Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: hava kütle ölçer hakkında...  (Okunma sayısı 24639 defa)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: hava kütle ölçer hakkında...
« Yanıtla #14 : 10 Mayıs 2008, 12:04:55 »
Yok abi, şanslı motorlardan bu, 8V, VR6 falan onların hepsinde var akışmetre. Sizde de var sanırım? :D
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #15 : 10 Mayıs 2008, 12:13:55 »
bir şey daha öğrendik.
sağol osman.
bizimkinde ne metre ne santimetre var  ;D
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #16 : 10 Mayıs 2008, 18:07:26 »
bir şey daha öğrendik.
sağol osman.
bizimkinde ne metre ne santimetre var  ;D

Valla dogru diyorsun bir sey daha ogrendik :D Neyse zaten ben tdi ciyim gti bana uzak :D ben gti lere yorum yapmiyim bari ehehehe Arkadasim osmni dinle sen bize bakma :D

« Yanıtla #17 : 22 Mayıs 2008, 00:32:57 »
merhaba,
o aletin ismi "Luftmassenmesser" yenisi 70 Euro civarinda ve TDI,lerin hastaligidir.Gerci VW nin bir cok Arabalarinda Problem.Yapacagin tek sey onu degistireceksin.Kendinde yapabilirsin.Öyle kullanirsan Araban en fazla 3500 devirde kalir.Gaz yemez eger birde Araba sollamaya kalkarsan  :D
(*****)

« Yanıtla #18 : 23 Mayıs 2008, 16:35:01 »
merhaba,
o aletin ismi "Luftmassenmesser" yenisi 70 Euro civarinda ve TDI,lerin hastaligidir.Gerci VW nin bir cok Arabalarinda Problem.Yapacagin tek sey onu degistireceksin.Kendinde yapabilirsin.Öyle kullanirsan Araban en fazla 3500 devirde kalir.Gaz yemez eger birde Araba sollamaya kalkarsan  :D

Arkadasim bence sende yorum yapma bida :D ya tdi den degil gti den bahsediliyor ve onceki yorumlari okuduysan o aracta luftenmesser yokmus artiii luftenmesser in türkcesi akismetre hava kutle olcer seklinde :D Yurt disi neresi? Ben avusturya wien...

« Yanıtla #19 : 23 Mayıs 2008, 23:50:32 »
Arkadasim bence sende yorum yapma bida :D ya tdi den degil gti den bahsediliyor ve onceki yorumlari okuduysan o aracta luftenmesser yokmus artiii luftenmesser in türkcesi akismetre hava kutle olcer seklinde :D Yurt disi neresi? Ben avusturya wien...
hayret ya haalen Lüftenmesser diyorsun. sen benim yorumlarima kafayi takacagina önce o aletin ismini ögren.Ben o bilgileri genel anlamda paylastim arkadaslarla bu arada bazi hatali seyleride düzelttim.

Lüftenmesser=Hava ölcer.Havanin neyini ölcer bilmem.(yok öyle bir sey)
Luftmassenmesser=Hava Kütle ölcer.
Ayrica GTI 3 lerde bu alet vardir.
(*****)

« Yanıtla #20 : 28 Mayıs 2008, 20:19:30 »
hayret ya haalen Lüftenmesser diyorsun. sen benim yorumlarima kafayi takacagina önce o aletin ismini ögren.Ben o bilgileri genel anlamda paylastim arkadaslarla bu arada bazi hatali seyleride düzelttim.

Sen sapikmisin?

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #21 : 28 Mayıs 2008, 23:26:13 »
neyi paylaşamıyorsunuz?????

« Yanıtla #22 : 28 Mayıs 2008, 23:41:28 »
Sen sapikmisin?
Bende bilmiyorum ama "cadillak" arkadasimiz bir seylere takti.
en sonundada "sen Sapikmisin" sorusu bana yazildi e simdi nerden cikti bu? anlamadim.Elestiri yapabilir ama hakaret yapamaz.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2008, 23:54:35 Gönderen: G60 »
(*****)

« Yanıtla #23 : 30 Mayıs 2008, 02:10:30 »
Bende bilmiyorum ama "cadillak" arkadasimiz bir seylere takti.
en sonundada "sen Sapikmisin" sorusu bana yazildi e simdi nerden cikti bu? anlamadim.Elestiri yapabilir ama hakaret yapamaz.

