Gönderen Konu: İlk arabamı aldım.Sorun bitmek bilmiyor.Ecu lpg benzin klima...  (Okunma sayısı 53411 defa)

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
Bundan yaklaşık bir ay önce büyük bir hevesle yılların hayalı arabamı aldım.Arabam 1997 model 1.8 otomatik vites golf III.arabayı istanbuldan aldım.istanbuldan bizim memleket arası 1200 km.araba yolda sorunsuz çok iyi performansla geldi.tabi benzin konusu hariç.km ye 385 kuruş yaktı.Gelir gelmez arabaya atiker marka tek nokta enjeksiyonlu tüp taktırdım.Tüpü takdırmamın ardından iki gün sonra araba at arabasına döndü.ne benzinde nede gazda gaz yememeye başladı.-bu arada klima bozuldu çalışmıyor.kapıları kontrol eden pompa bozuldu çalışmıyor.teyp bozuldu çalışmıyor-.Tabi biz bir lpg ci bir motorcu arasında mekik dokumaya başladık.3 motorcuya 3 te lpg ciye götürmemize rağmen bir sonuç alamadık.Lpg de bir çok işlem gerçekleştirdik.hava akışını güçlendirmek için enjeksiyon ünitesine takılan gaz aparatını -ismini hatırlamıyorum-tornacıda genişlettirme inceltme falan.olmadı gaz girişiniin yerini değiştirme falan.Ama olmadı.motorcu arkadaşlarda elinden geleni yaptı ama bilgisayara bağlama buji falan heryere baktılar olmadı.Sonrasında ben arabayı kapının önüne çektim ve başladım internette araştırmaya.Damdan düşen birini bulmaya.Konuyu uzatarak yazıyorum ki benimle aynı sorunu bir kişi yaşarsa benim yaşadıklarımı yaşamasın.uzatmayalım.sonuç olarak 1 haftalık sancılı arayıştan sonra çözüme ulaştım.Motorcuya gittim-her nekadar motocu benimle dalga geçsede- ecu denen beyne reset attırdım.Araba benzinde ilk aldığım hale geri döndü  düzeldi.Ardından benzin otomatiğine bir röle taktırdım ve böylece gaza geçtiğinde benzin otomatiğinin tamamen susmasını sağlayarak lpg yide sorunsuz hale getirdim.arabaya bu şekilde iki gün binebildim.Şimdiki sorunlarıma yani sizden beklediğim yardım konularına gelince:

-Araba lpg de şu an çok iyi.Ama benzinde içler acısı.Arabayı çalıştırdığım zaman gaz vermediğimde silkelenerek istop ediyor.Gaz verdiğimde çalışıyor gazı iyi yiyor ama ayağımı çektiğimde istop ediyor.
-İkinci konu ise lpg yakıt sorunu:kilometreye lpg de şehir içi 375 lira yakıyor.Ben istanbuldan benzinle geldiğimde -hızım ortalama 140-150 artı roket sıklıkla devrede-385 lira yaktım.Bunu düşüremiyorum.Bana bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim...benzin 385 lpg 375 kuruş ilginç demi..
-Son olarak bu klima durduk yere neden bozulur.Ve bu kapıları kilitlemeye yarayan pompayı nereden bulurum.tabi uygun fiyata.Artık para harcamak ve sorun yaşamak istemiyorum.Lütfen yardım edin...
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2010, 02:25:44 Gönderen: teatrocu »

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
çok geçmiş olsun bu  lpgyi takan ustanın peşini bırakmayın   sanırım ne olduysa  lpg  sisteminden sonra  olmuş   :(

TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
Kesinlikle lpg montajından sonra oldu.Lpg montajından sonra beyin sistemine-ecu- neyin sebep olduğunu tespit edemiyoruz.Beynin dışında neyin zarar görmüş olacağını bulamıyoruz.lpg de sorun yok fazla yakması dışında ateşlemede motorda eksozda sorun yok.Ama benzinde yine sorun veriyor.lpg ustasının peşini bırakmıyorumiyi niyetli bir arkadaş ama buna bundan başka yapabileceği birşey yok gibibaşka lpg ustalarınada götürdüm ama sonuç yok...

