. bozuk olabilir mi?

Çevrimdışı remo1335

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Isınınca tekleme sorunu!
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2014, 01:03:33 »
Krank devir sensoru arizali veya yan sanayi ise o da yapabilir. Bendeki soruna benziyo. Orjinaliyle degistim duzeldi

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
Ynt: Isınınca tekleme sorunu!
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2014, 10:32:53 »
genellikle bu sorun 2 bin ile 3 bin arasındaysa tekleme sigorta panelindeki 18 ve 72 arasındaki roleyi değiştirmen gerekecek, makineye bağla arıza sor motor arızalarını sil sonra düzelmesse başka bir şey olabilir araştırmaya devam edelim..
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı fatiherun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2014, 15:58:14 »
arkadaşlar bugün tekleme daha da arttı fakat bu sefer 6000 devire kadar silkelemeden 3 piston gibi çalışıyor 6000 devirle 7000 arası normal tepki veriyor? yarın gidip detaylıca baktırıcam cidden korkutmaya başladı bu sorun beni..

Çevrimdışı mehmetk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2014, 09:39:16 »
dediğime baktın mı dostum
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı fatiherun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2014, 11:24:23 »
gaz kelebeği arkasındaki gaz potasyumetresimidir nedir o malzeme bozukmuş. makinaya bağladığımızda o sensör arıza verdi sildirdik ve aşağı yukarı 50 km yaptık sonrasında tekrar bağlandı aynı arıza yine var.. Fatih Bilal Danış bakıyor bakalım bulmaya çalışacak. Parçayı serviste bulduk 280 TL istiyorlar.

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2014, 23:43:46 »
Oo burda cok usta varmiss kesin cozersin fatih;;)
Exclusive Garage

Çevrimdışı mehmetk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Haziran 2014, 09:42:43 »
Senin seviyene düşmeyecem..
imzamda yazı var dikkatli oku....
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2014, 09:48:17 Gönderen: mehmetk »
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2014, 10:35:36 »
ben forum insanlar faydalansın. aracları hakkında bilgi sahibi olsun. sorunlarını çözsün. kafalarına takılan problemleri çözebilsin. ve genel olarak sohbet tanısma diye varbiliyorum. burda tartışan insanlar ne anlıyor bilmiyorum. ben forumdan çok faydalandım. yorumlarımı çekinmeden yaptım.birbirimizin kalbini kırmaya gerek yok. burda bi aile ortamı kurmamız gerekiyo diye düşünüyorum.  bu yazdıklarımı yanlış anlamayın.. her çözülen sorunumuz  belki binlerce kişinin çözümü oluyor belki insanların duasını alıyoruz bu açıdan bakmanızı hatırlatırım.
olursa alman olsun.

Çevrimdışı mehmetk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2014, 11:09:12 »
ben forum insanlar faydalansın. aracları hakkında bilgi sahibi olsun. sorunlarını çözsün. kafalarına takılan problemleri çözebilsin. ve genel olarak sohbet tanısma diye varbiliyorum. burda tartışan insanlar ne anlıyor bilmiyorum. ben forumdan çok faydalandım. yorumlarımı çekinmeden yaptım.birbirimizin kalbini kırmaya gerek yok. burda bi aile ortamı kurmamız gerekiyo diye düşünüyorum.  bu yazdıklarımı yanlış anlamayın.. her çözülen sorunumuz  belki binlerce kişinin çözümü oluyor belki insanların duasını alıyoruz bu açıdan bakmanızı hatırlatırım.

kardeşim gördügün gibi bildiklerimizi yazıyoruz fakat bazı arkadaslara batıyor yazdıklarımız bende anlayamadım vallahi, aracımdan cıkan parcaları arkadaşlara gönderiyorum ücretsiz, bir sorunu oldumu real deki arkadaslarımıda yardımcı oluyorum,gerekirse saatlerce telefonda konusup çözüm bulmak için kafa patlatıyoruz,usta değiliz ama birşeyleri biliyoruz,sonucta 7 senedir aynı araca biniyorum,dükkanda açmayacagız :) amac yardımlasmak baska bir amac yok,ama böyle istisnai durumlarda oluyor fakat duymuyoruz görmüyoruz ticaret peşinde değil yardım için buradayız..
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2014, 17:24:30 »

kardeşim gördügün gibi bildiklerimizi yazıyoruz fakat bazı arkadaslara batıyor yazdıklarımız bende anlayamadım vallahi, aracımdan cıkan parcaları arkadaşlara gönderiyorum ücretsiz, bir sorunu oldumu real deki arkadaslarımıda yardımcı oluyorum,gerekirse saatlerce telefonda konusup çözüm bulmak için kafa patlatıyoruz,usta değiliz ama birşeyleri biliyoruz,sonucta 7 senedir aynı araca biniyorum,dükkanda açmayacagız :) amac yardımlasmak baska bir amac yok,ama böyle istisnai durumlarda oluyor fakat duymuyoruz görmüyoruz ticaret peşinde değil yardım için buradayız..
inşallah bir aile ortamı kurarız ben aracımın bir çok sorununu burdan çözüyorum herkesden ALLAH razı olsun. inşallah bir daha böyle tatsız olaylar olmaz
olursa alman olsun.

Çevrimdışı fatiherun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Haziran 2014, 11:57:40 »
yav yapmayın abiler, hiçbirinizi tanımıyorum ama sağolsun Fatih abim çok yardımcı oldu kuruş almadan, yardımcı olmaya da devam ediyor.. tatsızlık olmasın, başka birinin de başına gelir ve yardımcı olur diye yazıyoruz.

Çevrimdışı fatiherun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Haziran 2014, 11:32:58 »
abiler yok mu elinde gaz potansiyometre olan şimdi?