Arkadasim ben bu posta ilk mesajimda senin dedigini dedim yani laftmesser yada luftenmesser yada ne haltsa tam ismini bilmek zorunda degilim ama usta bir arkadasimizdan cevap geldi 16 valf gti lerde bu parca yok diye buna karsilik bizde sustuk cunku dogru olanin o oldugu anlasildi. Bunun uzerine sen yazmissin vw in sorunu bu parca tdi lerin sorunu bu parca diye buna karsilik bende saka olrak biz yorum yapmiyalim yada sen yorum yapma seklinde bir mesaj yazdimki arkasindanda ekledim arkadasim bende yurtdisiyim sen neredensin die arkadas olmak istedim....

Ama senin cevabin cok asortik oldu...

Özellikle su kisim:
hayret ya haalen Lüftenmesser diyorsun. sen benim yorumlarima kafayi takacagina önce o aletin ismini ögren.

Ismini tam olarak bilmek zorunda degilim birincisi ikincisi senin sadece bu yorumuna cevap yazdim diye hatirliyorum yani senin yorumlarina ptakmis degilim aletin ismini tam ogrenmek gibi bir mecburiyetim yok.

Sen sapikmisin sorusunu sorusumun sebepleri bunlar yani niye durup dururken saldirdinki bana simdi sen?

Neyse...

Bu basligi illaki mod arkadaslardan okuyan olucaktir. Siteye foruma verdigim huzursuzluktan dolayi özür diliyorum yeni bir konu acmama gerek yok burdan mesajimi iletiyorum benim üyeligimi silebilirseniz sevinirim ki zira artik forum girmeyi dusunmuyorum...

Tesekkurler ve keyifli forumlar.

« Yanıtla #24 : 30 Mayıs 2008, 02:11:17 »
Iki kere gittigi icin bunu duzenledim...

Çevrimdışı DOOM-RULE

• The best pet I've ever seen...That's my Rabbit :)
« Yanıtla #25 : 31 Mayıs 2008, 12:50:29 »
 cadıllac arkadasım benım yazdıgım bı baslıkta da bana bu sekılde seyler solemıstı.
burda sapık dıo bana da saygısız fılan dıe yazmıstı.
bı sorunu mu var anlayamadım arkadasın.

ve yıne burdada yazdıgı gıbı banada sole demıstı ''tamam bundan sora yazmam rahatsız ettıysem kusura bakmayın ben sıteden cıkcam '' gıbı seylerden bahsetmıstı
burayı bı oyun alanı sanıo heralde arkadas ve canı sıkılınca verin misketlerimi ben oynamicam gibisinden yazilarla isin icinden cikio..
anlasilmasi zor valla:):)

umarım baskalarınada bu tarz seyler yazmadan bı onlem alınır....

« Yanıtla #26 : 31 Mayıs 2008, 18:31:41 »
Merhaba Arkadaslar,
Ben yillardir Almanyada kaliyorum.Bir cok Alman Forumlarindada aktiv bir sekilde üyeyim.
Benim "Cadillak"arkadasimla bie alip veremedigim yok.Hepimiz nerde yasarsak yasayalim nihayetinde TÜRKÜZ.
Ama anlamadigim bir sey var,burasi herkesin bir seyler paylastigi bir yerdir.Yani bildigimiz seyleri paylasmak bilmediklerimizide ögrenmek.Ben birseyleri bilmeden kolay kolay yazmam eger buna ragmaen yanlis bir sey yazarsam ve dogrusuda yazildigi zaman onu kabul ederim.Ne demek "ben o aletin ismini bilmek zorunda degilim".
Ama ben tekrar sölüyorum.Burda kimse kimseye hakaret edemez,yapsin elestirisini boynum kildan incedir.
Ayrica ben GOLF I GTI,GOLF II GTI ve TDI,GOLFIII GTI ve GOLF 4 GTI,V5 modellerini kullandim birazda olsa meraklisiyim vede neyin nerde olup olmayacgini bilirim.
(*****)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #27 : 01 Haziran 2008, 03:11:14 »
Sen sapık mısın diye bir giriş hakaret boyutunda olmuş. Varsa birbirimizin yanlışlarını efendi bir dille düzeltebilip anlaşabiliriz. Kırıcı olmaya hiç ama hiç gerek yok.

Sorun var mı daha?
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."