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
meslektaş, selam... nerdesiniz? ankaradaysanız yardımcı olurum her türlü

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
Ben ankarada değilim.sivastayım.Keşke ankarada olsaydım ama maalesef

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
sendemi memursun panik abi.bana memursun sen bu arabaya binemezsin boşa arama al bir brodway keyfine bak dediler.Ben aklımı değil gönlümü dinledim aldım golfümü paşalar gibi biniyorum demeden bu sorunlar çıktı.Napalım canımız sağolsun

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
valla benim yaş 27 ama halen öğrenciyim, kısmetse bu sene mezun oluyorum. memur değilim ama ankara devlet tiyatrosunda çalışıyorum, yardımcı oyuncu olarak, 3 senedir.
golf konusuna gelince, ben kendi adıma çok kazık yedim arabayla uğraşırken, neredeyse 3000 liram boşa gitti. mk1 kullanıcısıyım, şimdiki ustalarımı bulmasaydım arabayı yakacaktım. moralini bozma, düzelir, birilerini bulursun, yeter ki senin için temiz olsun. moralini bozmak gibi olmasın ama bahsettiğin sıkıntıyı 1.8 otomatik mk3lerde duyuyorum, ustaların kafasızlığı ve dolandırıcılığı diyorum ben. umarım halledersin.

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
Ya kardeş ben bu derdi çekerim.Arabayı isteyen çok.Ama ben bu arabayı adam etmeden kimseye satamam.Bu araba mecbur düzelteceğim yada çürüyene kadar kapının önüne çekeceğim.bu arada tiyatroyu unutalı yıllar oldu.üniversiteden beri uğraşamıyoruz.bu arada ustalarını ve dares telefonlarını bana yollarsan çok sevinirim.Ha unutmadan sen devlete kapağı atmışsın çoktan memur olmuşsun.. :)

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
yok patron ben sözleşmeliyim, büyük konuşmayım da muhtemelen bundan sonra da kadroya almadıkları sürece dt'ye girmiyeceğim.
bunlar benim ustalar:
araç testi Volkswagen özel servis ankara

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
Eyvallah çok teşekkür ederim.Ankaraya düşebilirsem bulurum bu ustaları..bu arada büyük konuşmamakta fayda var zaman kötü.herkes kendi için en iyi olanını bilir ve ister.Ama hayat bize her zaman seçim hakkı tanımıyor.işin rastgelsin.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: İlk arabamı aldım.Sorun bitmek bilmiyor.Ecu lpg benzin klima...
« Yanıtla #10 : 16 Mayıs 2010, 21:31:56 »
Allah kolaylık versin ne diyim LPG'de yakışı şimdi yüksek olması normal LPG montajı yapılınca gazı bilerek tamamen açıyorlar motor LPG'ye alışsın diye ilerde gazı kısınca yakışıda düşecektir  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Mayıs 2010, 22:44:47 »
Eyvallah.bunuda bilgi olarak bir köşeye koyduk.ilgin için teşekkür ederim

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Mayıs 2010, 23:06:13 »
Eyvallah.bunuda bilgi olarak bir köşeye koyduk.ilgin için teşekkür ederim
Amaç yardım etmek değilmi biz bir aileyiz sonuçta  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Mayıs 2010, 01:06:31 »
eyvallah.Ben internetten edindiğim bilgileri ustalara zorla uygulattırdığımda bana için için kızdılar bir taraftanda benimle dalga geçtiler.internetten araba tamirimi olur diye.ama olduğunu görünce kendileride şaşırdı.Bu sayede ben sizlerden onlarda benden birşeyler kaptılar.eyvallah kardeş.biz bir aileyiz...