Gönderen Konu: hava yastığı ışığı  (Okunma sayısı 9121 defa)

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
hava yastığı ışığı
« : 15 Mayıs 2014, 10:00:14 »
dün akşam eve giderken kırmızı kırmızı hava yastığının ışığının yandığını farkettim. bundan yaklaşık bir yıl önce yine yanmıştı bilgisayarlı testci 10 tl ye silmişti.. yinemi testciye gideyim yoksa kablo alıp yazılımla bu işi çözebilirmiyim. kendim internet cafeciyim aynı zamanda bilgisayar tamiri yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden tesekkürler.
olursa alman olsun.

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
Ynt: hava yastığı ışığı
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2014, 10:53:22 »
bu arada forumda aynı sorun passatta  olmuş ve koltuk altı swic demişler bizim araçta var mı bu swicten ben bulamadım.
olursa alman olsun.

Çevrimdışı Cerberus23

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2014, 11:53:45 »
yok abi bizim arabada o swichtlerden bence al bi wag com hem kafan rahat eder hemde kasa felan yükseltirsen ilerde onda da kullana bilirsin

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2014, 12:19:49 »
Golf 3'lerde koltukta ağırlık swichi yok.  Airbaglerin sağlamsa ve buna rağmen airbag lambası yanıyorsa muhtemelen sorunun direksiyon makarasındaki sarmaldadır. orada kopukluk ve temassızlık oluyor elin anahtar ve lehim tutuyorsa tamiri mümkün.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2014, 12:50:53 »
yok abi bizim arabada o swichtlerden bence al bi wag com hem kafan rahat eder hemde kasa felan yükseltirsen ilerde onda da kullana bilirsin

vagcom ile müdahale yapılamaz diyen arkadaslar var abi. vas programı yönetiyomus ecuyu.
olursa alman olsun.

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2014, 12:52:07 »
Golf 3'lerde koltukta ağırlık swichi yok.  Airbaglerin sağlamsa ve buna rağmen airbag lambası yanıyorsa muhtemelen sorunun direksiyon makarasındaki sarmaldadır. orada kopukluk ve temassızlık oluyor elin anahtar ve lehim tutuyorsa tamiri mümkün.

abi direksiyon sarmalı için direksiyondaki airbagımı sökecem tarif edebilirmisin. daha önce korna düğmesi için airbagı sökmüştüm.
olursa alman olsun.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Mayıs 2014, 14:41:09 »

abi direksiyon sarmalı için direksiyondaki airbagımı sökecem tarif edebilirmisin. daha önce korna düğmesi için airbagı sökmüştüm.

Önce airbagi sök zaten o basit arkada iki tane alyanı var onları sök ondan sonra soketini çıkart. Sonra direksiyonu söküyorsun onunda ortasında tek bir somun var büyük.  Direksiyonu çek kendine sarmal karşına gelecek arada bir soket  bağlantısı daha olması lazım. Genelde o sarmal çok dikkat istiyor. Her iki yöne eşit tur imkanı var eğer onu ayarlamadan takarsan sarmalı komple kopartabilirsin. Pahalı parça yine haberin olsun.
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Mayıs 2014, 15:37:00 »
direksiyonu komple söktükren sonramı sarmala ulaşabileceğim abi?
olursa alman olsun.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Mayıs 2014, 15:44:27 »
direksiyonu komple söktükren sonramı sarmala ulaşabileceğim abi?

Doğrudur

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Mayıs 2014, 18:12:16 »
programa bağla söner, arızayı sil seçeneği ile silebilirsin , aksine uğraşma kurcalama git ustaya kablosunu kontrol ettir derim... :tamamdir

+ ayrıca oyle ustaya 10 tl verip duracagina sahibinden.com dan bi kablo al 100 TL' ye arızan oldukca kendin silersin, abs yanıncadamı ustaya 10 tl vereceksin git 100 TL' civari bir vagcom kablosu al ve kendi ustan ol.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2014, 18:14:58 Gönderen: mehmetk »
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Mayıs 2014, 18:21:35 »

hasan abi bu filmleri çıkaramadım. kablo felan göremiyorum.
hasan abi bu arada direksiyonu çıkardım ilk baştaki fotodaki kırmızı çizgili kabloyu sökemedim.. ve geri taktım.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2014, 18:26:12 Gönderen: golf3antep »
olursa alman olsun.

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Mayıs 2014, 18:24:53 »
programa bağla söner, arızayı sil seçeneği ile silebilirsin , aksine uğraşma kurcalama git ustaya kablosunu kontrol ettir derim... :tamamdir

+ ayrıca oyle ustaya 10 tl verip duracagina sahibinden.com dan bi kablo al 100 TL' ye arızan oldukca kendin silersin, abs yanıncadamı ustaya 10 tl vereceksin git 100 TL' civari bir vagcom kablosu al ve kendi ustan ol.
hasan abiden haber bekliyecem  zarar vermeden  zemberigi kabloyu v.s. ne varsa kontrol etmeye çalışacam.. eger baktım zarar verecek kanatine vararısam takmaya geri başlayacam
olursa alman olsun.

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #12 : 15 Mayıs 2014, 18:45:37 »
altörnötr güc üretmiyor da olabilir
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Mayıs 2014, 18:50:12 »
işler karıştı.. en iyisi o zaman pc bağlantısı?
olursa alman olsun.