Gönderen Konu: intihar sebebi Bobin yanması yardım!!!!  (Okunma sayısı 8749 defa)

Çevrimdışı nostalghia

• Profili Görüntüle
Ynt: intihar sebebi Bobin yanması yardım!!!!
« Yanıtla #14 : 18 Eylül 2014, 21:32:43 »
haklısın ibrahim abi sağ olasın ilk buji ve kabloları denerim olmadı kurum temizliğine de girer. asıl olay yine düzelmezse başlar haydi hayırlısı :D

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #15 : 19 Eylül 2014, 01:14:39 »
tamam iyi güzel hoş da bu kurum temizliğinden sonra da bobin yakmaya devam ederse ne olacak? bir şüphe uğruna motora mı gireyim şimdi :/. ayrıca aracımda hiçbir şekilde çekişten düşme zor çalışma yok idi. hatta yeni bobin takıldığında da direkt tek marşta çalışıp düzgün bir şekilde rölantide çalışıyor ama hararet 90'a gelince hık diye gidiyor.

Carbon Clean işlemi öyle sandığınız gibi motora girilerek yapılmıyor. Gönderdiğim linklerde de görebileceğiniz gibi işlem şu şekilde yapılıyor. Motorun yakıt giriş ve çıkış hortumları bağlantıları kesilerek bu bağlantılar ayrı bir cihaza yapılıyor. Cihazın içine belirli oranlarda temizleyici sıvı ve yakıt karışımı konuyor. Motor çalıştırılıyor ve yaklaşık 45 dakika boyunca motor bu cihazdan aldığı yakıt-temizleyici karışımıyla çalışıyor. Ara ara gaza basılarak sökülen kurumların yanması sağlanıyor. Sadece ateşleme sorunu olduğu için değil motorun genel sağlığı ve performansını devamı için düzenli olarak yaptırmanız gereken bir işlem.

Ayrıca uzun yıllar boyunca arabanız da düşük kaliteli 10W-40 yarı sentetik yağlar kullanıldığı için büyük ihtimal kurumlanma vardır.

Ayrıca araç LPG li olduğu için platinyum özellikli bujiler kullanılmalı.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı nostalghia

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 27 Eylül 2014, 19:21:39 »
Sorunu çözdük sonunda. aracın beyni ve 30 numaralı röle değişti. Şu an her şey düzgün, inşallah bir sorun çıkmaz. Bujilere baktırdım, bujiler normaldi. Herkese teşekkürler tekrardan.

Ayrıca, eğer aracınız nedensiz bir şekilde stop eder marş bastığı halde çalışmazsa ilk iş olarak röleleri kontrol edip koklayın arkadaşlar, sıkıntı yaratabiliyor ufacık şeyler, hatta mümkünse her daim yedeğini bulundurun bu meretlerin.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2014, 19:38:31 Gönderen: nostalghia »

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Eylül 2014, 13:51:41 »
hadi geçmiş olsun gözün aydın.
 :tamamdir

Çevrimdışı nostalghia

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Ekim 2014, 14:35:58 »
eyvallah ibrahim abi :)